partide de pescuit

Întrebări, răspunsuri, comentarii

Moderator: Pacapescarul

Post Reply
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

partide de pescuit

Post by costin stefanescu »

dragi prieteni,aici propun sa spunem fiecare pe unde am mai fost si rezultalele noastre,de exemplu spune-ti fratilor unde ati fost in wk asta,ce ati facut;pt mine wk asta a fost cam slab,sambata am luat doar ceva bibani demni de retinut de-o saramura si cateva stixuri de eliberat :lol: in galeata dintre Hagiesti si Matara unde tragea frumos insa a venit paznicul si a zis ca e inchis pescuitul,pacat ,era un loc bun de distractie si saramura,insa Armand a avut ceva capturi mai insemnate pe Frasinet,il las pe el sa spuna;azi,impreuna cu Cezar si Armand cu trupa :D am descins pe Seinoiu cu gandul sa-l topim pe pe salau si cocosat, insa ne-a cocosat el :lol: ,nu s-a prins mai nimic,in afara de cateva stixuri si un strapazan cam la 800 gr :( dupa care a inceput ploaia si ne-am carat acasa eu cu Cezar,Armand cu trupa au plecat la Valea Argovei sa vedem ce-or fi facut,cam asta a fost wk asta,poate urmatorul o fi mai bun,pun si cateva poze:






Image




Image




Image




Image




Image




Image




Image
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: partide de pescuit

Post by Mihai Vinturache »

Din mare lipsa de timp si dor de lansete am facut sambata seara o iesire pe Dambovita, intre Timpuri Noi si Mihai Bravu sa incerc si eu la biban.
Am incercat timp de 1 ora mai multe modele si culori de plastice. Nimic, nimic...
Doi pescari cu undita prinsesera fiecare cam 1kg de caras+biban frumusel. Spuneau ca vineri s-a prins foarte bine la undita. Carasii erau 5-6 buc. la kg iar bibanul mai mare. Cam asta pentru acest WE.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: partide de pescuit

Post by cezar »

Mda, treaba n-a stat prea bine pe Seinoiu; eu am avut doar vreo doua trasaturi timide la bucatica si un "bot" la twister, in rest...aer curat si in final un inceput de ploaie mocaneasca, numai buna sa ne alunge de pe balta. Poate data viitoare...
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: partide de pescuit

Post by pytzy »

cezar wrote:Mda, treaba n-a stat prea bine pe Seinoiu; eu am avut doar vreo doua trasaturi timide la bucatica si un "bot" la twister, in rest...aer curat si in final un inceput de ploaie mocaneasca, numai buna sa ne alunge de pe balta. Poate data viitoare...
Sambata am fost si eu la Seinoiu...nimic. Am plecat pe la 14 spre casa...dar a fost o zi frumoasa cu ceva soare de dimineata. :D
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: partide de pescuit

Post by Armand »

Poi eu am avut asa:
Sambata 3 salai de 1.5 kg, 1kg, 700gr si un bibanoi de vreo 400gr si Duminica 2 bucati de vreo 400-500 de grame.

Daca sambata a tras calumea si toti pe care i-am avut erau agatzati reculamentar in cerul gurii. Duminica cred ca mancau cu dintii stransi :D pentru ca am avut 4 twistere lasate fara coada si doar 2 amarati de salai prinsi intr-un final pe o ploaie sanatoasa...

Din pacate eu nu i-am pozat :cry:
Post Reply

Return to “Discuţii despre pescuit”