Rosia3 Pipera

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
danutz
Posts: 55
Joined: 24 Mar 2010, 11:19

Rosia3 Pipera

Post by danutz »

Buna ziua,
De ce Rosia3. Cica la compania la care lucrez va organiza un concurs de pescuit pe acesta balta. Asa ca am inceput sa ma interesez, ca nu numai ca vreau sa particip, dar vreau sa prind si podiumul. Acu' eu unu' nu-s asa tare intr-ale crapului si nici "scule de scule'' n-am, dar speranta moare ultima.
Din cate m-am inetersat eu, balta are peste, cica marisor, si ca raspunde la solubile. Sper sa pot sa o testez pana la mica noastra competitie.

Dar pana atunci, va intreb pe dvs, a mai fost cineva pe blata asta recent care poate sa-mi dea niste sfaturi?

Multumesc!
Viata-i scurtă. Dacă tot n-o putem lungi, hai s-o facem lată!
eugenb
Posts: 14
Joined: 16 Mar 2011, 12:31
Location: Voluntari
Contact:

Re: Rosia3 Pipera

Post by eugenb »

salut,

Eu trec zilnic pe langa balta aia pentru ca imi e in drum spre munca, pescuitul pe ea din stiu e pe baza de abonament dar nu pot sa spun ca am vazut pescari acolo , doar acum cred 3 -4 luni a fost tinut un concurs acolo , ma rog ce pot sa iti spun ar fi sa eviti zona dinspre Pipera pentru ca am vazut balta secata aproape complet toamna trecuta si in zona aia era plin de cioate.
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Rosia3 Pipera

Post by paulletta »

Balta este inchisa pt pescuit, se pescuieste doar de catre cei din clubul Aviator club, este cu circuit inchis. ;)
Paulletta
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”