Fundulea 7

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

PsiHo
Posts: 18
Joined: 12 Feb 2011, 23:29

Re: Fundulea 7

Post by PsiHo »

am si zis evitati wekeend-urile... nu e de mers,acum la taxa de 30 lei vin toti..(taximetristi)
anul trecut a fost 50 lei... cand ma duc marti o sa-l intreb pe patron cat o va face si va comunic.
am niste prieteni care au fost sambata la peris.. au prins 5 carasi:) e bine ca totusi aici s-a luat un ciortan - 2
credeti-ma pe cuvant ca anul trecut la o partida de 36 ore impreuna cu fratele meu am prins vreo 30kg de somn african si vreo 30 de ciortani, 2-3kg buc, intrebatii si pe paznici si pe patron ..
Am prins drag de aceasta balta din cauza colectivului foarte amabil,plus ca are si peste.. daca mai dai drumu la 2-3-4 aranjezi cu el si iti mai da 1 bon gratis.
totusi acum tinand cont ca apa e inca rece..si a fost aglomeratie ca la supermarket nu cred sa puna gura ciortanul, am vazut ca marti ploua ma rog sa nu fie nici un pescar pe balta :D

Alin..da-mi add pe andrei_psiho
PsiHo
Posts: 18
Joined: 12 Feb 2011, 23:29

Re: Fundulea 7

Post by PsiHo »

am fost pe 29, 3 pescari = 5 carasi dintre care unul mai maricel 800-1kg restu ca palma
eu am dat numai la porumb plantate..colegii au dat la rame-viermusi (ei au si prins)
am vb cu un baiat ieri care fusese duminica..cica a prins pe langa carasi si 1 sau 2 ciortani la 2kg la rama (nu stiu ce sa zic)
vb ceilalti pescari cat si patronu c-a populat vineri cu ciortan si caras si ieri zicea ca populeaza azi sau maine cu inca 500kg de ciortan
de la 1 aprilie taxa o sa fie 50 lei 12 ore 7kg 5 lansete
mai las sa se incalzeasca si pe la sfarsitul lui aprilie fac o partida de 24-36 ore depinde de timp.
PsiHo
Posts: 18
Joined: 12 Feb 2011, 23:29

Re: Fundulea 7

Post by PsiHo »

salut,am fost pe fundulea 24 ore de luni seara pana marti dupa-amiaza
vreme rea,a plouat,a batut vantul.
noaptea am luat 2 ciortani,ziua am mai luat 3,plus 3 ratari,unul scapat la mal ceilalati 2 i-am avut putin in bat.
am dat numai la porumb,plantate.
taxa 100 lei 24 ore 14 kg
daca ploua drumul e rau..dar se poate intra pe la ciupercarie..si lasata masina sus in deal
nu stiu cum sa pun poza, nu au fost mari 1,5-3kg
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”