balta buna

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Valentin Petrovici

Re: balta buna

Post by Valentin Petrovici »

FAE wrote::D SALVE :D
Valentin Petrovici wrote:Am tot citit aici ca şi pe alte site-uri de acum celebrele cugetări ale lui Fae. Am ajuns la concluzia că Fae este un fel de Bulă. Dar de baltă. Şi cînd spui bulă şi baltă te gîndeşti la apă. Dar nu apă incoloră şi inodoră adică potabilă ci din aceia de care se foloseşte pe la wc – uri. Vai capul lui . Pentru el toată lumea este proastă numai el bubuie în gîndire dar mai ales în şcoli ale vieţii şi înalte academii.
Tovarase...i-ti spun asa ptr. ca ai minte si creierasul acela al tau judeca exact ca un oltean....ESTI VARZA...nici-o data nu ai sa t-e poti compara cu mine...nu esti nici macar cu creierul cit gindeste o oaie...
Din acest moment t-e ignor total...!
;) SA TRAITI BINE ;)
Aloooo....măi Bulă tu visezi ? Bea vro 300 de săniuţă să-ţi revii băi băiete. Eu nu am habar de tovărăşia persoanei mele cu un exemplar de talia ta. Tu să-ţi vezi de ciordelile tale şi nu mă amesteca pe mine în haznaua ta .Tovarăşi îţi pot fi slugile tale şi aurolacii de prin canale. Eu am alţi tovarăşi. La suprafaţa pămîntului. Dacă observam o cît de mică asociere cu un asemenea exemplar de talia ta mă izolam prin deltă pe undeva sau la vrun schit. Ai un tupeu fantastic să poţi gîndi o asociere cîtuşi de mică între persoana mea şi a ta. Nu mai bate cîmpii. Cît despre o eventuală comparaţie cu persoana ta .......Doamne fereşte. Mulţumesc Celui de sus că nu îmi scoate în cale asemenea specimene din ce în ce mai rare sau pe cale de dispariţie. Dacă nici pînă acum nu mi-ai ieşit în cale să te pot cunoaşte este un semn bun. Offf Bulă...... Toţi îţi spun că la tine momentul deşteptării a trecut şi mai mult de atît nu poţi evolua şi tu continui să te autoapretezi şi să te autolustruieşti cu rahat. Ajunge măi Bulă. Auzi problemă naţională mă ignoră Bulă!!!!!!!!Poftim educaţie. Mîine fac plîngere la Asociaţia pentru Apărarea Drepturile Omului. Îţi dau o idee genială. Poate reuşeşti să-i ignori pe toţi. Dar ar fi păcat. Deşi ar dispare prostia ar dispare şi comicul.
Last edited by Valentin Petrovici on 13 May 2010, 08:21, edited 1 time in total.
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: balta buna

Post by rubliov »

am dat de o balta buna,cea despre care mi-a zis costin.n-am ajuns inca si nu stiu cand voi ajunge insa un lucru-i clar:orice topic poate fi transformat in ciorba daca in zeama intra mirodenia numita ionicafae.
t-e rog do-ule fae s-a m-a elucidezi(s-au elucubrez-i!) si sami zici cu cuvintele tale istete unde poci gasi o balta buna.
am scris in limbajul tau ca sa ma intelegi deplin.
crocodil
Posts: 6
Joined: 09 Mar 2011, 20:12

Re: balta buna

Post by crocodil »

Salut, prieteni!

A fost cineva anul acesta la balta Bila? Daca da, imi puteti spune ce peste are si la ce s-a prins mai bine?

Va multumesc!
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: balta buna

Post by Deceneu »

salut , io zic sa eviti balta bila. cel putin cea din dreapta... in cea cu stuf din stanga nu am dat... dar in dreapta pot sa te asigur k are peste... mic... si f putin...sau. daca te incanta cteno la 2-300 gr si caras la 100 gr....merge la viermusi.
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: balta buna

Post by Mihai Vinturache »

Bila este de mai multi ani o deceptie totala. Singura perioada in care poti avea ceva satisfactii este in primavara cand se prinde bine caras cat bricheta la undita si ten de 250-300 gr. la lanseta. Dupa ce ai stat degeaba toata iarna, asta poate oferi ceva satisfactie. In rest nu recomand.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”