Cojesti, CL

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cojesti, CL

Post by cezar »

Miyagi wrote:
catalin232 wrote:Peste au prins 2 cetateni langa mine pe capatul dinspre sosea al baltii , dar nu prea am ce comenta , 6 lansete fiecare cu bomba X 5 carlige/buc... au luat 3-4 buc. ciortan intre 1-2.5 kg. Din punctul meu de vedere balta trebuie evitata pentru pescuitul la feeder si nu din cauza ca nu am prins eu sau alte chestii de orgoliu personal ci pentru faptul ca are mult prea mult maruntis care pur si simplu nu iti permite sa pescuiesti la feeder. La momeli animale, din 50 de trasaturi poate scoti un caras in rest chinez, balos si rosioara toti cat degetul , mai mult de 1-2 min nu stau viermii in apa si daca nu ii scoti cu o scama de peste sunt toti supti .
Ca o alternativa ar fi sa pescuiesti exclusiv la boabe de porumb , dar asta nu mai e pescuit la feeder , sa arunci betele si sa te uiti lung la ele ore in sir poate iti da si tie un ciortan este inacceptabil din punctul meu de vedere.
Este bine totusi ca s-a iesit din casa , din pacate problema cu vantul nu se va rezolva decat in apropierea primei luni de vara.... primavara mere este asa cu vant puternic...nu deranjeaza ca e vant neaparat , dar nu poti face un vad si nu poti pescui cu exactitate, iar asta este chiar un impediment.

Si mie mi-a facut placerea intalnirea, asta demonstreaza cat de mica este lumea si ca trebuie sa fii om chiar si din spatele unui monitor ;)


PS: La guvid ii zice p..a ciobanului din cauza formei , daca ai observat , dupa ce il scot din carlig se umfla in falci si se zburleste tot (asemenea salaului) , iar in postura asta seamana cu o putsa :lol: :lol: dar ca sa fie ca a ciobanului tre sa dai pe Dunare la rama neagra ... ca asa pe alte balti numai dalea chinezesti iei :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: . Sa-i explici tu asta copilului. :lol: :lol: :lol:
Explica-i copilului, Miyagi ! E bine sa invete ce-i lucru serios si ce-i...chinezarie ! ;)
Last edited by cezar on 01 May 2011, 20:16, edited 1 time in total.
catalin232
Posts: 62
Joined: 22 Dec 2010, 16:38

Re: Cojesti, CL

Post by catalin232 »

Pai iti explici usor copilului , adica la modul cel mai serios .. e greu sa ii spui ca seamana cu o putsa? Doar e baita .. era mai greu daca aveai fata :oops:
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Cojesti, CL

Post by Lorelai »

cezar wrote:Explica-i copilului, Miyagi ! E bine sa invete ce-i lucru serios si ce-i...chinezarie !
Ce bine le intorci, nene Cezar ! :D :D :D
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Cojesti, CL

Post by costin stefanescu »

quote="Miyagi"]Si era sa uit. Nu mai merg pe aceasta balta decat dupa o campanie lunga si agresiva de publicitate si paraconfirmari. Regulament pentru botanisti si cand te duci acolo iti spun ca au populat pe data de 11 cu nush cate tone insa cu balta plina nu ia nimeni decat un degetar, trei brichetari, cinci palmasi sh-un somn-alez. Mai m-am facut si de ras in fata copilului ca n-am stiut de ce ciobanu` ii zice guvidului cum ii zice!
Chiar! cine stie?[/quote]


asa va trebuie daca va plac scuipatoarele :lol: !!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Cojesti, CL

Post by ioanrv »

costin stefanescu wrote:quote="Miyagi"]Si era sa uit. Nu mai merg pe aceasta balta decat dupa o campanie lunga si agresiva de publicitate si paraconfirmari. Regulament pentru botanisti si cand te duci acolo iti spun ca au populat pe data de 11 cu nush cate tone insa cu balta plina nu ia nimeni decat un degetar, trei brichetari, cinci palmasi sh-un somn-alez. Mai m-am facut si de ras in fata copilului ca n-am stiut de ce ciobanu` ii zice guvidului cum ii zice!
Chiar! cine stie?

asa va trebuie daca va plac scuipatoarele :lol: !![/quote]
Curat ! ;)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Cojesti, CL

Post by Claudiu »

Curat-murdar. :lol:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Cojesti, CL

Post by Miyagi »

Beeeeeeeeeeeeeei!
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”