Lilieci - La Costel

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: Lilieci - La Costel

Post by savu alexandru »

maine vreau sa incerc balta !sfaturi de ultima ora va rog!ALIN66

Mesaje: 41
Membru din: 12 Feb 2010, 13:43
E ciudat ca nu ati cautat documentatie de profil; este exact ca la orice inmormantare programata"!

Daca ati auzit de pescuit pe SITE-uri e frumos!
Daca vreti sa pescuiti e laudabil!
Daca domne fereste prindeti si vreun peste e OK!
Pana ajngeti la OK trebuie sa rezolvati toate problemele inainte de a pleca de acasa!
Mi-a trimis cineva o "broshura" de 500 pagini despre riscurile asumate cand mergi la pescuit!
Trebuie sa incluzi si testamentul!
savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: Lilieci - La Costel

Post by savu alexandru »

Cu pescuitul e foarte periculos ca e un virus de care nu scapi toata viata! Riscul este foarte mare daca va ganditi ca, poate, pe balta iese mai ieftin pestele ca in OBOR! Deja s-a "imbolnavit" si fiul nostru care astepta sa ne intoarcem ca sa ia "arsenalul"(dureaza ore intregi sa v-l descriu!) ca sa mearga la Lilieci!

Nu se mai vindeca cu nimic; oricum nu apar efecte deosebite ci tot un dor de "duca" la aer curat/pescuit"!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Lilieci - La Costel

Post by cezar »

savu alexandru wrote:Cu pescuitul e foarte periculos ca e un virus de care nu scapi toata viata! Riscul este foarte mare daca va ganditi ca, poate, pe balta iese mai ieftin pestele ca in OBOR! Deja s-a "imbolnavit" si fiul nostru care astepta sa ne intoarcem ca sa ia "arsenalul"(dureaza ore intregi sa v-l descriu!) ca sa mearga la Lilieci!

Nu se mai vindeca cu nimic; oricum nu apar efecte deosebite ci tot un dor de "duca" la aer curat/pescuit"!
Pai zi asa, mai Sandule ! pana la urma, rezulta ca "drogul" este chiar pescuitul ! :lol: :lol: :lol:
scerban1
Posts: 3
Joined: 10 Mar 2010, 22:16

Lilieci - La Costel

Post by scerban1 »

Balta e micutza, frumoasa si destul de curata (oare cum ar fi fost daca n-as fi prins?)
Primul meu pescuit de noapte (magic pana la hipnotic) s-a soldat cu doi ciortani
Au venit la doua lansete cu porumb lasate asa ... in principiu ... in apa
In rest doar la viermi n-au mancat caraseii
Nu stiu daca mai vizitez balta dar mi-a placut
Fire-ntinse tuturor!
scerban1
Posts: 3
Joined: 10 Mar 2010, 22:16

Lilieci - La Costel - Alba-Neagra

Post by scerban1 »

Bucurie mare ... balta are acum somn pitic la greu :evil:
Uite asa din balta crap-caras, devine balta somn pitic si impatimitii acestui peste vor da buzna :lol:

Cui nu-i place somnul pitic sa-si caute alte locuri de pescuit!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Lilieci - La Costel

Post by Albatrin »

Patronul bălţii, Costel Moldoveanu, spune ca somnul pitic sa pripăşit accidental si că probabil în scurtă vreme va dispare.
Azi 20.08.2010 balta a fost populată cu 2 tone de ciortan numai bun de pescuit:

http://www.youtube.com/watch?v=xLSRkEzxHKE

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: Lilieci - La Costel

Post by Marian BARUTZ »

Albatrin wrote:Patronul bălţii, Costel Moldoveanu, spune ca somnul pitic sa pripăşit accidental si că probabil în scurtă vreme va dispare.
Azi 20.08.2010 balta a fost populată cu 2 tone de ciortan numai bun de pescuit:

http://www.youtube.com/watch?v=xLSRkEzxHKE
Din ce vedem pe filmulet din 5 minute, 3 miunute jumatate ne arata cu se desfac suruburile :lol: Io cred ca s-a gresit adresa, de fapt era un "curs" de desurubat piulite :mrgreen:
Interesant, si pentru altii, cum v-a dispare somnul pitic "pripăşit accidental". Parerea mea este ca se va trage mult pana sa "dispara" pacostea asta :twisted:
hhmm
Posts: 1
Joined: 08 Sep 2010, 02:23

Re: Lilieci - La Costel

Post by hhmm »

Balta Lilieci are acum si forum pe care puteti discuta.

Balta Lilieci Forum
:ugeek:
nicusor 162
Posts: 12
Joined: 24 Jan 2011, 09:05

Re: Lilieci - La Costel

Post by nicusor 162 »

Am fost azi 11 04 2011 pe balta catrunesti,balta este curata ,administratorul un om de nota 10. Am pescuit noaptea si a doua zi pana la ora 10,dar din cauza vremi foarte rece partida a fost un esec . Am luat un ciortan la 1kg,care l-am eliberat si 2kg de caras si mai mare si mai mic numai bun de un gratar duminica de Florii.Vremea foarte rece afacut ca pestele sa nu manance asa bine,insa voi reveni cu drag pe aceasta balta.Aviz pescarilor administratorul este un om foarte bun atat timp cat respecti conditiile impuse de regulament,in rest va doresc fire intinse si zbuciumate .
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”