Greaca - Cercani

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Greaca - Cercani

Post by laloi »

Paul, ai idee si cine ar trebui sa dea recomandarea? Adica de ex daca as vrea sa merg la un pescuit p-acolo...
ciobeas1
Posts: 14
Joined: 26 Apr 2010, 12:39

Re: Greaca - Cercani

Post by ciobeas1 »

Eu am sunat pentru rezervare si nu mi-a zis nimic de recomandare, singurul lucru pe care a vrut sa-l stie a fost daca fac diferenta intre ciortanica si caras :o , in rest nimic... am fost si intradevar chiar trebuia sa faci diferenta ca numai cirtanica tragea sub 1kg , 2 bucati au fost de 2kg in rest nimic mare...
Nr de tel l-am luat de aici unde am si postat ceva poze cu balta : http://www.topbalti.ro/locatie-de-pescu ... rcani.aspx
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Greaca - Cercani

Post by paulletta »

ciobeas1 wrote:Eu am sunat pentru rezervare si nu mi-a zis nimic de recomandare, singurul lucru pe care a vrut sa-l stie a fost daca fac diferenta intre ciortanica si caras :o , in rest nimic... am fost si intradevar chiar trebuia sa faci diferenta ca numai cirtanica tragea sub 1kg , 2 bucati au fost de 2kg in rest nimic mare...
Nr de tel l-am luat de aici unde am si postat ceva poze cu balta : http://www.topbalti.ro/locatie-de-pescu ... rcani.aspx

In Week am fost si eu si am pescuit la umbrarul 2 cu un prieten, si sincer ne-am distrat maxim.
Am puis pe mal destule bucati de la 3kg pana la 8kg. :lol:
Paulletta
mrvily
Posts: 20
Joined: 03 Jun 2010, 11:19

Re: Greaca - Cercani

Post by mrvily »

paulletta wrote:
ciobeas1 wrote:Eu am sunat pentru rezervare si nu mi-a zis nimic de recomandare, singurul lucru pe care a vrut sa-l stie a fost daca fac diferenta intre ciortanica si caras :o , in rest nimic... am fost si intradevar chiar trebuia sa faci diferenta ca numai cirtanica tragea sub 1kg , 2 bucati au fost de 2kg in rest nimic mare...
Nr de tel l-am luat de aici unde am si postat ceva poze cu balta : http://www.topbalti.ro/locatie-de-pescu ... rcani.aspx

In Week am fost si eu si am pescuit la umbrarul 2 cu un prieten, si sincer ne-am distrat maxim.
Am puis pe mal destule bucati de la 3kg pana la 8kg. :lol:
Paule Unde ai fost ca nu te-am vazut??
La ponton la casa lui George a fost Mosaru cu sotia si cumnata, Doi pescari de3 crap de vineri pina luni dimineata si apoi am stat noi in dreptul parcari la cele 2 umbrare de duminica pina luni seara.Am dat afara cam 12 bucati intre 3 si 5 Kg, Pe zona noastra se dadea mincare o data pe zi dupaamiaza cam la 5 metri de mal undeva in fata pontoanelor.
Numi vine sa cred ca ai fost pe balta si nu ne-am vazut.
Mitrea Vasile
LaPeste
Posts: 16
Joined: 01 Feb 2010, 18:46

Re: Greaca - Cercani

Post by LaPeste »

buna ziua ma duc si eu maine pe greaca cu o prietena.


l-am sunat pe domnul george, foarte amabil desi nu am reusit sa ii dau niciun nume de aici prin care sa ii castig increderea.


sunt baiatu ala student galie adrian cel mai tanar din asociatie cred care a venit la restaurant Rates prin februarie pentru abonament si nici acum n-am reusit sa ridic abonamentul. am muncit grupa mare.

daca zice ceva domnul george de cine spun sau pe cine ii zic sa sune ca sunt baiat de treaba si nu fac prostii. ma duc sa ma relaxez putin, poate prind ceva 2 3 poze nu iau gram de crap din balta si sa ma bronzez. :)
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Greaca - Cercani

Post by paulletta »

Pai nu stiu daca o sa gasiti loc, rezervarea se face inainte.
totusi poate aveti noroc.
Paulletta
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Greaca - Cercani

Post by Albatrin »

LaPeste wrote: sunt baiatu ala student galie adrian cel mai tanar din asociatie cred care a venit la restaurant Rates prin februarie pentru abonament si nici acum n-am reusit sa ridic abonamentul....
Bine că ai mai dat un semn de viaţă, mă gândeam să-ţi valorific permisul :lol: :lol: :lol:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
manubabanu
Posts: 32
Joined: 25 Oct 2009, 17:13

Re: Greaca - Cercani

Post by manubabanu »

LaPeste wrote:.... ma duc sa ma relaxez putin, poate prind ceva 2 3 poze nu iau gram de crap din balta si sa ma bronzez. :)....
Ce faci cu pozele alea,le developezi?
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Greaca - Cercani

Post by Mihai Vinturache »

Noaptea trecuta am participat la un concurs de pescuit in care am concurat cu mine insumi. Nu am castigat concursul dar am luat premiul pentru trofeu... 10 kg!
Captura a venit pe la 4 dimineata, la ac ... de caras nr. 14 cu 2 viermisori pe ac. Din fericire acul era legat cu fir textil, dar nu ma asteptam sa tina acul, facut din sarma albastra subtire. Am fost singur asa ca nu am avut ajutor. Crapul nu a incaput in intregime in minciogul meu, coada i-a ramas afara iar cand am scos minciogul din apa i s-a rupt un brat. Am asezat minciogul pe saltea, crapul a deschis botul ... si acul i-a cazut din gura.
Pare poveste pescareasca dar, de data asta, am dovada! Nici acum nu e de calitate, deoarece m-am fotografiat singur iar din cauza unui bec aflat in apropiere nu s-a declansat blitzul.

Image

Image


Din cauza caldurii crapul nu prea misca, dar se prinde destul de bine carasul. Din acest motiv am modificat si eu 2 lansete de crap pe care le-am armat cu ace pentru caras la care am prins si multi ciortani sub 1 kg si 3 crapi intre 1-2 kg. La cele 2 lansete cu monturi pentru crap n-am avut nicicio miscare timp de 14 ore.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Greaca - Cercani

Post by Claudiu »

Felicitari!
Altii moare s`asa n-are. :mrgreen:
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Greaca - Cercani

Post by Petru Burian »

Mihai Vinturache wrote:Pare poveste pescareasca dar, de data asta, am dovada! Nici acum nu e de calitate, deoarece m-am fotografiat singur iar din cauza unui bec aflat in apropiere nu s-a declansat blitzul.
Inainte de toate, Felicitari !!!
Dar ... daca aveati si o ruleta de masurare, ce elegant demaram idea de aici http://forum.pescarclub21.ro/viewtopic.php?f=20&t=465
:cry: :cry: :cry:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: Greaca - Cercani

Post by fish bone »

A mai fost cineva de curand pe aici.
Nenea George, ceva informatii noi depspre balta, taxe, etc
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Greaca - Cercani

Post by paulletta »

Liviu, pe balta mare anul acesta se pescuieste numai pe baza de abonament in valoare de 500 ron.
Abonamentul este valabil pentru 240 de ore, cum vrea sa il consume fiecare, 12, 24, 36, 72 ore, etc
Se poate pescui cu 4 scule, si persoana respectiva poate fi insotita de 1 membru al familiei sau un prieten.
In Patrat taxa este 50 ron partida de 12 ore cu retinere de 5kg peste (caras, sau 1 crap).
Pe patrat au fost amenajate 20 de pontoane.
PS:Speram ca acest week sa reusim popularea baltii cu ceva bucati frumoase cca 100 buc peste 10 kg.
Pentru detalii folositi numarul de telefon al lui Geroge.
PS> Incepand de sambata nu pot fi contactat telefonic pentru 1 saptamana, plec la pescuit la Haromfa.
PS:Concurs :lol: uite link sa vezi balta sa inebunesti.

http://www.haromfalake.hu/component/con ... lenge-week

Promit ca pun poze cand ma intorc :lol: :lol: :lol:

Uite care sunt conditiile mai exact.


Abonamentul este NOMINAL(cu coechipier la minciog sau familie).
Pretul abonamentului este de 500 lei(20 partide/12h).
Abonatul are dreptul la 20 partide de 12h(acestea putindu-se cumula in partide de 24,36,48h).
Durata partidei este de 12h de la 6.00-18.00 si 18.00-06.00.
Cele 20 partide sint valabile pe anul 2011 .
Abonatul trebuie obligatoriu sa-si faca rezervare cu minim 24h inainte(pt.alegerea standului,pt. a evita aglomeratia,sau aflare de organizarea vreunui concurs ).




Se pescuieste cu 4 scule (lansete,undite,etc.).
Se pescuieste cu montura max 2 ace!(pe cine prindem cu altfel de montura ii reziliem abonamentul pe loc).
Se poate folosi ori ce fel de nada.
Obligatoriu sac de pastrare si saltea de receptie pt.cine doreste sa retina peste.(cine nu are inchiriaza de la noi. 5lei saltea,2lei sac/12h).
Pescarul care doreste sa retina peste are dreptul sa retina, cu greutatea cuprinsa intre 1kg-4kg si sa-l achite la pret 15lei/kg.
Abonatul trebuie sa pastrze linistea(sa nu deranjeze vecinii).
Scaldatul este interzis.
Masina pe toata durata partidei de pescuit va sta OBLIGATORIU in parcare(parcare inchisa si pazita).
Abonatul este obligat sa anunte daca doreste sa paraseasca bazinul piscicol(indiferent de ora si de problema aparuta).
Cine paraseste bazinul piscicol fara a anunta(indiferent de justificare) i se reziliaza abonamentul pe loc.
Abonatul este obligat sa lase curat locul unde a pescuit(inclusiv chistoacele de tigari).
Furatul (ascunsul) pestelui prin orice forma se pedepseste cu rezilierea abonamentului pe loc(dupa caz).
Fiecare abonat primeste si semneaza un contract in dublu exemplar si binenteles factura aferenta.
Paulletta
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Greaca - Cercani

Post by Ono »

De ce trebuie sa anunte ca pleaca? E Elvis, sau ce?
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Greaca - Cercani

Post by modigliani »

Asta nu mai e pescuit , Paule . Asta-i ..... ,, rocket science " ! :shock: Permis de lanseta nu vor ? Eventual pe gabarite :
A - pentru pana la 2,10
B - intre 2,10 si 2,7
C - peste 2,7
C+ - pentru orice clasa echipata cu mulineta Baitrunner . :o :o :o
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Greaca - Cercani

Post by cezar »

Nu trebuie sa ai si Wasserman-ul facut la zi ? :lol: :lol: :lol:
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Greaca - Cercani

Post by Mihai Vinturache »

Ono wrote:De ce trebuie sa anunte ca pleaca? E Elvis, sau ce?
Trebuie sa anunte plecarea pentru ca, nu de putine ori, s-a furat pestele prins.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Greaca - Cercani

Post by Ono »

Trebuie sa gaseasca alta solutie mai eleganta si eficienta, altfel prea arata a regim de puscarie.
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: Greaca - Cercani

Post by rubliov »

balta care altadata era prietenoasa a devenit...sing-singoasa,,,
Last edited by rubliov on 25 Mar 2011, 08:03, edited 1 time in total.
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Greaca - Cercani

Post by paulletta »

Ono wrote:De ce trebuie sa anunte ca pleaca? E Elvis, sau ce?

Masina pe toata durata partidei de pescuit va sta OBLIGATORIU in parcare(parcare inchisa si pazita)
Pentru a avea acces sa iti iei masina din parcare.
Si daca nu sti, foarte multi care pozau in pescari seriosi si onorabil au incercat sa fure peste.
Deci...... :?:
Paulletta
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”