balta buna

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

balta buna

Post by rubliov »

am cautat in lungul si-n latul netului si n-am dat de nicio indicatie buna.buna in sensul acesta:sa fie sub 50 de leuti pe zi,pana-n 100km,si sa se prinda peste(nu cautam sa umplem sacii dar macar sa fie ceva actiune...).informatiile acestea sunt tabu pentru multi dar cu intelegere din partea cunoscatorilor....
vreau tare mult sa merg saptamana viitoare cu Marian Barut sa ne distram cu lansetele.
va rog,dati-mi o informatie!
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: balta buna

Post by mikcutu »

Fundulea 2
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
fpasare
Posts: 17
Joined: 18 Feb 2010, 09:06
Location: dalga-gara
Contact:

Re: balta buna

Post by fpasare »

Buna ziua
O balta buna este si asta http://baltasolacolu.ro/ probata de altfel si fiind 2 puteti pescui in echipa cu 4 lansete pe un stand c&r cu 50 ron standul
Apropo este singura balta pe care am ajuns si pe care am primit bon fiscal in momentul in care am dat bani fara sa cer au casa de marcat mobila ,au wc ecologice curate ,curatenie exemplara .Nu ii fac reclama dar este singura balta pe care nu am simtit ca sunt pacalit.
Pasare Florin
0726.196.293
pasare_florin81@yahoo.com
User avatar
fpasare
Posts: 17
Joined: 18 Feb 2010, 09:06
Location: dalga-gara
Contact:

Re: balta buna

Post by fpasare »

Sau Lebada -Pantelimon la 50 de ron mica plina de caras palmas dar si cu surprize de proportii uneori.O balta de zi lucratoare .Stiu ca nu este sub 50 ron dar compenseaza prin distanta
Pasare Florin
0726.196.293
pasare_florin81@yahoo.com
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: balta buna

Post by rubliov »

dorim in sanul naturii,fara bloculete si atmosfera de bucuresti,cat mai departe de politicieni...
cea de la solacolu sau cum ii zice este scumpa...
multumesc pentru informatii!
mai astept!
da-ti din casa prietenii mei..!
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: balta buna

Post by Sionut »

Viorele,
la Cercani nu-ti mai place ?
te salut :D
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: balta buna

Post by rubliov »

ba da!insa este foarte populata...
si cred ca pretul este mai mare decat cel indicat de mine...
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: balta buna

Post by costin stefanescu »

Rublioave,duceti-va la Silistea,15 roni ,platica si caras,mai pica si carjanca mare si crap,la pretul asta merita!
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: balta buna

Post by Sionut »

rubliov wrote:ba da!insa este foarte populata...
si cred ca pretul este mai mare decat cel indicat de mine...
Pai in 50 Ron bagi 5 kg de caras si mai intra si un ciortan de 1,5 kg.(e 30RON/5 kg de caras si poti opri 3 crapi intre 1 si 4 kg pe care-l platesti cu 15RON/Kg)
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: balta buna

Post by rubliov »

costine care silistea?unde-i balta?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: balta buna

Post by cezar »

rubliov wrote:costine care silistea?unde-i balta?
Silistea este balta dintre Milotina si Valea Argovei, ele de fapt comunica intre ele. Mai concret : Bucuresti - Sarulesti Gara- Sindrilita - Cotofanca, tii asfaltul. Imediat ce treci de Cotofanca ajungi la un pod. Stanga este Milotina, dreapta Silistea. O iei pe drumul de pamant si cobori spre balta. Recomand mai departe de asfalt.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: balta buna

Post by cezar »

Sionut wrote:
rubliov wrote:ba da!insa este foarte populata...
si cred ca pretul este mai mare decat cel indicat de mine...
Pai in 50 Ron bagi 5 kg de caras si mai intra si un ciortan de 1,5 kg.(e 30RON/5 kg de caras si poti opri 3 crapi intre 1 si 4 kg pe care-l platesti cu 15RON/Kg)
Ionut, la Cercani mergi si... gata! George este un baiat bun si primitor, iar balta are mult crap, pentru cine stie sa-l prinda si urmareste exclusiv (sau in principal) drill-ul.
Pentru cine se uita si-n punga si face socoteli, nu prea merita.

a) cele 5 kg de caras sunt destul de "iluzorii". Eu zic ...din fericire, dar altii...poate nu.
b) cine vrea sa ia crap acasa il plateste (mult) mai mult decat la hala; bine pentru craparii adepti ai C@R, prost pentru "traistari".
c) drumul ori bun si lung, ori mai scurt si prost pe cativa kilometri (dar suficient ca sa-ti plangi de mila), plus de la asfalt la balta.

Insa, balta cu mult peste, gazda excelente, conditii economice bune (pentru patron) si unii pescari.
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: balta buna

Post by Sionut »

cezar wrote:
Ionut, la Cercani mergi si... gata! George este un baiat bun si primitor, iar balta are mult crap, pentru cine stie sa-l prinda si urmareste exclusiv (sau in principal) drill-ul.
Pentru cine se uita si-n punga si face socoteli, nu prea merita.

a) cele 5 kg de caras sunt destul de "iluzorii". Eu zic ...din fericire, dar altii...poate nu.
b) cine vrea sa ia crap acasa il plateste (mult) mai mult decat la hala; bine pentru craparii adepti ai C@R, prost pentru "traistari".
c) drumul ori bun si lung, ori mai scurt si prost pe cativa kilometri (dar suficient ca sa-ti plangi de mila), plus de la asfalt la balta.

Insa, balta cu mult peste, gazda excelente, conditii economice bune (pentru patron) si unii pescari.
a) intr-adevar cele 5 kg de caras le faci doar daca esti dibaci sau dai de el
b) poate e mai scump ca la hala dar e apropiat de pretul crapului viu din Metro sau Cora
c) drumul scurt mai e prost doar pe aproximativ 1 km (de unde incepe dealul in Hotarele pana la iesirea din sat ).

P.S O balta la fel de buna la acest pret nu exista !
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: balta buna

Post by ghinozo »

cum s-ar 'raspandacii' sa isi faca datoria....
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: balta buna

Post by Sionut »

ghinozo wrote:cum s-ar 'raspandacii' sa isi faca datoria....
de ... e criza mare . mai ia si guvernul acum 25%. Tu ce motivatie ai ?
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: balta buna

Post by costin stefanescu »

Rublioave,daca vrei liniste si bani subtiri duceti-va acolo,ieri Laloi a impuscat si un crapusten pe la 2 kile si basca nici n-am platit nimic ca am fost dupa masa si n-a venit nimeni cu plata !
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: balta buna

Post by laloi »

Asa e, Costin, fix 2 kg, asta cantarit acasa, deci pe balta avea peste :D ... si pes(h)te, nu ne-am plictisit cu platica, cu toate ca ne-a batut vantul ca la balamuc... tks again de invitatie ;)
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: balta buna

Post by matei1971 »

de Buturugeni mai stiti ceva, ati mai vorbit cu Onel?
mie imi este tare dor de o iesire pe aceasta balta, pe insula care va poarta numele!
ceva crap sigur mai este in balta insa nu stiu daca mai e "activitate" ca pe vremuri.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: balta buna

Post by costin stefanescu »

pai ce aia e balta,poate scuipatoare :lol: !
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: balta buna

Post by matei1971 »

costin stefanescu wrote:pai ce aia e balta,poate scuipatoare :lol: !
La ce balta te referi?
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”