Radu Voda

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Radu Voda

Post by Deceneu »

Stimati colegi , sunt nou in club , nu cunosc pe nimeni , drept urmare am deskis topic. as dorii sa rog niste informatii despre balta Radu Voda.. din cate am citit s-a tinut si un corcurs acolo in urma cu 1 luna de zile.... daca se poate m-ar interesa : locatia , taxa, specii de peste care se prin... Multumesc anticipat.
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Radu Voda

Post by nexu »

Am cunostinta despre baltile de la Radu-voda, ba mai mult, chiar si despre acel concurs :twisted:

In timpu` concursului, s`au pescuit 4,5h in prima mansa, iar in a doua mansa, fro juma de ora :lol:
Ne`a plouat ca la balamuc, am ramas fara umbrele & multe altele, din cauza furtunii...nu mai zic, ca am acasa un brat de diplome, care trebuiau impartite participantilor, doar ca n`am avut cui sa le mai dau... :roll:

Ei bine, la pauza de masa, arbitrii au avut inspiratia sa faca o cantarire preliminara, care`a ramas si cea definitiva...dupa 4,5 ore, de pescuit la undita, primu` loc a avut in juvelnic 21,46kg, al doilea 17,30kg, iar al treilea doar 16,50kg...atat s`a putut, in cele 4,5ore de pescuit :twisted:

Iti stau la dispozitie cu detalii daca vrei...
0762 747 895...0732 085 740
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Radu Voda

Post by Deceneu »

Urata treaba cu furtuna .... dar foarte frumoasa cantitate de peste prinsa. ma oftic tare k nu am putut participa.... sunt membru nou al APC21 dar vreau sa fiu unul activ , pe viitor promit sa fac prezenta la concursuri.... Insa pana atunci as vrea sa fac o partida de pescuit pe acea balta. care sunt conditiile ? multumesc ptr amabilitate.
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Radu Voda

Post by nexu »

Deceneu wrote:Urata treaba cu furtuna .... dar foarte frumoasa cantitate de peste prinsa. ma oftic tare k nu am putut participa.... sunt membru nou al APC21 dar vreau sa fiu unul activ , pe viitor promit sa fac prezenta la concursuri.... Insa pana atunci as vrea sa fac o partida de pescuit pe acea balta. care sunt conditiile ? multumesc ptr amabilitate.
Nu sunt unu` dintre cei mai de soi membri ai APC21, ba chiar sunt unu` mai nonconformist si din diverse cauze, n`am participat la cele mai multe din actiunile asociatiei...imi place sa descopar locuri unde se pescuieste pe bani putini si se prinde peste...pe Radu-voda se pescuieste doar ziua, adica daca ajungi la ora 16oo pe balta, poti pescui pana se`nsereaza, fara a plati fro taxa, apoi pe la orele 02oo-03oo, poti incepe sa pescuiesti linistit, pana se face intuneric si vei plati taxa de 50ron...nu se tine cont de scule, nu se face control la juvelnic, nu exista reguli...
0762 747 895...0732 085 740
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Radu Voda

Post by Deceneu »

Am inteles ideea.. multumesc ptr detalii.
offtopic : nu merg pe balta de foame...da nici sa dai banii si sa stai k vak pe plantatie.... , sustin si incurajez sistemul C&R , numai k la noi e " tziganeala " mare...si baltile cu peste mai mare.. sunt prea scumpe...
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Radu Voda

Post by cezar »

Pentru unditareala, balta Radu voda este deosebita. Dar, din punctul meu de vedere, are doua defecte:
- carasul (supraabundent) este destul de micut
- n-are deloc umbra, iar pe canicula...eu nu rezist, nici macar cu umbrela.
In rest, baboiala este garantata.
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Radu Voda

Post by Deceneu »

Va multumesc pentru informatii , insa , imi puteti spune va rog cum ajung la aceasta balta ... plecand din bucuresti ? multumesc.
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”