Colceag 2

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Colceag 2

Post by mdd69ro »

Drum foarte bun si acces facil, situata la aproximativ 40 km de Bucuresti(spre Urziceni), curatenie, cosuri, WC si ...atat. Taxa=100RON/5scule/rasarit-asfintit/peste fara numar de bagat in sacosa(prietenii stiu de ce!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Colceag 2

Post by ghinozo »

garla aia are ciortan din cate stiu (trec pe langa ea desteul de des),dar ligheanul e :o .....ocean ... :shock: .singurul avantaj este ca daca nu prinzi peste :roll: ...nu te duci cu mana goala la familie,peste drum de garla,la intrarea in satul movilita este o pescarie pe drapta,vinde cam scump...da, speli rusinea :lol: :lol:
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: Colceag 2

Post by fish bone »

asa este ghinozo,
balta cred ca are ciortan (am vazut unul prins la viermus cu porumb conservat) dar singurele capturi inregistrate de noi (si de restul baltii pe mana stanga) in data de 05.04.2010 au fost cativa carasi. La 100 ron taxa nu ma duc sa prind brichete cu lansete de 3.6m.
Pacat ca dupa ce s-a umplut malul baltii de masini a inceput sa creasca si apa.La noi se observa mai greu ca era malul inalt dar pe locurile'"bune" acest lucru se vedea foarte usor spre disperarea celor care venisera acolo probabil de la ora 03:00. Nu-mi dau seama de ce, probabil principiul vaselor comunicante guverneaza mai multe balti din jurul Bucurestiului: creste nivelul la roni in casierie creste si apa in balta.
Locuri frumoase, curatenie pe mal si in juvelnice.
Cred ca mai revin dar poate doar cu o undita. Sau poate ca nu.
La magazinul din localitate nu am mai fost deoarece m-a sunat sotia sa-mi spuna ca a fatat femela Platy si aveam acvariul plin de pestisori.
Urmeaza sa fete Xifo deci renunt la conserve.
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Colceag 2

Post by costin stefanescu »

pai Liviule ce faci frate,te duci cu o undita si ai 100 de roni :lol: ,ce-ti mai plac tepele,cred ca esti masochist :lol: :lol:
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Colceag 2

Post by mdd69ro »

asta cred ca e si ideea pentru care postam aici, sa evitam tepele...
spor si fire intinse!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”