Caldarusani 2010

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Caldarusani 2010

Post by Claudiu »

Petru Burian wrote:
Claudiu wrote: Uite asa au aparut de'a lungul evolutiei ............... "Pescarii de duminică" :lol: :lol: :lol:
Mie nu prea imi convine, numai ca altfel nu se mai poate...Nu mai e timp ptr. pescuitul ala frumos cu prietenii cateva zile pe malul dunarii, cu spritzuri si chiolhane. Poate castig la loto, cine stie. :?
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: Caldarusani 2010

Post by Marian BARUTZ »

Hai sa va spuna mosu cum e cu Dunarea!
Eu, Dunarea, am privit-o de peste 30 de ani ca p-o amanta, asa mai de pret adica cand te duci la ea te regalezi, esti asa ... mai boier, daca-ntelegeti dvs. :mrgreen: Balta "de langa casa" e ca nevasta sau partenera de apartament (dupa caz si situatie), vi de la munca, mananci, un tv politic sau cinemateca, un dus, o "iepureasca" rapida daca nu-i prea obosita si baga la agioase nenica ca si maine-i o zi. La Dunare sau mai ales in Delta e altceva,te pregatesti cu rabdare,mult si pe-ndelete, socotesti ce,cum si-n ce fel o "pui", ce vorbe dulci bagi la aparat sa "momesti" locul dupa ce-ai cautat d-ai ametit locul ala "potrivit". D-aia cand eram mai tinerel, Delta ma chema obligatoriu prin ianuarie-februarie, la rapitor si-n septembrie la d-asta, pasnicu`. Era o distanta de cateva luni bune intre iesiri, fapt ce te facea s-o doresti si mai mult. Si mai era ceva, vizitele astea mai rare parca o lasau mult mai curata (adevarat nu erau nici peturile astea nenorocite).
Cezare, tu sti foarte bine despre ce vorbesc asa ca nu te mai luada la fae cu iesirile alea, ca la multe ai facut munca patriotica in folosul comunitatii Club 21 :lol: Si a propos de fae, pe care-l salut, poate pretenu` de forum il invata cum e cu literili si semnili de punctoatie, adicalea ca cam cum si cand se foloseste ele ca ma dilemesc (NB a fi in dilema :D ) si io, fae scrie cum gandeste sau gandeste cum scrie :twisted:
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”