Fundulea 1

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Fundulea 1

Post by nexu »

Aflandu`ma prin zona, am cumparat 5kile de carasoi de la ei...tocmai bagasera caras, novac si salau si si`au oprit in bazinele de plasa, pt valorificare cate 100kile de caras, novac si salau, tinand cont ca tre` sa mananca si`ala mic :twisted:
Saptamana asta vor baga si ciortan intre 1-4kile, nenorocirea lor fiind doar ca nu stiu sa`si faca publicitate...
Pe balta nu erau deloc pescari, taxa fiind de 30ron, iar de la 1 aprilie, este de 50ron...pestele a mancat, da` odata cu revenirea iernii, a stagnat...
Daca aveti de gand sa mereti in zona, inainte sunati`l pe admin, dl Dorin, la 0728 451 034, iar acesta va va spune daca mananca, la ce si va va recomanda si oarece locuri...
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 1

Post by FAE »

:D SALVE :D
Costica ...am impresia ca "ti-ai tras" balta...prea ii faci publicitate acelei balti , nu este nici-o suparare dar spunene si noua sa stim cum stam cu "reletile" pacolo-sa... :lol:
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: Fundulea 1

Post by Marian BARUTZ »

Ieri, dupa un periplu matinal pe la Cojesti, am oprit 5 minute pe Fundulea 2 unde era manifestatie si am stationat pe Fundulea 1 pana pe la ora 15, cand am plecat din motive de ploie si de plictiseala. Am performat pana pe la orele 9 c-un ciortan de vreo 2 kile, 2 carasi super-palmasi s-un chinezesc intepat din greseala in zona cozii, adus si bagat la sarsana, ocazie cu care am testat si banaxurile recent achizitionate. Cu toate cele 21 de kile ale lui n-a miscat in front chiar daca era cam obosit dupa lupta pe care presupun c-a avut-o cu-n nefericit caruia dupa ce ia rupt montura din textil, cine stie cat a tarat dupa el plumbul de 80 de grame.
Despre balta nu mi-am format o parere dar m-a surprins lipsa de activitate a carasului la rame si microbi. Ramane in stand by.
PS nici pe topicul asta n-am scapat de comentariile cretinoide si analfabete ale "Omului Fae" ca sa citez un clasic in viata, prieten al Omului !
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: Fundulea 1

Post by Marian BARUTZ »

Pe joi,asa, cred ca-mi fac din nou de lucru p-aici, daca la Dunare nu sunt sanse in viitoarele 2-3 saptamani :evil:
User avatar
szebastian
Posts: 11
Joined: 11 May 2011, 14:55
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 1

Post by szebastian »

In atentia d-lui patron de la Fundulea 1 ! Anul trecut am fost de doua ori, si prima oara am dat 50 ron ,iar a doua oara am dat 70 ron la paznici in lipsa patronului ca asa au zis ei ca s-a mai scumpit. Care e tariful de fapt?!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Fundulea 1

Post by Ono »

Ala scris in bonul fiscal!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Fundulea 1

Post by cezar »

Ono wrote:Ala scris in bonul fiscal!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”