dupa salau

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

dupa salau

Post by costin stefanescu »

ieri am dat o fuga pe Mostistea sa dau dupa salau,taxa 20roni si poti sa dai cu cate bete vrei,eu am dat doar la twistere,am luat 4 strapazani pe la juma de kil si 8 bibani ,am scapat unul mare la mal,de platit n-am platit ca am ajuns dupa amiaza si n-a venit nimeni,concluzie eu zic ca se merita!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: dupa salau

Post by Albatrin »

costin stefanescu wrote:ieri am dat o fuga pe Mostistea sa dau dupa salau,taxa 20roni si poti sa dai cu cate bete vrei,eu am dat doar la twistere,am luat 4 strapazani pe la juma de kil si 8 bibani ,am scapat unul mare la mal,de platit n-am platit ca am ajuns dupa amiaza si n-a venit nimeni,concluzie eu zic ca se merita!
Costine,
mai precis unde pe Mostiştea, pe lacul mare spre Dorobanţu şi Mânăstirea, te lasă cu barca?
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: dupa salau

Post by costin stefanescu »

nu coane,nu stiu cum ii zice ,e in dreptul satului Seinoiu
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: dupa salau

Post by Albatrin »

costin stefanescu wrote:nu coane,nu stiu cum ii zice ,e in dreptul satului Seinoiu
Păi e chiar Şenoiu, aia care a dat-o la pescuit Răduţă acum o lună jumate cu exact 20 roni.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: dupa salau

Post by costin stefanescu »

Aia o fi Cristi,ce sa zic in afara de salau toti care erau pe acolo somau,sau dadeau la obleti,trist dar adevarat :lol:
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: dupa salau

Post by Albatrin »

costin stefanescu wrote:Aia o fi Cristi,ce sa zic in afara de salau toti care erau pe acolo somau,sau dadeau la obleti,trist dar adevarat :lol:
Păi ai impresia că o lăsa Răduţă la 20roni fără să bage înainte năvodul. :lol: :lol:
La prima ieşire, la trei zile după ce i-a dat drumu', am luat vreo 4 kile de caras şi plătică, a doua oară, împreună cu Tibi, abia am scos de o prăjeală. Cineva "zicea" că a luat şi ciortan.
M-ar interesa dacă are biban ca lumea şi dacă merge bine la silicoane.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: dupa salau

Post by costin stefanescu »

nu cred ca are biban mare,eu am prins numai ca palma,cred totusi ca daca e soare prinzi cateva kile de salau si biban la un ocol de balta
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: dupa salau

Post by laloi »

Eu ziceam, chiar am luat un crap de 3,5 kg si unul am scapat la mal, plus 7,5 kg platica, dar vaz ca am cam luat tot pestele de acolo :D . am revenit vinerea trecuta, si in afara de 2 salai fff mici si cativa bibanasi, toti la undita la rama, nu am mai luat nimika...
PS si vreau sa profit de primul comentariu aici sa va multumesc pt invitatia de a fi prezent si pe acest forum :) ... si sper sa existe mult mai multe invitatii si la pescuit :)
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: dupa salau

Post by Mihai Vinturache »

Bine ai venit!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: dupa salau

Post by costin stefanescu »

azi dupa amiaza am dat o fuga la Seinoiu ,asa de distractie cateva ore de spinningeala :D si am avut ceva activitate insa doar cresa,sugari :lol:


Image

Image

Image

Image

Image
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: dupa salau

Post by costin stefanescu »

azi am dat o raita cu Cezar pe baltile din jurul Bucurestiului si treaba sta cam in felul urmator:


hagiesti - se baga navodul si nu te lasa sa dai la peste!

Seinoiu - nu era nimeni,nu ne-am oprit!

Baraj Gurbanesti - lume ca la balamuc,marea majoritate baboieri,balos,obleti,cateodata salaiasi!

Silistea - toata lumea adunata in zona podului,se prindea salau si balos!

frasinet - pe balta mare nu se prindea nimic,in stanga,pe canal,aceleasi capturi ca si la Gurbanesti,balos oblete carasel,salaias

daca mai stie cineva alte noutati ar fi bine sa le posteze sa afle toti colegii locurile pe unde se pot duce!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: dupa salau

Post by Mihai Vinturache »

Am fost pe 1 Decembrie pe canalul de la Chirnogi (nu stiu cum ii spune canalului, cei de acolo ii spun Dunarica) pentru ca in anii trecuti am luat ceva stiuca pe acolo. Apa deosebit de limpede, se vedea totul pe fund la o adancime de 1,5m. Am incercat toate nalucile mele, inclusiv jeliboane. Rezultate ZERO.
La intoarcere ne-am oprit la bulgarul de la Balta Oltenitei sa aruncam o privire. Inca se mai prinde crap. Asta pentru cineva care vrea neaparat sa simta senzatii in lanseta, ca in rest impresia de lighean e tot aia.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: dupa salau

Post by FAE »

:D SALVE :D
Ieri am avut "o vizita de lucru" in Bacau...intimplator am ajuns pe un drum judetean unde era o balta plina de stuf...(cei din zona respectiva o cunosc ca "balta lui NACU")...cred ca erau vre-o 15-20 de pescari care "omorau" de zor "tablele si caucioacele" pacolo-sa"...peste..???nu stiu!!!...nu am oprit decit vre-o 5 minute si nu am vazut nimic la nimeni...
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: dupa salau

Post by costin stefanescu »

pt cine este interesat de o baboiala poate sa mearga pe Pantelimon,in zona cabanei sau sub pod se prinde biban si albitura la linii foarte fine cu libelule,de taxa nu stiu dar cred ca e moca!
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: dupa salau

Post by nexu »

Mergeti pe Pantelimon, o ia salau` in draci si numa` d`aia altoiti, cei mai bididii fiind la kil, capturile de 2-3kile fiind ceva normal...o ia tare de tot la oblete, sau babusca mare si mai ales noaptea, nefiind fro taxa;)
In cazu` in care nu curge stavilaru` de la Cernica, e de cautat cu twisteru` sub pod la Metalu`...
0762 747 895...0732 085 740
mr marinel
Posts: 77
Joined: 25 Oct 2009, 23:11
Location: Bucuresti Romania
Contact:

Re: dupa salau

Post by mr marinel »

Nexule pe Vadim l-ai vazut pe acolo pe unde zici tu.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: dupa salau

Post by nexu »

Nope...o ciuguleste prin alte parti
0762 747 895...0732 085 740
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”