Tineretului

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

fanelul
Posts: 42
Joined: 05 Feb 2010, 23:47

Re: Tineretului

Post by fanelul »

Noutati de pe Tineretului?
fanelul
Posts: 42
Joined: 05 Feb 2010, 23:47

Re: Tineretului

Post by fanelul »

20 ron la rapitor, apa scazuta vreo 60-80cm. Apa e scazuta datorita unor lucrari, creste dupa Paste. 2 ore, nici un atac, macar am testat ultimele achizitii!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Tineretului

Post by valic »

fanelul wrote:20 ron la rapitor, apa scazuta vreo 60-80cm. Apa e scazuta datorita unor lucrari, creste dupa Paste. 2 ore, nici un atac, macar am testat ultimele achizitii!
Pai nu vei mai prinde nimic daca nu baga peste, pt ca in timpul iernii, a se citii cand erau MINUS 20 grade, apa avea maxim 1 m (in unele locuri), asa ca pe gerul ala cu siguranta a inghetat toata, deci nu cred ca a mai scapat vre-un pestisor .............. parerea mea.............
Last edited by valic on 22 Mar 2010, 13:39, edited 1 time in total.
Valic
0744 644 368
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Tineretului

Post by Mihai Vinturache »

valic wrote: a se citii cand erau MINUS 20 grade, apa avea maxim (in unele locuri), asa ca pe gerul ala cu siguranta a inghetat toata, deci nu cred ca a mai scapat vre-un pestisor .............. parerea mea.............
Maxim cat???
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Tineretului

Post by Claudiu »

Maxim, a spus!!! :lol: :lol: :lol:
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Tineretului

Post by rebeu »

Ieri am scos tzoacla de la iernat aşa că mi-am făcut inspecţia prin parc.

Valicule oi fi zis tu MAXIM (buuună nene!) dar în afara faptului ca sub pod nu prea era apică (doar un firicel) creşa era în activitate. Mai ales în partea din aval (aia cu Cafeneaua Actorilor). Cum, necum, uite că supravieţuiră. Şi erau si roşioare cât palma deci aveau circa şi ceva vorba ta. :lol:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Tineretului

Post by Eugen Fetes »

rebeu wrote:Ieri am scos tzoacla de la iernat aşa că mi-am făcut inspecţia prin parc.

Valicule oi fi zis tu MAXIM (buuună nene!) dar în afara faptului ca sub pod nu prea era apică (doar un firicel) creşa era în activitate. Mai ales în partea din aval (aia cu Cafeneaua Actorilor). Cum, necum, uite că supravieţuiră. Şi erau si roşioare cât palma deci aveau circa şi ceva vorba ta. :lol:
Pe langa cele amintiote de tine, as mai mentiona faptul ca daca ai rabdare sa stai 15-30 minutele pe pod in jurul orei 10 dimineata ai toate sansele sa vezi cativa cteno mici (trecuti bine de 10kg), vreun crapustean sarit bine si el de 10kg "ratacit", novaci de 1m, iar de rosioare mari... fara numar. Deci daca analizezi ca apa a fost scazuta si avea mazim 1m (as sublinia ca asta fix la mal) si cu toate ca au fost -20 grade iar lacul a fost inghetat in proportie de maxim 75%... intr-adevar ca... nu mai este nicviun peste, iar ce ai vazut tu si eu... sunt doar niste simple amintiri(de acum 4 ore) :lol:

Valica, inainte de a scrie (oriunde, nu numai aici) gandeste-te de 2 ori (macar) si scrie o singura data pentru a evita... multe "glume".
0745578278
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Tineretului

Post by rebeu »

Azi am fost să verific ce-am vazut acu' mai bine de-o săptămână. Era un tip care cu un shad alb cu coadă roşie a scos ditai ştiuca exact în faţa mea. Să cad de pe bicicletă!

Am plecat cam târziu... că nuş' cum s-a potrivit că mă tot întâlneam cu tot felu' de cunoscuţi... azi toţi pe stradă-n drumu' meu. :(
Pe la 7 (seara! nu vă gândiţi la prostii) în sfârşit eram la post. Lumeee ca la balamuc! Că de... e duminică şi e prima zi când nu plouă...

Găsesc şi eu un loc'şor pe lângă nişte tipi din cartier pe care îi ştiu din vedere de ani de zile... Mă interesez de taxă, alea, alea... încep cu shadu' alb cu coadă roşie (he he! ştiam lecţia!) şi dă-i şi-aruncă, şi dă-i şi dă-i şi... nimic.
Schimb shadu' pun mai mic... trec pe verde (broască), trec pe galben, bag şi-albastru... hummmm... o ştiucă a fost şi p-aia a luat-o nenea ăla sub ochii mei! :evil:

Fac o pauză (de bere - că e păcat! se încălzeşte!) şi-mi vine o idee! Hai să văd cum merg rahaturile alea de linguriţe cumpărate de la... habar n-am de unde... de la Metro sau Auchan sau...
Pun una lunga galbenă... arunc de mă sperii şi eu cât se duce... hummm... nimic vreo 10 minute. Schimb şi pun una de cupru. Arunc lung... mulinez mai ushor... ca să simt oscilaţia... hummm parcă a ciupit ceva... arunc din nou în acelaşi loc... mulinez... parcă s-a agăţat... enervat mulinez mai repede... şi... o ia dreapta firu'... HOPA! E cevaaa...

O mârliţă!

Distracţie, distracţie dar... nici minciog n-aveam... o aduc la mal şi-o scoate unul din vecinii de pescuit, scot din rucsac proaspăt cumpăratul forceps şi-i extrag ditai ancora din gură...
Nene eu o arunc înapoi sau dac-o vrei... ia-o, că n-am unde-o pune... nevasta-i de gardă şi eu... nu curăţ peşte :lol: :lol: :lol:

Se uita omu' siderat la mine dar... te pui cu nebunu'? Lasă-l în ale lui! :lol: :lol: :lol:

Stai să-i fac nişte poze... (cu mobilu', că aparatu' stă acasă-n bibliotecă).
Apoi arunc iar... cu aia de cupru... după vreo 10 minute alta! Asta-i mult mai mare nene! Dar... nepriceputu'... o aduc langă mal dupa modelu' învăţat şi când s-o extragă nenea pe mal... fuge.

Juma' de parc a oftat a pagubă! Eu, optimist: "Stai nene că n-are un' să fugă! Tot în lacu ăsta e! Mai e şi mâine zi!" :lol: :lol: :lol:

Aşa că dacă voi nu ştiţi ce-o să faceţi mâine... eu ştiu!

Hai să fiţi sănătoşi şi să vă bucuraţi de viaţă!
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Tineretului

Post by Ono »

Bravo Radule, la mai mari si mai multe!
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”