Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
Adrian Magic Lakes
Posts: 12
Joined: 06 May 2011, 10:40

Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Adrian Magic Lakes »

Dragi pescari, deschid acest topic cu scopul de a vă informa de faptul că în 14 mai, Magic Lakes Milotina, deschide bazinul de pescuit la Crap. Bazinul Magic 1 este repopulat recent cu crapi între 6-11kg, iar azi, miercuri 11 mai, a fost populat cu încă 2,5 tone de crapi, pentru reţinere.

Milotina se află la o oră distanţă de Bucureşti, în judeţul Călăraşi, la 15km de Lehliu, în satul Siliştea.

După lansarea din 14 mai, o să revenim cu poze, impresii şi alte păreri.

De asemenea, mi-ar plăcea ca prin acest topic să discutăm despre cum ne putem îmbunătăţi serviciile şi să facem din Milotina o locaţie magică pentru
pescari.

Aşteptăm sugestiile voastre.

Aveţi aici o hartă cu locaţia noastră, mai sus aveţi şi adresa:
Image

De asemenea, cred că şi nişte poze sunt potrivite:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Last edited by Adrian Magic Lakes on 13 May 2011, 10:28, edited 2 times in total.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Mihai Vinturache »

Felicitari pentru preocupari.
Deocamdata, o prima propunere ar fi sa dai mai multe informatii despre tarife si conditii de pescuit.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by rebeu »

Nu sunt sigur, dar, parcă de Milotina s-a ocupat Răzvan anu' trecut prin vară/toamnă...

Aşa-i? Sau am luat-o prin morcovi... :shock:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by pupu »

Asai.

Numai bine...
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by cezar »

rebeu wrote:Nu sunt sigur, dar, parcă de Milotina s-a ocupat Răzvan anu' trecut prin vară/toamnă...

Aşa-i? Sau am luat-o prin morcovi... :shock:
Ai dreptate, apare si-n reclama, la o populare cu stiuci d'alea babane, pe bazinul de rapitori !
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

Nu-i nici un secret. Razvan se ocupa in continuare, eu i-am facut sistemul de paza ca sa poata fi incadrata in conditiile legii si probabil este printre singurele balti "sigure" de pe la noi. Singura problema e ca se situeaza in afara traditiei pescaresti :?: :!: . Adica acele populari chiar au fost facute :D .
Adrian Magic Lakes
Posts: 12
Joined: 06 May 2011, 10:40

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Adrian Magic Lakes »

Miyagi wrote:Nu-i nici un secret. Razvan se ocupa in continuare, eu i-am facut sistemul de paza ca sa poata fi incadrata in conditiile legii si probabil este printre singurele balti "sigure" de pe la noi. Singura problema e ca se situeaza in afara traditiei pescaresti :?: :!: . Adica acele populari chiar au fost facute :D .
Răzvan încă este la noi, este inginerul nostru piscicol şi şeful nostru când vine vorba de şalăi. :D

Am şi o surpriză, pentru prima partidă pe Magic 1 aveţi 50%Reducere, adică 50RON/12h şi 75RON/24.

Acesta este extrasul din documentul cu taxe:
TAXE:

100 lei pentru o partida de 12ore , de zi sau de noapte , iar cantitatea de peste care se retine este de maxim 5 kg crap, fitofag, iar celelalte specii precum carasul, platica, ce vor fi prinse se pot retine;
150 lei pentru o partida de 24 ore, iar cantitatea de peste care se retine este de maxim 8 kg crap, cteno, fitofag, iar celelalte specii precum carasul,platica, ce vor fi prinse se pot retine;
80 lei pentru o partida de 24 ore in sistemul C&R;
70 lei pentru o partida de 24 de ore pentru pescuitul la feeder , in care pescraul poate sa retina orice cantitate de cars si platica prinse , fara a retine insa nici un crap;
Obligatoriu se va suna inainte pentru rezervari


Iar acesta este extrasul din documentul cu regulamentul bălţii Magic 1:

1. Programul de pescuit sportiv se desfasoara pe timpul zilei intre orele 06:00-18:00 si pe timpul noptii intre orele 18:00-06:00
2. Pescarul poate opta intre trei variante de pescuit cu taxe diferite, pescuit la crap in sistem C&R , pescuit la crap in sistem prinde si pastreaza si pescuit la feeder
3.Fiecare pescar la crap are voie sa foloseasca maxim 4 lansete , iar cei la feeder 2 lansete. Monturile folosite trebuie sa aiba maxim 3 carlige.
4. Pescuitul la bomba este interzis
5. Plantatul este permis doar cu vaporase proprii
6. Rapitorul precums alaul, bibanul, stiuca, somnul se elibereaza imediat dupa ce au fost capturati fara a fi raniti. In cazul in care se prezinta semne de amortire se va solicita sprijinul administratiei baltii
7. Se va retine numai crapul, ctenul si fitofagul cuprinsi intre 1-4 kg
8. Pestele care a fost introdus in juvelnic (pentru cei care retin peste) nu mai poate fi schimbat cu alt peste
9. Este interzis astationarea, camparea pe timpul noptii pe malurile lacului, fara aprobarea administratiei. Pentru pescuitul de noapte relatii la tel: 0736.33.33.66.
10. Pescarul are obligatia sa prezinte pentru control, la cererea personalului autorizat, juvelnicul si autovehicolul
11. Pescuitul sportiv se va face numai in locurile stabilite de administratia lacului
12. ESTE ABSOLUT OBLIGATORIU CA PESCARUL SA AIBA SALTEA DE PRIMIRE SI SPRAY DEZINFECTANT
Contra cost se pot inchiriacu 10 lei de la Administratia baltii
13. Pentru a nu deranja linistea pescarilor sunt interzise manifestarile zgomotoase, muzica la volum perceptibil, petrecerile pe lac si scaldatul
14. Pe caile de acces catre standuri este permisa de plasarea cu autovehiculul numai cu viteza redusa, iar claxonatul este interzis
15. Administratia lacului elibereaza un numar limitat de abonamente anuale in urma solicitarilor pescarilor
16. Administratia lacului si rezerva dreptul de a-si selecta clientii
17. Nerespectarea REGULAMENTULUI duce la terminarea zilei de pescuit sportiv pentru pescarul in cauza
18. Pescarul care aduce la cunostinta administratorului despre un alt pescar care sustrage peste si acest lucru va fi dovedit, va primi peloc o sedinta gratuita de pescuit in sistem C&R
19. Pescarul care va fi prins cu peste in afara celui care este prevazut in regulament, va plati 100 lei / kg si va fi reclamat organelor de Politie pentru fapta de furt calificat
20. Este interzis focul deschis direct pe sol – se folosesc gratarele cu picioare (in asa fel incat focul / caldura sa nu intre in contact direct cu solul / vegetatia)
21. In urma achitarii taxei si a primirii bonului, pescarii vor semna pentru insusire a regulamentului si a penalitatilor in cazul nerespectarii acestuia.


ADMINISTRATIA BALTII MILOTINA VA UREAZA SEJUR PLACUT SI FIR INTINS !
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Ono »

Cum e cu agataturile?
User avatar
Adi11
Posts: 58
Joined: 10 Dec 2010, 11:53
Location: Otopeni
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Adi11 »

Adrian Magic Lakes wrote:
Miyagi wrote:Nu-i nici un secret. Razvan se ocupa in continuare, eu i-am facut sistemul de paza ca sa poata fi incadrata in conditiile legii si probabil este printre singurele balti "sigure" de pe la noi. Singura problema e ca se situeaza in afara traditiei pescaresti :?: :!: . Adica acele populari chiar au fost facute :D .
Răzvan încă este la noi, este inginerul nostru piscicol şi şeful nostru când vine vorba de şalăi. :D

Am şi o surpriză, pentru prima partidă pe Magic 1 aveţi 50%Reducere, adică 50RON/12h şi 75RON/24.

Acesta este extrasul din documentul cu taxe:
TAXE:

100 lei pentru o partida de 12ore , de zi sau de noapte , iar cantitatea de peste care se retine este de maxim 5 kg crap, fitofag, iar celelalte specii precum carasul, platica, ce vor fi prinse se pot retine;
150 lei pentru o partida de 24 ore, iar cantitatea de peste care se retine este de maxim 8 kg crap, cteno, fitofag, iar celelalte specii precum carasul,platica, ce vor fi prinse se pot retine;
80 lei pentru o partida de 24 ore in sistemul C&R;
70 lei pentru o partida de 24 de ore pentru pescuitul la feeder , in care pescraul poate sa retina orice cantitate de cars si platica prinse , fara a retine insa nici un crap;
Obligatoriu se va suna inainte pentru rezervari


Iar acesta este extrasul din documentul cu regulamentul bălţii Magic 1:

1. Programul de pescuit sportiv se desfasoara pe timpul zilei intre orele 06:00-18:00 si pe timpul noptii intre orele 18:00-06:00
2. Pescarul poate opta intre trei variante de pescuit cu taxe diferite, pescuit la crap in sistem C&R , pescuit la crap in sistem prinde si pastreaza si pescuit la feeder
3.Fiecare pescar la crap are voie sa foloseasca maxim 4 lansete , iar cei la feeder 2 lansete. Monturile folosite trebuie sa aiba maxim 3 carlige.
4. Pescuitul la bomba este interzis
5. Plantatul este permis doar cu vaporase proprii
6. Rapitorul precums alaul, bibanul, stiuca, somnul se elibereaza imediat dupa ce au fost capturati fara a fi raniti. In cazul in care se prezinta semne de amortire se va solicita sprijinul administratiei baltii
7. Se va retine numai crapul, ctenul si fitofagul cuprinsi intre 1-4 kg
8. Pestele care a fost introdus in juvelnic (pentru cei care retin peste) nu mai poate fi schimbat cu alt peste
9. Este interzis astationarea, camparea pe timpul noptii pe malurile lacului, fara aprobarea administratiei. Pentru pescuitul de noapte relatii la tel: 0736.33.33.66.
10. Pescarul are obligatia sa prezinte pentru control, la cererea personalului autorizat, juvelnicul si autovehicolul
11. Pescuitul sportiv se va face numai in locurile stabilite de administratia lacului
12. ESTE ABSOLUT OBLIGATORIU CA PESCARUL SA AIBA SALTEA DE PRIMIRE SI SPRAY DEZINFECTANT
Contra cost se pot inchiriacu 10 lei de la Administratia baltii
13. Pentru a nu deranja linistea pescarilor sunt interzise manifestarile zgomotoase, muzica la volum perceptibil, petrecerile pe lac si scaldatul
14. Pe caile de acces catre standuri este permisa de plasarea cu autovehiculul numai cu viteza redusa, iar claxonatul este interzis
15. Administratia lacului elibereaza un numar limitat de abonamente anuale in urma solicitarilor pescarilor
16. Administratia lacului si rezerva dreptul de a-si selecta clientii
17. Nerespectarea REGULAMENTULUI duce la terminarea zilei de pescuit sportiv pentru pescarul in cauza
18. Pescarul care aduce la cunostinta administratorului despre un alt pescar care sustrage peste si acest lucru va fi dovedit, va primi peloc o sedinta gratuita de pescuit in sistem C&R
19. Pescarul care va fi prins cu peste in afara celui care este prevazut in regulament, va plati 100 lei / kg si va fi reclamat organelor de Politie pentru fapta de furt calificat
20. Este interzis focul deschis direct pe sol – se folosesc gratarele cu picioare (in asa fel incat focul / caldura sa nu intre in contact direct cu solul / vegetatia)
21. In urma achitarii taxei si a primirii bonului, pescarii vor semna pentru insusire a regulamentului si a penalitatilor in cazul nerespectarii acestuia.


ADMINISTRATIA BALTII MILOTINA VA UREAZA SEJUR PLACUT SI FIR INTINS !


Si ia zi maestre..ca tare sunt eu curios...voi toti astia care cica populati baltile cu crapi de la 6-7 kg pana la 12-13 kg, apoi scrieti in regulament ca, cantitatea de crap prinsa este de maxim 5 kg, unde mai retii tu 5 kg daca crapul are de la 6 kg in sus??? asta o numesc prosteala pe fata...baltile de la noi au niste reguli de te doare mintea...patronii nu mai zic.....
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Lorelai »

Adi11 wrote:Si ia zi maestre..ca tare sunt eu curios...voi toti astia care cica populati baltile cu crapi de la 6-7 kg pana la 12-13 kg, apoi scrieti in regulament ca, cantitatea de crap prinsa este de maxim 5 kg, unde mai retii tu 5 kg daca crapul are de la 6 kg in sus??? asta o numesc prosteala pe fata...baltile de la noi au niste reguli de te doare mintea...patronii nu mai zic.....
Stimabile, fi te rog mai atent la ce bati din taste.De pescuit sportiv ai auzit ?
Te duci acolo ca sa-ti faci rost de mancare ?
Daca l-ai prins pe ala mare, faci poza, il pupi si ii dai drumul. Ca asa e frumos.
Au patronii de balti destule bube, in general, sunt desigur si exceptii, dar cauta-le in alt loc !
Daca te doare mintea din aceasta cauza , este inutil sa iei analgezice. Nu trece cu nimic !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by laloi »

Eu as vedea remarca de mai sus ca un imbold la logica, nu sub imboldul foamei.... Daca patronii zic ca au crap de la 6 kg in sus bagat, ce rost mai avea specificarea 1-4 kg?!... Cat despre sportivitate, atunci poate si tarifele ar trebui sa fie mai fair-play... vrei sa incurajezi C&R, pai fa de ex, testat de mine in Ungaria, 1000 de forinti doar ca sa ma lase sa stau cu betele in balta lor, orice kg de peste, pe specii, taxat diferit si daca vroiai sa iei bine, daca nu nu, oamenii in schimb iti dadeau si minciog, si juvelnic si saltea, saci pe gratis, momeli puteai cumpara de la ei, isi scoteau ei bani suplimentar daca vroiai o bere, suc rece, o friptura, o cafea aburinda sau o inghetata.... dar tocmai ca traim in secolul vitezei, era suficient sa ai sculele la tine si pescuiai bine mersi oricand treceai pe langa balta respectiva (cazul meu, cu delegatii lunare prin zona, la intoarcere faceam si un pescuit...). Oricum, cererea si oferta a inceput sa functioneze si pe la noi, mie unul imi par exagerate pretentiile acestei balti, dar fiecare e liber sa aleaga.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Lorelai »

Logica de multe ori e dupe pohta noastra personala.
Daca citim bine legislatia, nici un pescar considerat de catre legiuitor ca fiind "sportiv" nu poate sa retina mai mult de 5 kg de peste.Pe zi.
Inteleg faptul ca proprietarul a investit in exemplare mari pentru a avea reproducatori puternici in balta.
Scrie in regulament ca se poate retine nelimitat caras.Chiar si aici se pot face comentarii. Oare ca pescari sportivi nu ne intereseaza dimensiunea pestelui sau cantitatea de peste pe care putem sa o retinem la o partida ? Asta tocmai pentru ca Laloi a pomenit de exemplul Ungariei.
Si mai sunt cateva tari unde trebuie sa dai examen ca sa poti tine o varga in mana pe malul apei.Si unde trebuie sa stii foarte bine ce si cat poti sa retii. In cazul in care gasesti un loc unde e permisa retinerea. Altfel , cel retinut este altcineva.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

Se mai poate adauga in plus la ceea ce ai zis tu Dane ca azi s-a mai populat cu 2,5 tone de ciortan pana in 3 sau 4 kile si astea toate adaugate la ceea ce deja exista in balta. Problema e ca foarte multi au fost invatati cu vechiul regim unde nu era limita de bete si de retinere. Nu vorbim neaparat de reproducatori prolifici ca sunt prea tehnici termenii de specialitate pentru pescarul de rand insa vorbim de material biologic care sa-i ofere si senzatii in dril daca si-a facut cantitatea de retinut sa nu plece de pe balta "nepescuit". Tot nu e bine!
Radule, Tata! Ia fa tu o socoteala si zi-mi cum dau 5 kile de crap si restul caras, rosioara s.a. apoi gandeste-te si la conditiile oferite pe balta pentru C&R. Nu mai vorbim de faptul ca te duci intr-o locatie unde esti tratat ca fiind Radu Lalescu, adica tu si nu orisice pescar. Hai sa ne gandim totusi cand vorbim. Ni se ofera o alternativa, o optiune la baltile scumpe ceea ce nu ne convine, regulamente si alte conditii unde nu poti sa nu comentezi si de ce nu si o balta de unde iti poti prinde singur si un peste pentru consum si tot nu e bine!
Ati fost intrebati de la inceput cam ce v-ar mai place sau ce mai sugerati in mod civilizat, Colegu Adi 11. Daca n-ai recomandari lasa-i pe altii care poate vor ajuta administratia acestei balti sa reuseasca sa scoata din ea o locatie unde toata lumea sa fie multumita. Ai fi putut si tu sa gandesti aspectele insirate de noi mai sus insa ai preferat sa dai cu piatra. Tocmai se vorbise ca doi membrii ai asociatiei au lucrat sau lucreaza in continuare la balta asta. De ce nu e bine?!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by costin stefanescu »

personal,ii doresc succes patronului in aceasta afacere,insa Cornele,nu te mai lua coane de clienti,tu n-ai auzit de zicala ''clientul nostru,stapanul nostru'' ?astea sant parerile oamenilor,bune rele,nu stim,insa cand vor merge acolo vom avea un feedback si vor putea sa-si faca o parere,pana atunci insa ,treaba cu ''ce bine e aici si ce rau e dincolo'' mi se pare arhaica deja, desueta !
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Mihai Vinturache »

Cornele, pana la urma Laloi a facut cateva propuneri de bun simt.
Eu nu-mi compar rod pod doar de groaza de a mai fi nevoit sa car inca un bagaj. Prefer sa utilizez suportii care ocupa putin loc in trusa.
Dar la o balta de langa Oradea am pescuit in conditiile descrise de Radu. Concret, am platit 30 de lei pe 12 ore de pescuit (anul trecut) si am primit de la administrator suporti pentru lansete (un rod pod mai simplu, din lemn - se gasea pe fiecare ponton sub banchete) si saltea de primire. Gratuite. Daca nu ma insel as fi primit si minciog si juvelnic dar le aveam pe ale mele - poate totusi ma insel. Asa cum spuneam, ma aflam la Oradea asa ca nu am avut alta sursa de momeala si am luat de la ei. Aici m-au cam taxat. Iar pestele pe care l-am oprit l-am platit la kg. la sfarsitul partidei functie de specie.
Se pot desprinde sugestiile concrete, legate de rod pod, saltele de primire, saci etc. Toate ocupa loc in portbagaj si nu cred ca administratorul se imbogateste din cei 10 lei chirie pe o saltea. Stiu ca soscoteala cu pixul poate arataaltceva dar investitia in propria imagine poate fi mai productiva. Eu in aceasta vara ajung din nou la Oradea si sigur ma voi opri la balta respectiva, daca nu fug la una din Ungaria.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

costin stefanescu wrote:personal,ii doresc succes patronului in aceasta afacere,insa Cornele,nu te mai lua coane de clienti,tu n-ai auzit de zicala ''clientul nostru,stapanul nostru'' ?astea sant parerile oamenilor,bune rele,nu stim,insa cand vor merge acolo vor avea un feedback si vor putea sa-si faca o parere,pana atunci insa ,treaba cu ''ce bine e aici si ce rau e dincolo'' mi se pare arhaica deja, desueta !
Costine despre asta e vorba. Eu nu zic ca nu sunt probleme pe balti insa l-am cunoscut pe patron si nu-i dintre cei ce vizeaza castigul imediat, am lucrat cu el si cu Razvan care a reusit dealtfel tot la modul asta sa deschida o noua pista de rapitor si nu de oricare ci apta pentru concursurile nationale, iar pe crap zic eu ca stiu destul de bine cam despre ce ar fi nevoie si ca i-am sfatuit destul de bine. Inclusiv despre tot ce a spus Laloi ca stiu si eu cum e in Ungaria. Fratimiu pescuieste numai acolo ca-i mai aproape de casa :D . Despre restul logisticii s-a mai discutat la fel, incluzand accesoriile ce ar fi bine ca pescarul sa le gaseasca pe balta ca sa nu se care cu ele cum zici si tu Mihai insa balta a fost luata de curand, discutiile au ramas in bucataria interna, acum se mai doresc si alte pareri, investitii inca mai sunt si vor mai fi ca de aceea s-a cerut sprijinul si daca ar fi fost cum s-a exprimat Colegu am fi toti o apa si un pamant si sa-l citez : noi toti astia care populam baltile ... prostim omul pe fata . Reciteste te rog mesajul postarii lui.
Si ia zi maestre..ca tare sunt eu curios...voi toti astia care cica populati baltile cu crapi de la 6-7 kg pana la 12-13 kg, apoi scrieti in regulament ca, cantitatea de crap prinsa este de maxim 5 kg, unde mai retii tu 5 kg daca crapul are de la 6 kg in sus??? asta o numesc prosteala pe fata...baltile de la noi au niste reguli de te doare mintea...patronii nu mai zic.....
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

Mihai Vinturache wrote:Cornele, pana la urma Laloi a facut cateva propuneri de bun simt.
Eu nu-mi compar rod pod doar de groaza de a mai fi nevoit sa car inca un bagaj. Prefer sa utilizez suportii care ocupa putin loc in trusa.
Dar la o balta de langa Oradea am pescuit in conditiile descrise de Radu. Concret, am platit 30 de lei pe 12 ore de pescuit (anul trecut) si am primit de la administrator suporti pentru lansete (un rod pod mai simplu, din lemn - se gasea pe fiecare ponton sub banchete) si saltea de primire. Gratuite. Daca nu ma insel as fi primit si minciog si juvelnic dar le aveam pe ale mele - poate totusi ma insel. Asa cum spuneam, ma aflam la Oradea asa ca nu am avut alta sursa de momeala si am luat de la ei. Aici m-au cam taxat. Iar pestele pe care l-am oprit l-am platit la kg. la sfarsitul partidei functie de specie.
Se pot desprinde sugestiile concrete, legate de rod pod, saltele de primire, saci etc. Toate ocupa loc in portbagaj si nu cred ca administratorul se imbogateste din cei 10 lei chirie pe o saltea. Stiu ca soscoteala cu pixul poate arataaltceva dar investitia in propria imagine poate fi mai productiva. Eu in aceasta vara ajung din nou la Oradea si sigur ma voi opri la balta respectiva, daca nu fug la una din Ungaria.
Absolut de acord Mihai. Cum i-am spus si lui Costin deja am vorbit despre astea si e bine ca si voi intaritii discutiile noastre.
Last edited by Miyagi on 13 May 2011, 00:25, edited 1 time in total.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

noi toti astia care populam baltile ... prostim omul pe fata
...............................
Oare s-o fi referit si la Pauletta ca si el populeaza balti :lol: .
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by ioanrv »

S-a terminat totul, a intrat Miyagi pe fir... :lol:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

ioanrv wrote:S-a terminat totul, a intrat Miyagi pe fir... :lol:
Ce-ai mah? te-a lasat taxatoarea :lol: ?
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”