copca 2010

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: copca 2010

Post by costin stefanescu »

toti pesti au fost eliberati in apa,dar apa avea sare si clocotea,basca ca mai avea si ceva verdeata ca sa semene cu bradisul,,cel putin asa zice Paca ca le are cu borsul de peste!
rechinul_
Posts: 2
Joined: 05 Nov 2009, 13:14

Re: copca 2010

Post by rechinul_ »

laloi wrote:Si apropo de copca: nu ca as fi fan Seinoiu :D (balta des pomenita de mine pe aici), dar oare are cineva idee daca nu ar merge la copca pe acolo? Cel putin ultima oara cand am fost (dupa ce am vazut bibanasii pozati de Costin), la undita la mal la rama proaspata scoteam biban dupa biban... Are cineva idee? Si daca e si accesibil pana acolo, de cand cu zapezile astea... tare m-as antrena, daca totul decurge bine, vineri acolo...
am fost eu sambata trecuta si am stat de la 10 la 13 am dat cca 20 gauri dar nu am vazut nicio trasatura.
mai erau vreo 30 postere si nu au luat nimic toata ziua.
un singur pescar a prins 5 bibani la tabla si atat.
nu merita.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: copca 2010

Post by laloi »

tks for info :) ... am speriat noi toti pestii de acolo... in special Costin :D
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: copca 2010

Post by ghinozo »

3 temerari de la est de bucuresti am vrt sa merem la copca...da unde sa mergi nenicule...ca nus' inghetate garlele astora,e pojghita de gheata pe la mal ......dar cam subtire, si nu te tine,intr-un final am ajuns pe pantelinom sub pod....am degerat oleaca,cateva guri de visinata ...si hai acasa vericule...ca nu suntem pregatiti...da las' ca ingheata ea....sa vezi atunci capturi....pana atunci ..
multa bafta.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: copca 2010

Post by valic »

Ghinozo,

Vezi ca pe Belis e gheata groasa si te tine ................. ;)
Valic
0744 644 368
p_m_1959
Posts: 93
Joined: 06 Nov 2009, 07:28

Re: copca 2010

Post by p_m_1959 »

am fost azi in vizita pe Pantelimon: gheata numai la metalu',cu un pic de retinere am intrat,de unde sa stiu ca
gheta are 8-10cm,se prindea ghibort,am prins si eu unul(la undita unei pescarite),nici acum
nu m-am spalat pe mana,inca mai miroase a peste!
_____________________________
Ne nastem goi,uzi si flamanzi,necazurile d-abia atunci incep!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: copca 2010

Post by cezar »

p_m_1959 wrote:am fost azi in vizita pe Pantelimon: gheata numai la metalu',cu un pic de retinere am intrat,de unde sa stiu ca
gheta are 8-10cm,se prindea ghibort,am prins si eu unul(la undita unei pescarite),nici acum
nu m-am spalat pe mana,inca mai miroase a peste!
_____________________________
Ne nastem goi,uzi si flamanzi,necazurile d-abia atunci incep!
De la peste sau de la pescarita? :lol: :lol: :lol:
p_m_1959
Posts: 93
Joined: 06 Nov 2009, 07:28

Re: copca 2010

Post by p_m_1959 »

Azi am fost intr-o plimbare pe Ganeasa 1,erau peste 50 de masini,din discutiile cu paznicul am aflat ca s-a prins caras,am si vazut cand s-au prins doua bucati
frumoase,si in direct un crap de vrea 5 kile,o frumusete,un ruginit cu aripioarele rosii;em vrut sa-i fac poze ,dar cel care l-a prins era din gasca lu'Cocolos si l-a ascuns imediat,desi paznicul il vazuse si nu i-a zis nimic!
________________________________________________________
Ne nastem goi,uzi si flamanzi,necazurile d-abia atunci incep!
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”