Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Întrebări, răspunsuri, comentarii

Moderator: Pacapescarul

Mihai_N
Posts: 6
Joined: 19 Feb 2012, 10:42
Location: Bucureşti

Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by Mihai_N »

Bună ziua domnilor (şi nu numai).
Deschid acest topic - primul al meu, fiind nou pe aici - deoarece nu am văzut nicăieri pe forum o secţiune separată în care membrii să se poată organiza în vederea satisfacerii viciului lor :D
Printre dumneavoastră sunt destui oameni care se cunosc de mulţi ani şi pentru ei nu-i o problemă, dar suntem şi membri mai noi care căutăm poate noi parteneri de pescuit - este şi cazul meu, întrucât am rămas recent fără cei doi colegi cu care mergeam pe la Dunăre şi-n alte părţi.
Sper să ne poată fi de folos topicul.


Eu primul: caut partener/i pentru pescuit de weekend, în special pe ape sălbatice - Neajlov, Argeş şi mai ales Dunăre (Giurgiu, Călăraşi). Aştept propuneri indecente :lol:
Mihai Neagoe
0757.022.567
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by Mihai Vinturache »

Mult succes acestui topic!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by vladstanescu »

Mihai_N wrote:Bună ziua domnilor (şi nu numai).
Deschid acest topic - primul al meu, fiind nou pe aici - deoarece nu am văzut nicăieri pe forum o secţiune separată în care membrii să se poată organiza în vederea satisfacerii viciului lor :D
Printre dumneavoastră sunt destui oameni care se cunosc de mulţi ani şi pentru ei nu-i o problemă, dar suntem şi membri mai noi care căutăm poate noi parteneri de pescuit - este şi cazul meu, întrucât am rămas recent fără cei doi colegi cu care mergeam pe la Dunăre şi-n alte părţi.
Sper să ne poată fi de folos topicul.


Eu primul: caut partener/i pentru pescuit de weekend, în special pe ape sălbatice - Neajlov, Argeş şi mai ales Dunăre (Giurgiu, Călăraşi). Aştept propuneri indecente :lol:
Buna, Sint foarte amator de Giurgiu. Este aproape si foarte salbatic. In plus de vineri pina duminica.. la giurgiu e superb. Asa ca daca te mai intereseaza ma poti suna. 0722600035 ( vii la chilia in martie ? poate vorbim ) in plus am si o gonflabila cu motor de 4 cai perfecta pt zona giurgiu. Fir intins, Vlad
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by Tony »

Salut ...din luna MAI sunt si eu dispus sa va insotesc la un pescuit la sfarsit de saptamana.... ;)
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
Dragos73
Posts: 1
Joined: 14 Oct 2012, 17:12

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by Dragos73 »

Salut, la Giurgiu in weekend caut pe cineva care sa stie locuri pe Ara, la Gostinu, la Slobozia, ...
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by vladstanescu »

pe Ara nu stiu si m-ar tenta. Zona Gostinu, am batut-o un an intreg si pot spune ca stiu ceva locuri . Problema e ca in acea zona malul si fundul apei sint schimbatoare.. asa ca de la an la an se schimba putin datele.
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by vladstanescu »

in lipsa de dunare.. din cauza prohibitiei,, m-as baga la o balta... daca are cineva propuneri.. sint amator
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by mikcutu »

Salut,

In perioada 7-8-9 (sambata- duminica-luni <<de Rusalii>>), as vrea (probabilitate de materializare 50%) sa ies la Dunare, in zona Piatra-Frecatei.
Cei care au mai fost acolo stiu zona, iar pentru cei care nu au mai fost, este vorba de o zona unde se trece cu bacul in insula mare a Brailei.

In acest moment, exista 3 amatori (eu, inclusiv) care vrem sa mergem si putem forma un echipaj complet.
Mai este cineva interesat de o iesire in acea perioada?
Za dacs cam from za tracs!
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by vladstanescu »

mikcutu wrote:Salut,

In perioada 7-8-9 (sambata- duminica-luni <<de Rusalii>>), as vrea (probabilitate de materializare 50%) sa ies la Dunare, in zona Piatra-Frecatei.
Cei care au mai fost acolo stiu zona, iar pentru cei care nu au mai fost, este vorba de o zona unde se trece cu bacul in insula mare a Brailei.

In acest moment, exista 3 amatori (eu, inclusiv) care vrem sa mergem si putem forma un echipaj complet.
Mai este cineva interesat de o iesire in acea perioada?
In caz ca nu inoportunez, as fi si eu mator. 0722600035 Vlad
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by mikcutu »

OK. Pastram legatura.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by Dan T »

Deocamdata va sfatuiesc sa stati linistiti.
Tocmai ne-am intors de la o tura Periprava - Chilia Veche - Mila 23
Apa pe Dunare, bratele secundare si canalele adiacente este cafea cu lapte, maloasa cum nu imi aduc aminte sa mai fi vazut. Nu cred ca apa se va limpezi cat sa devina "pescuibila"prea curand.
Zona in care vreti sa mergeti este inundabila iar sansele sa gasiti locuri de campare acceptabile sunt minime.
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by mikcutu »

Mai sunt 2 saptamani +, pana atunci.
Eu sper sa inceapa sa isi revina, dar nu prea mult.

Acum ceva ani, s-a prins binisor pe zona aia, pe apa mare.
Za dacs cam from za tracs!
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by vladstanescu »

mikcutu wrote:Mai sunt 2 saptamani +, pana atunci.
Eu sper sa inceapa sa isi revina, dar nu prea mult.

Acum ceva ani, s-a prins binisor pe zona aia, pe apa mare.
Sincer nu stiu zona, dar m-am uitat pe harta ,.. si gresesc eu sau este pe linga Daieni?
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by laloi »

De studiat intentia, acu si in functie de starea Dunarii si daca o merge si Ono sa fac echipa cu el :)... dar de ce neaparat Ionut vrei sa traversezi cu bacul pe malul celalalt, mult mai nasol pe acolo de mers... Peceneaga nu e buna? ;)
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by mikcutu »

Nu gresesti, cam pe acolo este, nitel mai sus.

Ar mai fi o optiune, pentru iesire la Giurgiu, pe Ara, dar aici nu am pescuit niciodata, chiar daca am PG de Giurgiu de ceva vreme.
Za dacs cam from za tracs!
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by vladstanescu »

mikcutu wrote:Nu gresesti, cam pe acolo este, nitel mai sus.

Ar mai fi o optiune, pentru iesire la Giurgiu, pe Ara, dar aici nu am pescuit niciodata, chiar daca am PG de Giurgiu de ceva vreme.
Cum zice laloi... daeni, peceneaga capidava .. zona aia.. se ajunge cu masina dupa ce treci podul. NU ma bag la sfaturi , pentru ca nu am fost acolo in zona doar ce mi-au spus alti amici. crezi ca ai ce face cu barca acolo?.. acum?
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by vladstanescu »

vladstanescu wrote:
mikcutu wrote:Nu gresesti, cam pe acolo este, nitel mai sus.

Ar mai fi o optiune, pentru iesire la Giurgiu, pe Ara, dar aici nu am pescuit niciodata, chiar daca am PG de Giurgiu de ceva vreme.
Cum zice laloi... daeni, peceneaga capidava .. zona aia.. se ajunge cu masina dupa ce treci podul. NU ma bag la sfaturi , pentru ca nu am fost acolo in zona doar ce mi-au spus alti amici. crezi ca ai ce face cu barca acolo?.. acum?
In acest moment la giurgiu e nasol rau. Am vorbit cu cineva de acolo. Eu am fost doar in zona gostinu dar chiar daca se retrage dunarea , e imposibil de ajuns , ramai cu masina pe dig.. si pina la dunare mai ai ceva.. sau mai poate fi o varianta la pod la ruse, e zona de rapitor si somn... dar.. nu stiu ce sa zic de dunare....
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by vladstanescu »

vladstanescu wrote:
vladstanescu wrote:
mikcutu wrote:Nu gresesti, cam pe acolo este, nitel mai sus.

Ar mai fi o optiune, pentru iesire la Giurgiu, pe Ara, dar aici nu am pescuit niciodata, chiar daca am PG de Giurgiu de ceva vreme.
Cum zice laloi... daeni, peceneaga capidava .. zona aia.. se ajunge cu masina dupa ce treci podul. NU ma bag la sfaturi , pentru ca nu am fost acolo in zona doar ce mi-au spus alti amici. crezi ca ai ce face cu barca acolo?.. acum?
In acest moment la giurgiu e nasol rau. Am vorbit cu cineva de acolo. Eu am fost doar in zona gostinu dar chiar daca se retrage dunarea , e imposibil de ajuns , ramai cu masina pe dig.. si pina la dunare mai ai ceva.. sau mai poate fi o varianta la pod la ruse, e zona de rapitor si somn... dar.. nu stiu ce sa zic de dunare....
pe 14 iunie ma duc la concurs Boat Fishing Challenge. Giurgiu, Se pescuieste din barca. In jurul insulei mocanu stiu zonele. , la craci.... putem incerca si acolo. dar trebuie barci... altfel nu ai ce face... si gasit loc de campare.
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by mikcutu »

Punctual:
1. de care ori am fost acolo cu asociatia, nimeni nu a venit cu barca. Deci nu cred ca e vreo treaba cu barca.
2. Ara era doar o optiune. Eu nu am cost so nu stiu locuri.
3. Noi nu dispunem de barci pentru a ne muta/pescui la Mocanu.
Za dacs cam from za tracs!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Cu cine şi unde mergem la pescuit?

Post by Ono »

Mikcutzu, eu merg, daca e vremea buna si se poate ajunge din cauza inundatiilor. Deocamdata, maine si poimaine sunt pe balta langa Bucuresti, cu cortul si barcuta de plantat.
Saptamana trecuta tot pe o balta am fost, l-am omorat (tot plantat cu sonar), pacat ca era plin de viermi, acolo nu mai ma duc.
Post Reply

Return to “Discuţii despre pescuit”