Locuri de pescuit C&R

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
adipopa
Posts: 1
Joined: 04 Sep 2012, 00:31

Locuri de pescuit C&R

Post by adipopa »

Salutari tuturor,

Sunt incepator in ceea ce priveste pescuitul, ma intereseaza locuri unde se pescuieste in sistem C&R...Pentru cine cunoaste si poate sa imi recomande niste balti bune unde se prinde, va astept cu propuneri si informatii...
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Locuri de pescuit C&R

Post by Lorelai »

adipopa wrote:ma intereseaza locuri unde se pescuieste in sistem C&R...
Sincer nu cred ca ai gasit locul exact unde sa pui aceasta intrebare...
Aici majoritatea sunt pescari de Dunare, poate doar in prohibitie dau pe balta, exclus C&R.
Oricum, esti binevenit !
Last edited by Lorelai on 06 Sep 2012, 10:44, edited 1 time in total.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Locuri de pescuit C&R

Post by Ono »

adipopa wrote: va astept cu propuneri si informatii...
Ce fel de pesti vrei sa prinzi?
User avatar
costinelo
Posts: 180
Joined: 20 Feb 2011, 13:32
Location: Ploiesti

Re: Locuri de pescuit C&R

Post by costinelo »

In jud.Prahova la Pleasa.
Aventurile sunt facute pentru a fi aventuroase.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Locuri de pescuit C&R

Post by cezar »

Pai, daca-i vorba de C@R, daca vrei sa fii sigur de ceva drill-uri, poti merge la Moara Vlasiei 2, Benga, Solacolu, Sulimanu, Corbeanca etc. Evident, pentru crap.
Daca vrei sa combini C@R cu "ceva pentru traista", mai ai variantele "ligheanelor de la Fundulea", Belciugatele, Podari, BGS, W.Maracineanu, Vulpoi, Chiroiu 2, Hagiesti etc, etc

Dar, asa cum s-a scris mai sus, noi suntem mai mult pescari de Dunare si Delta, iar C@R total este ca atunci cand agati o gagica, o duci la restaurant, ii marchezi banul, o dezbraci, o fotografiezi si...o trimiti acasa. :lol: :lol: :lol:
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Locuri de pescuit C&R

Post by Ono »

cezar wrote: C@R total este ca atunci cand agati o gagica, o duci la restaurant, ii marchezi banul, o dezbraci, o fotografiezi si...o trimiti acasa. :lol: :lol: :lol:
Adica esti un adevarat pescar!
Cezar ma faci sa ma oftic din doua puncte de vedere: ca eu mai eliberez pesti si pe Dunare... si ca am mai lasat sa scape...
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Locuri de pescuit C&R

Post by Lorelai »

cezar wrote:Pai, daca-i vorba de C@R, daca vrei sa fii sigur de ceva drill-uri, poti merge la Moara Vlasiei 2, Benga, Solacolu, Sulimanu, Corbeanca etc. Evident, pentru crap.
Erata pentru Sulimanu, poti retine 5 Kg, 100 Ron,
Sau totul pe jumatate 2 pescari impreuna.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
IonutPetrea
Posts: 12
Joined: 21 Jun 2012, 20:49

Re: Locuri de pescuit C&R

Post by IonutPetrea »

Nu vreau sa fiu carcotash, da` pestii nu`i poti arunca inapoi oriunde? :twisted:
Ai mei fac cale intoarsa in apa dupa poze...si pescuiesc pe natural.Banuiesc ca nici un patron de baltoace nu se supara daca`i dai banu` dar ii dai si pestele inapoi :lol:
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Locuri de pescuit C&R

Post by Mihai Vinturache »

Pana la urma omul este incepator, asa cum singur se prezinta. Cred ca nu-l intereseaza atat de mult "catch and release" in sine cat mai ales Catch peste mare. Omul vrea sa simta repede adrenalina, ceea ce se poate intampla cu mai mult succes pe baltile in care si Realese. Asa ca informatiile primite de la Cezar sunt mai mult decat binevenite si nu ne ramane decat sa-i uram fire intinse.
Probabil ca dupa ce va simti adrenalina unui/mai multor pesti seriosi, va dori sa cunoasca si farmecul unei nopti pe malul Dunarii, chiar fara pesti dar cu prietenii, focul si berea alaturi...
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Locuri de pescuit C&R

Post by fatdaddy »

cezar wrote: C@R total este ca atunci cand agati o gagica, o duci la restaurant, ii marchezi banul, o dezbraci, ...
...o tavalesti, dupa care o trimiti la barba-su' ca sa o mai tavalesti si data viitoare. ;) Se poate , nene Cezare, sa rastalmacesti sensul C&R-ului :oops:

Daca o agati si o duci la restaurant si dupa aia mai si cotizezi, ceva nu e in regula...Ca doar nu toti pescuim la Sarulesti si Periprava
Andrei Riga
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”