balta buna

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: balta buna

Post by costin stefanescu »

de aia despre care ai cerut info
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: balta buna

Post by matei1971 »

nu stiu de ce ii spui asa, treaba ta, insa in aceasta scuipatoare poti sa prinzi crap, ten, fitofag, caras maricel, biban stiuca si somn.
spune tu o alta balta unde poti prinde atatea specii iar de faptul ca este destul de liniste si civilizat nu cred ca trebuie sa iti reamintesc.
pretul de 60 ron/24h este mai mult decat ok

Rubliov, cand ai timp poate tragem o pescuiala pe insula!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: balta buna

Post by modigliani »

matei1971 wrote: nu cred ca trebuie sa iti reamintesc.
pretul de 60 ron/24h este mai mult decat ok
Cum adica ...... ,, mai mult decat ok ? " ..............


Mai oameni buni ! Sa mor de va inteleg ! Va convine la maxim 60 de ron / 24 h , dar ,, caraiti " la 100 ron / an permisul ( nu vorbesc efectiv despre Matei , vorbesc in general ! )

Ce dracu' de satisfactii poa' sa va aduca o baltoaca , cu sau fara insule , cu sau fara specii , multe sau putine , sa fiti dispusi sa ,, cotizati " 60 ron / zi , in conditiile in care vine ala si va umbla la juvelnic , va umbla la ape , va sorteaza pestele , va ...... , va ...... , si va tot ..... ,,va" !

Faceti-va neica permise , faceti-va auziti in piscicultura ( alaturi de cateva voci de la noi din cor ) dati la fel de bucurosi pana la 300 ron / an taxa de pescuit ( dar urlati in toata Europa sa se faca ceva cu banii astia ! ) si apoi ne-ntoarcem aici si ...... vorbim de PESCUIT ! Cand zic ,, pescuit " vorbesc despre PESCUIT efectiv !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...........................................

Sau mai bine nu ! Vorba lu' Ghinozo : Mergeti fratilor la balti ! E Bine , e frumos , e peste , e soare , aer curat , alea-alea !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: balta buna

Post by FAE »

:D SALVE :D
..am stat pina acu si doar am citit...dar cind vad pe cite unul ca lauda o balta care stiu sigur ca este vai de mama ei...i-mi vine sa il scuip in fatza...cum dreq poate numi el balta buna lighean acela de la buturugeni...pestele din balta aceia a plecat in alte locati deacum 2 ANI...dar fraeri pun botul la vrajeala unora care nu au prins in viatza lor un peste mai "imbracat" cum spun uni...!si ar fi multe de spus dar in fine....
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Anelin
Posts: 12
Joined: 23 Mar 2010, 22:16

Re: balta buna

Post by Anelin »

FAE wrote::D SALVE :D
..am stat pina acu si doar am citit...dar cind vad pe cite unul ca lauda o balta care stiu sigur ca este vai de mama ei...i-mi vine sa il scuip in fatza...cum dreq poate numi el balta buna lighean acela de la buturugeni...pestele din balta aceia a plecat in alte locati deacum 2 ANI...dar fraeri pun botul la vrajeala unora care nu au prins in viatza lor un peste mai "imbracat" cum spun uni...!si ar fi multe de spus dar in fine....
;) SA TRAITI BINE ;)
FAE mai bine ramaneai la citit fara sa te manince prin nu stiu ce loc sa postezi.Nu de alta dar reiese foarte clar ca esti un badaran care nu a prea frecventat orele de romana din scoala si "pute ochiu" cind citeste omu' dupa tine.In alta ordine de idei: fiecare isi spune parerea despre o locatie sau alta.Daca tu cunosteai situatia atit de bine nu puteai simplu sa spui ca este o balta care nu merita sau chiar proasta? Nuuuu.Tu a trebuit sa dai cu mucii in fasole si sa "scuipi in fata". Sper sa o si faci dar cu vant puternic in fata.Nadajduiesc ca cel putin acum ai bunul simt sa nu postezi vreun raspuns clasic FAE sau daca vrei sa o faci imi poti da PM ca sa nu facem circ pe aici.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: balta buna

Post by costin stefanescu »

matei1971 wrote:nu stiu de ce ii spui asa, treaba ta, insa in aceasta scuipatoare poti sa prinzi crap, ten, fitofag, caras maricel, biban stiuca si somn.
spune tu o alta balta unde poti prinde atatea specii iar de faptul ca este destul de liniste si civilizat nu cred ca trebuie sa iti reamintesc.
pretul de 60 ron/24h este mai mult decat ok

Rubliov, cand ai timp poate tragem o pescuiala pe insula!

pai daca tot iti plac scuipatoarele iti recomand si balta Oltenitei,e cat un teren de handbal dar prinzi de toate,crap,ten,somn caras mare,il prinzi chiar si pe vecinul de vizavi daca dai o tara mai tare :lol: :lol: parca mai are importanta,ili tragi in apa da-l in pizda masii,drill sa fie :lol: !
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: balta buna

Post by FAE »

:D SALVE :D
FAE mai bine ramaneai la citit fara sa te manince prin nu stiu ce loc sa postezi.Nu de alta dar reiese foarte clar ca esti un badaran care nu a prea frecventat orele de romana din scoala si "pute ochiu" cind citeste omu' dupa tine.In alta ordine de idei: fiecare isi spune parerea despre o locatie sau alta.Daca tu cunosteai situatia atit de bine nu puteai simplu sa spui ca este o balta care nu merita sau chiar proasta? Nuuuu.Tu a trebuit sa dai cu mucii in fasole si sa "scuipi in fata". Sper sa o si faci dar cu vant puternic in fata.Nadajduiesc ca cel putin acum ai bunul simt sa nu postezi vreun raspuns clasic FAE sau daca vrei sa o faci imi poti da PM ca sa nu facem circ pe aici.
...ce sa inteleg din postarea ta...esti doar pescar virtual...?...fratzioare... in ziua de astazi prostia si domnia se plateste...in ce priveste scrisul meu sau greselile de ortografie se datoreaza grabei ...nu stiu cita scoala ai tu..."io cel putin pot spune ca am macar scoala vietzi...dar m-a rog.. nu am chef sa intru in polemici cu tine...daca ai vre-o data chef sa stam la o discutie mai detaliata m-a poti gasi la tel."IO nu-mi inchid nici-o data telefonul...hai PA....
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: balta buna

Post by cezar »

Anelin wrote:
FAE wrote::D SALVE :D
..am stat pina acu si doar am citit...dar cind vad pe cite unul ca lauda o balta care stiu sigur ca este vai de mama ei...i-mi vine sa il scuip in fatza...cum dreq poate numi el balta buna lighean acela de la buturugeni...pestele din balta aceia a plecat in alte locati deacum 2 ANI...dar fraeri pun botul la vrajeala unora care nu au prins in viatza lor un peste mai "imbracat" cum spun uni...!si ar fi multe de spus dar in fine....
;) SA TRAITI BINE ;)
FAE mai bine ramaneai la citit fara sa te manince prin nu stiu ce loc sa postezi.Nu de alta dar reiese foarte clar ca esti un badaran care nu a prea frecventat orele de romana din scoala si "pute ochiu" cind citeste omu' dupa tine.In alta ordine de idei: fiecare isi spune parerea despre o locatie sau alta.Daca tu cunosteai situatia atit de bine nu puteai simplu sa spui ca este o balta care nu merita sau chiar proasta? Nuuuu.Tu a trebuit sa dai cu mucii in fasole si sa "scuipi in fata". Sper sa o si faci dar cu vant puternic in fata.Nadajduiesc ca cel putin acum ai bunul simt sa nu postezi vreun raspuns clasic FAE sau daca vrei sa o faci imi poti da PM ca sa nu facem circ pe aici.
Asta-i FAE, n-ai ce sa-i faci ! N-o sa ajunga niciodata diplomat sau profesor de limba romana !
Dupa cum nici pescar nu o sa ajunga ! :lol: :lol: :lol:
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: balta buna

Post by matei1971 »

fae, ca scoala ai facut-o la "fara frecventa" stim cu totii, acum am aflat ca si in primii 7 ani nu prea ai stat acasa!
"In tara asta prost facuta, cacatii ... in loc sa puta!" stii cine a spus asta? in cazul tau se potriveste manusa!
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: balta buna

Post by matei1971 »

Costine, daca tu compari Buturugeni cu Oltenitei e treaba ta, n-ai inteles nimic! Nu te mai chinui sa scrii ca nu mai intru pe acest topic!
Valabil si pt fae.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: balta buna

Post by costin stefanescu »

eu nu stiu de ce te basici,m-ai intrebat daca mai stiu vreo scuipatoare care sa aiba peste mult si maricel si ti-am zis de balta oltenitei,atunci care-i supararea :shock: ?
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: balta buna

Post by matei1971 »

cand pescuiai pe Butu nu ii mai spuneai scuipatoare!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: balta buna

Post by costin stefanescu »

bai nene,de unde stii tu ca eu pescuiam pe 'butu' :lol: ? am fost o singura data acu vreo 3 ani asa mai mult la insistenta lu rubliov sa vad despre ce e vorba,ca zicea ca-i delta ,cand am vazut despre ce e vorba, nici c-am mai fost,pai toata noapte strigam la aia de pe mal sa arunce mai incet ca dadeau cu monturile in mine,ziceai ca sant meteoriti :o ,da,da,nu e caterinca !pai aia numesti tu lac ?iti spun eu,scuipatoare e cea mai buna denumire,imi pare rau ca te superi dar asta e adevarul!
Anelin
Posts: 12
Joined: 23 Mar 2010, 22:16

Re: balta buna

Post by Anelin »

Si doar ce ziceam ca nu vreau vreun raspuns de la tine dom' FAE.Totusi trebuie sa recunosc: cind l-am citit m-am cam enervat putin dar apoi m-am cracanat de ras citind mai atent.Nu cumva tu esti muza carcatasilor?Daca nu ar trebui sa le zici si lor ceva de prin "scoala aia a vietii" ca sa le manince si lor gura cite ceva.Cat despre stat de vorba mai pe indelete ... HAI PA! Si spre final cum ne alintam noi "pescarii virtuali" ... MULTA BAFTA.
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: balta buna

Post by paulletta »

Anelin wrote:Si doar ce ziceam ca nu vreau vreun raspuns de la tine dom' FAE.Totusi trebuie sa recunosc: cind l-am citit m-am cam enervat putin dar apoi m-am cracanat de ras citind mai atent.Nu cumva tu esti muza carcatasilor?Daca nu ar trebui sa le zici si lor ceva de prin "scoala aia a vietii" ca sa le manince si lor gura cite ceva.Cat despre stat de vorba mai pe indelete ... HAI PA! Si spre final cum ne alintam noi "pescarii virtuali" ... MULTA BAFTA.
Anelin, la faza asta ai fost rautacios! :mrgreen: :mrgreen:

FAE este un baiat tare bun, treaba este dificila la el cand trebuie sa se exprime in scris pe site. :roll:
Lumea care il cunoaste poate sa confirme cat de saritor este.
Oricum el este sarea si piperul acestui site.
:lol:
Paulletta
Valentin Petrovici

Re: balta buna

Post by Valentin Petrovici »

Am tot citit aici ca şi pe alte site-uri de acum celebrele cugetări ale lui Fae. Am ajuns la concluzia că Fae este un fel de Bulă. Dar de baltă. Şi cînd spui bulă şi baltă te gîndeşti la apă. Dar nu apă incoloră şi inodoră adică potabilă ci din aceia de care se foloseşte pe la wc – uri. Vai capul lui . Pentru el toată lumea este proastă numai el bubuie în gîndire dar mai ales în şcoli ale vieţii şi înalte academii.
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: balta buna

Post by FAE »

:D SALVE :D
Valentin Petrovici wrote:Am tot citit aici ca şi pe alte site-uri de acum celebrele cugetări ale lui Fae. Am ajuns la concluzia că Fae este un fel de Bulă. Dar de baltă. Şi cînd spui bulă şi baltă te gîndeşti la apă. Dar nu apă incoloră şi inodoră adică potabilă ci din aceia de care se foloseşte pe la wc – uri. Vai capul lui . Pentru el toată lumea este proastă numai el bubuie în gîndire dar mai ales în şcoli ale vieţii şi înalte academii.
Tovarase...i-ti spun asa ptr. ca ai minte si creierasul acela al tau judeca exact ca un oltean....ESTI VARZA...nici-o data nu ai sa t-e poti compara cu mine...nu esti nici macar cu creierul cit gindeste o oaie...
Din acest moment t-e ignor total...!
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: balta buna

Post by matei1971 »

FAE wrote::D SALVE :D
Valentin Petrovici wrote:Am tot citit aici ca şi pe alte site-uri de acum celebrele cugetări ale lui Fae. Am ajuns la concluzia că Fae este un fel de Bulă. Dar de baltă. Şi cînd spui bulă şi baltă te gîndeşti la apă. Dar nu apă incoloră şi inodoră adică potabilă ci din aceia de care se foloseşte pe la wc – uri. Vai capul lui . Pentru el toată lumea este proastă numai el bubuie în gîndire dar mai ales în şcoli ale vieţii şi înalte academii.
Tovarase...i-ti spun asa ptr. ca ai minte si creierasul acela al tau judeca exact ca un oltean....ESTI VARZA...nici-o data nu ai sa t-e poti compara cu mine...nu esti nici macar cu creierul cit gindeste o oaie...
Din acest moment t-e ignor total...!
;) SA TRAITI BINE ;)
Adevarul e ca este destul de greu sa se coboare cineva la nivelul tau pentru a se putea compara cu tine!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: balta buna

Post by cezar »

Oameni buni, FAE este un tip distractiv, ce aveti cu el !

Daca lipsa de totala de educatie, grobianismul, tampenia agresiva si ingamfata ar trebui sa poarte un nume, ele s-ar numi simplu : FAE !

Pe zi ce trece devine un "brand".

Vom ajunge sa spunem : Ba, nu fi FAE ! In loc de "ba , nu fi fraier"!
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: balta buna

Post by paulletta »

[quote="cezar"]Oameni buni, FAE este un tip distractiv, ce aveti cu el !

Daca lipsa de totala de educatie, grobianismul, tampenia agresiva si ingamfata ar trebui sa poarte un nume, ele s-ar numi simplu : FAE !

Pe zi ce trece devine un "brand".

Vom ajunge sa spunem : Ba, nu fi FAE ! In loc de FrAiEr!
Oricum nene Cezare, FrAiEr este pe cale sa isi schimbe parerea despre dumneata. Sa intelegem ca acum ii dai ocazia......
Paulletta
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”