VITAN 3

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

VITAN 3

Post by mdd69ro »

Balta noua, de fapt un "lighenus" frumusel, de la tirgul auto VITAN, pe aceeasi parte a cheiului inca 4 km spre iesirea din Bucuresti(afis Confort City) apoi dreapta si pina-n blocurile noi, drum de asfalt in dreapta. Ideala pt undita, bologneza, shefield(maxim 40m latime). Patronul a zis ca a bagat 1 tona crap de 2-3kg si o tona ciortanica. Crapul mare nu a mincat inca dar ciortanica te omoara, nu te lasa sa respiri, nu poti da cu mai mult de un bat, mai ales daca nadesti un pic locul inainte. Ideala pt partide scurte, cu echipament si bani putini, ideala si pentru atras copii spre pescuit si C&R :lol: :lol: :lol: . Taxa 30RON/12h C&R, ciortanica se elibereaza, carasul se retine(dar nu prea e, zicea patronul ca o sa bage o tona saptamina viitoare si poate schimba taxa), crapul 15 ron/kg daca vrei sa-l iei. Prima zi de deschidere a fost simbata, am dat o fuga si am luat 3 kg ciortanica la un bat si azi cam 5 kg retinute pt poze apoi eliberata. Daca vreti ceva poze, rog un coleg sa se ofere, eu nu am cont si sincer, mi-e cam lene sa-mi fac cont pt poze :D
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: VITAN 3

Post by mdd69ro »

Am mai fost p-acolo, patronul s-a ocupat de balta, a pus pubele de gunoi, a adus un wc ecologic si a facut inca unul neecologic, a adus niste mese pt cei ce vor sa faca gratare; in rest, pestele mare a inceput sa mai manince la mal la undita, iar ciortanica, ca de obicei, maninca ca la balamuc. Caras mare nu a bagat inca, a zis ca nu a gasit. Daca stie cineva de unde se poate cumpara asa ceva(caras mare, nu puiet) il rog sa lase aici un nr de telefon. In rest, ce sa zic, ideala pentru formarea copiilor si pentru distractie, la pret mic si aproape de Bucuresti.
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”