Benga

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Benga

Post by Miyagi »

Ma intereseaza si pe mine aceasta balta. Daca stie cineva cate ceva din experienta proprie ii sunt recunoscator.
ciobeas1
Posts: 14
Joined: 26 Apr 2010, 12:39

Re: Benga

Post by ciobeas1 »

Salut,
Am fost anul asta pe Benga si cred ca iti pot da urmatoarele sfaturi:
- inainte de a te duce incearca sa faci rezervare pentru pontonul nr.12 acolo prinzi sigur , nu stiu de ce dar asa spun cei care cunosc balta bine.
- ca sa prinzi peste mare trebuie sa ai navomodel pentru plantat si momit.
Eu am prins doar 2 crapi fara navomodel si am stat undeva intre pontonul nr.1 si 2 ca erau rezervate toate, si era in timpul saptamanii.
aici poti gasi telefonul: http://www.topbalti.ro/locatie-de-pescu ... Benga.aspx pentru rezervare.
In rest Fir Intins.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Benga

Post by Miyagi »

ciobeas1 wrote:Salut,
Am fost anul asta pe Benga si cred ca iti pot da urmatoarele sfaturi:
- inainte de a te duce incearca sa faci rezervare pentru pontonul nr.12 acolo prinzi sigur , nu stiu de ce dar asa spun cei care cunosc balta bine.
- ca sa prinzi peste mare trebuie sa ai navomodel pentru plantat si momit.
Eu am prins doar 2 crapi fara navomodel si am stat undeva intre pontonul nr.1 si 2 ca erau rezervate toate, si era in timpul saptamanii.
aici poti gasi telefonul: http://www.topbalti.ro/locatie-de-pescu ... Benga.aspx pentru rezervare.
In rest Fir Intins.
Iti multumesc foarte mult. Intentionez sa testez aceasta balta si niste momeli care se vor a fi de top. Poate ne si intersectam la vreo iesire sa ma revansez. Totusi crezi ca e nevoie sa dau la mai mult de 120 de metrii ca nu-s adeptul plantarii cu navlomodelul?
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Benga

Post by Ono »

Miyagi wrote: Intentionez sa testez aceasta balta si niste momeli care se vor a fi de top.
Cand? as veni si eu.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Benga

Post by Miyagi »

Ono wrote:
Miyagi wrote: Intentionez sa testez aceasta balta si niste momeli care se vor a fi de top.
Cand? as veni si eu.
Inca nu pot sa fixez o data anume Ono insa cat de curand. Pastram legatura si stabilim eventual impreuna.
ciobeas1
Posts: 14
Joined: 26 Apr 2010, 12:39

Re: Benga

Post by ciobeas1 »

Ati ajuns pe Benga, ce ati facut ? vreau si eu sa stiu ca ma bate gandul iar.... :shock:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Benga

Post by Miyagi »

ciobeas1 wrote:Ati ajuns pe Benga, ce ati facut ? vreau si eu sa stiu ca ma bate gandul iar.... :shock:
Inca nu si nu voi merge fara sa anunt. Deocamdata am niste treburi in familie si am cam toate WE ocupate. Imi voi anunta intentia din timp.
ciobeas1
Posts: 14
Joined: 26 Apr 2010, 12:39

Re: Benga

Post by ciobeas1 »

Am vrut sa mai fac o partida pe aceasta balta dar de 24h dar dupa ce am sunat sa fac rezervare mi-a cam trecut. Pretul este de 200ron/24h + 35ron rezervarea.Auzi rezervarea 35 ron (chiar urat)si era pt miercuri cand banuiesc ca nu este coada si unde mai pui ca noaptea e frig de mori... asa ca am fost pe Hagiesti unde mai bine imi vedeam de treaba Nimic 24 h.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Benga

Post by valic »

ciobeas1 wrote:Am vrut sa mai fac o partida pe aceasta balta dar de 24h dar dupa ce am sunat sa fac rezervare mi-a cam trecut. Pretul este de 200ron/24h + 35ron rezervarea.Auzi rezervarea 35 ron (chiar urat)si era pt miercuri cand banuiesc ca nu este coada si unde mai pui ca noaptea e frig de mori... asa ca am fost pe Hagiesti unde mai bine imi vedeam de treaba Nimic 24 h.
fraieri sunt aia care dau, nu cei care cer ............... parerea mea .............
Valic
0744 644 368
murphy7
Posts: 75
Joined: 31 May 2010, 18:55

Re: Benga

Post by murphy7 »

Am fost luni seara cu un prieten care pescuieste des aici. Am luat 7 buc. la 2-3 kg doar datorita faptului ca in iesirile anterioare amicul meu testase balta si a adaptat nada, pescarii langa care ne-am asezat nu prinsesera nimic toata ziua. Sansele sunt mici daca nu plantezi. Taxa este 100 ron/12h.
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”