Greaca - Cercani

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

murphy7
Posts: 75
Joined: 31 May 2010, 18:55

Re: Greaca - Cercani

Post by murphy7 »

zgubea wrote:Olly, regimul e acelasi ca anul trecut, adica abonament anual ?
Ai toate informatiile aici http://www.greaca-cercani.ro/regulament/
Vad ca merge si cu taxa pe partida. Daca vrei poti sa vii cu mine, pot sa-mi iau un partener.
murphy7
Posts: 75
Joined: 31 May 2010, 18:55

Re: Greaca - Cercani

Post by murphy7 »

Mihai Vinturache wrote:Ce inseamna "crapi pana in 4 kg"? Adica cati crapi la o partida? Spune macar un numar aproximativ.
6-7 buc./partida, cu exceptia unuia toti la bonduelle, fara plantat si nade sofisticate.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Greaca - Cercani

Post by Mihai Vinturache »

Multumesc.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
danutz
Posts: 55
Joined: 24 Mar 2010, 11:19

Re: Greaca - Cercani

Post by danutz »

Salutare,

Daca i-mi permiteti, i-mi dau si eu cu parerea despre balta asta.
Sambata pe 27.04 fusei pe Greaca, ca tot e prohibitie si, cu o rezervare facuta de vineri printr-un telefon la dnu George si un SMS s-a rezolvat (cu recomandare de la un coleg de la munca). N-am avut parte de mutat pontonu sau alte chestii cum ma mai citit, da' nici multa lume nu fu.

Acu despre pescuit..., s-a dat si s-a dat bine, adica mie pescar de tzacalea la palmasi mi-a placut, vreo 15 ciortani de 2-3 kg C&R si caraseala la greu, palmasi majoritatea, 10kg in total. Partida de 12h de la 6-6, la 6 scule (2 persoane). Ciortanu a intrat (in ordinea preferintelor) rama, viermus, porumb. Pe boiles solubil n-a pus botu'.

Locul curat, amenajat frumos, curat. Ca sa caut nod in papura, 2 impedimente am intampinat:
- apa mica la mal, de trebuia sa intram in mal vreo 2m de mal ca sa dau drumu la ciortan
- nu aveau bere rece la vanzare, da' aci l-au rezolvat repede cu un sprit din partea casei

Fatza de alte balti, la banii astia (50RON) s-a comportat onorabil blata.
Eu m-am simtit bine, si daca baga bere rece la vanzare, mai dau o fuga pana se termina prohibitia.

S-auzim de bine.
Danutz
Viata-i scurtă. Dacă tot n-o putem lungi, hai s-o facem lată!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Greaca - Cercani

Post by Ono »

Eheee, mai ai putin si prinzi pe marii maestri... Dintr-o vasta experienta iti spun ca ce ai prins tu a fost mezilic acum. Daca o sa ai bere rece de pasti, vei prinde cel putin 44 de ciortani si macar 50 de chile de caras.
Baga mare ca esti pe drumul cel bun!
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”