Sandulita

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Sandulita

Post by mikcutu »

S-a dat drumul la stationar pe Sandulita.
Informatie gasita aici
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Sandulita

Post by FAE »

:D SALVE :D
...poi mah Micutule...sti vorba romanului..."AI PUS BOTU"...acea postare era facuta ptr. a face reclama balti si in deosebi...nadei firmei cu care are Maty contract de sponsorizare...nu vreau sa fac nici-o aluzie dar pe vremea aceasta si la temperatura apei...este greu de crezut tot ce povesteste el...in fine.
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Sandulita

Post by Dumitrescu Iancu »

FAE wrote::D SALVE :D
...poi mah Micutule...sti vorba romanului..."AI PUS BOTU"...acea postare era facuta ptr. a face reclama balti si in deosebi...nadei firmei cu care are Maty contract de sponsorizare...nu vreau sa fac nici-o aluzie dar pe vremea aceasta si la temperatura apei...este greu de crezut tot ce povesteste el...in fine.
;) SA TRAITI BINE ;)
Fae,vezi tata ca au inceput concursurile de crap fara tine!Ai ajuns rau daca te bagi si peste platicari!Lasa-l pe Micutu,ca stie el ce spune despre Sandulita,iar Maty e "tatic" pe balta asta!Cred ca habar nu ai despre ce e vorba!Cei (11) care au facut anul trecut acolo o partida de exceptie pot spune mai multe!Ce zici,Mihai V?
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Sandulita

Post by Mihai Vinturache »

Adevarat zici Iancule, doar ca, pe vremea asta se pescuieste la 25-30m de mal. La distanta asta eu nu prea mai vad pluta!!! :cry:
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Sandulita

Post by mikcutu »

FAE wrote::D SALVE :D
...poi mah Micutule...sti vorba romanului..."AI PUS BOTU"...acea postare era facuta ptr. a face reclama balti si in deosebi...nadei firmei cu care are Maty contract de sponsorizare...nu vreau sa fac nici-o aluzie dar pe vremea aceasta si la temperatura apei...este greu de crezut tot ce povesteste el...in fine.
;) SA TRAITI BINE ;)
FAE, in caz ca nu ai vazut padure de copaci, eu am zis ca s-a dat drumul la pescuitul stationar pe Sandulita, nu ca se prinde acolo de nu poti sa-l numeri.
Za dacs cam from za tracs!
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Sandulita

Post by ALIN66 »

mikcutu wrote:S-a dat drumul la stationar pe Sandulita.
Informatie gasita aici
taxa,regim de pescuit,drum de acces,etc!toate detaliile conteaza!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Sandulita

Post by Dumitrescu Iancu »

ALIN66 wrote:
mikcutu wrote:S-a dat drumul la stationar pe Sandulita.
Informatie gasita aici
taxa,regim de pescuit,drum de acces,etc!toate detaliile conteaza!
Alin,anul trecut taxa a fost de 40 lei.Se pescuieste la pluta cu doua scule,shefield,varga min 7m,interzise monturile de crap,care se elibereaza obligatoriu!Se retine platica(indiferent de cantitate) si carasul!Cine se pricepe si nu face economie la nada(buna) poate avea o partida de platica pe care o tine minte!
Accesul prin Sarulesti,apoi in urmatorul sat(Sandulita) se face dreapta imediat dupa curba la 90grade din sat.Drum accesibil si pe ploaie!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Sandulita

Post by Dumitrescu Iancu »

Maine dimineata sunt pe Sandulita!Mai sunt amatori?
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Sandulita

Post by costin stefanescu »

mare greseala faci daca te duci de dimineata,ca sa prinzi loc trebuie sa te duci de cu noapte,ca pe vremea lui Ceasca la coda la benzina :lol:
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Sandulita

Post by Mihai Vinturache »

Iancule, vesti, poze etc. !!!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Sandulita

Post by Dumitrescu Iancu »

Mihai Vinturache wrote:Iancule, vesti, poze etc. !!!
Am fost cu Pacapescarul,el a prins mai bine de 10 kg de platica,iar eu vreo 7-8,deci o zi slaba pentru Sandulita!Dimineata a mers mai bine in larg,la 20-25 m,dupa masa s-a prins ceva si la varga!Cred ca trebuie sa mai treaca cam doua saptamani si sa se mai incalzeasca apa ca sa manance cum trebuie!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Sandulita

Post by valic »

Am fost si eu cu ei fo' 3-4 ore, s-a prins f slab, asa cum zicea si Iancu, apa e cam rece, Paca a fost campion.
Si vremea a fost cam schimbatoare, cu variatii de presiune ......... poate fi un motiv.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Sandulita

Post by ghinozo »

eu crd ca tu ai fost factorul de presiune:)))),din cauza ta nu a prins nenea Iancu peste,, :lol:




valic wrote:Am fost si eu cu ei fo' 3-4 ore, s-a prins f slab, asa cum zicea si Iancu, apa e cam rece, Paca a fost campion.
Si vremea a fost cam schimbatoare, cu variatii de presiune ......... poate fi un motiv.

Cele bune.
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: Sandulita

Post by Gabi »

Paca a dat la shefild? La mamaliga hoatza a luat-o ? ,sau numai la vietati?
chestii socoteli
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Sandulita

Post by Dumitrescu Iancu »

Gabi wrote:Paca a dat la shefild? La mamaliga hoatza a luat-o ? ,sau numai la vietati?
Dimineata a mers numai la shefield,si am dat numai la vietati,in special viermusi cu libelule!
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: Sandulita

Post by Gabi »

Mai am o intrebare : de joi pana dumin. sau de dum. pana joi :?: :?: Am citit postari cu ambele variante de aia intreb.
chestii socoteli
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Sandulita

Post by Dumitrescu Iancu »

Gabi wrote:Mai am o intrebare : de joi pana dumin. sau de dum. pana joi :?: :?: Am citit postari cu ambele variante de aia intreb.
De joi pana duminica,Gabi(doar noi am fost sambata)!Nu uita de nada,destul de multa,altfel...
User avatar
Pacapescarul
Moderator
Posts: 461
Joined: 23 Oct 2009, 17:05

Re: Sandulita

Post by Pacapescarul »

Pentru cum a mers pe toata balta, este binisor.

Image

Image

In schimb in stanga mea, un meserias in shefild, care pescuia cu pluta de 16gr si care era imun la rafalele de vant, a facut treaba buna. Trebuie nadit musai pe toata perioada partidei, deoarece e foarte multa si haleste repede nada, care nu trebuie sa fie cine stie ce sofisticata. Poate sa fie huruiala din piata care sa contina strot si canepa pe care o amestecam cu aroma lichida de platica (brasem). Parerea mea este ca conteaza mai mult cantitatea decat calitatea nadei. In carlig 3 viermusi si 2 libelule. S-a luat si la rama, dar mai rar si mai rasarita un pic. Oricum nu mergeti fara viermusi la voi.
Catalin Pavel, tel. 0730636893
mail: pacapescarul@yahoo.com
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Sandulita

Post by nexu »

Fusei si io pe 15, vant ca la balamuc, da` p-estelui nici ca`i pasa, manca in draci, da` nu prea vedeam pluta de valuri...
Am luat totusi fro 22 kile, fara caras, sau alte rupturi...treaba e ca Gabi, cel cu care`am fost, a mers si duminica, pe 18 si sustine ca l`a cocosat, ca a dat recital...l`ati vazut pe frunu` caruia i se potriveste descrierea??? :shock:
Are o RAV 4 cu nr de OT :twisted:
0762 747 895...0732 085 740
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: Sandulita

Post by Gabi »

Merge cineva maine vineri 14 mai la platica ? 0730284647
chestii socoteli
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”