Balastiera Clinceni

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Balastiera Clinceni

Post by laloi »

In localitatea cu acelasi nume, dar venind dinspre Domnesti, balta la Radu, asa se identifica, de 65 RON 12 ore (facut aceste precizari fiindca cand vii dinspre Cornetu prima balta in Clinceni este la Belvedere, taxa 80 RON). 4 lansete si o undita, dat cu de toate, 4 carasi la 2-300 de grame la viermusi si rama, la undita in schimb oblete f frumos... balta frumoasa, curata, dar peste am scris ce am prins... O voi ocoli in viitor :lol: , data partidei sambata asta, 12 mai 2012.
User avatar
pescarul33
Posts: 100
Joined: 13 Feb 2010, 18:13

Re: Balastiera Clinceni

Post by pescarul33 »

laloi wrote:In localitatea cu acelasi nume, dar venind dinspre Domnesti, balta la Radu, asa se identifica, de 65 RON 12 ore (facut aceste precizari fiindca cand vii dinspre Cornetu prima balta in Clinceni este la Belvedere, taxa 80 RON). 4 lansete si o undita, dat cu de toate, 4 carasi la 2-300 de grame la viermusi si rama, la undita in schimb oblete f frumos... balta frumoasa, curata, dar peste am scris ce am prins... O voi ocoli in viitor :lol: , data partidei sambata asta, 12 mai 2012.
Daca intrebai inainte .........la belvedere se mai numeste si balta cu peste , balta este , peste nu prea, daca dadeai un search pe pescuitul vedeai cateva comentarii ale mele, cand intrii din clinceni, ca se intra si din bragadiru, si cobori intre balti cea cu plopi de pe stanga are cativa crapi rataciti si cativa somni maricei, iar cea de pe dreapta o parte-i strand sau era, peste.......daca te duceai cu el de acasa-i vedeai culoarea :lol: Mai intreaba si tu inainte sa pleci in aventuri dintr-astea :lol:
ce stiu sigur: sunt un mare visator !!! ce nu stiu sigur: cand o sa ma trezesc? !!!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Balastiera Clinceni

Post by laloi »

Pai tocmai ca dupa comenturi de pe acolo m-am luat, in special ultimul, ne-a aratat si patronul poza cu marea captura, am dat si in acelasi loc, si cam atat... in fine, omul din greseli invata ;) , macar acu altii pot decide cu cateva info in plus, pana la urma si scopul acestei sectiuni de forum, lasata cam in paragina... best :)
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”