Belciugatele Livada 4

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Belciugatele Livada 4

Post by Mihai Vinturache »

Am fost la un pescuit de 24 ore pe aceasta balta in weekendul 27-28.05. De fapt am stat de la ora 18 pana la ora 12 a doua zi, la un pescuit la feeder.
Rezultate: 2 ciortani (1,5 si 2 kg) si vreo 20 buc. carasi la 300-400 gr. prinsi in exclusivitate la viermisori. Orice alta tentativa de momeala a fost sortita esecului. Activitate aproape inexistenta peste noapte.
Nu pot sa evaluez foarte exact balta. Eu am fost multumit. In dreapta mea, niste tineri, pe care i-am gasit si i-am lasat acolo, prinsesera doar un ciortanel sub 1 kg. In stanga mea, un tip venit dupa mine si care a plecat pe ora 11, l-a rupt, abia putea cara galeata Trabuco plina cu varf. Prinsese vreo 6 ciortani intre 1,5-3 kg (aprecierea mea) si o multime de carasi frati cu ai mei. Tot la viermusi. Cred ca diferenta a facut-o nada si poate norocul de a nimeri un loc mai bun.
Am inteles ca balta a fost populata acum cateva zile cu caras, crap, ten si somn african, care inca este cam inactiv.
Asa ca, fiind si convenabil de aproape de Bucuresti, o recomand celor care nu ard de nerabdarea de a vedea Dunarea care se deschide peste 2 zile.
Fire intinse!!!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Belciugatele Livada 4

Post by Mihai Vinturache »

Nu stiu ce s-a intamplat cu acest topic, apare de prea multe ori.
Rog moderatorii sa faca ceva, eu nu mai am dreptul.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”