Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by cezar »

Claudiu wrote:
cezar wrote:
ioanrv wrote:Dom` Cezar asa de mult mi-a placut punctul dvs de vedere ca ma faceti sa intreb: un membru al Asociatiei poate sa se mai inscrie inca odata si sa devina dublu-membru :?: :!: :)
Astept o "cerere cu dop" in sensul asta. Atentie, nu consum decat " JW Black Label" (doar la mare anaghie Chivas -12 ani)
Curat mita. :lol:
Normal, pentru ca cealalta jumatate este "dobrogeana". ;)
Last edited by cezar on 13 May 2011, 12:51, edited 1 time in total.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Claudiu »

Touche ! ;)
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

ioanrv wrote:
Miyagi wrote:
ioanrv wrote:Vrajeala-poleiala. Comentarii ca ale tale Miyagi ma fac sa ies din amorteala si sa zic: balta asta nu ofera nimic nou nici ca si capturi, nici ca preturi. Regulamentul este unul tras la indigo dupa alte locatii consacrate si pe mine unu` ma jigneste...platesc ca sa-mi completeze niste smecheri stagiul militar. :|
Pai nu ofera frate ca-i la inceput insa vrea sa ofere. Ce nu va convine la idee? Pana acum n-ai formulat nici o sugestie dupa cum s-a solicitat de catre autorul topicului, da` o dai si tu in comentariile lu` miyagi si alte alea. Ce stagiu militar ai tu nevoie ca ti-l completez eu fara bani :D .
Sa nu mai zic ca pescuind pe Silistea si plecand cu sarsanaua plina mai ai si pretentii sa gasesti ceva nou pe un` te duci!
Nu ma iau cu tine Miyagi ca-mi zapacesc week-end-ul...Pe Silistea n-am fost niciodata dar daca se pleaca cu porbagajul plin o s-o introduc in itinerar. Ce sugetii vrei ?! E ia-le: regulament in care sa-si asume ei obligatii, nu sa-mi impuna mie (cum ar fi, nu prinzi nimic iti dam banii inapoi plus carburantul consumat de la Bucuresti) si eu mai mult de 30 lei pe C&R nu dau nici picat cu ceara. Mai bine-l fac la Dunare...
Iar la Dunare daca nu prinzi ne sari noua in cap ca nu mai are cine sa-ti dea banii inapoi pentru benzina si alte alea :lol: .
Mah acum si eu sustin aceeasi idee cu taxa mica, iar daca il intrebati pe Razvan asa le-am spus si eu. Daca George la Greaca a tinut tot anul trecut balta la 30 de lei ar fi sinucidere sa ai taxa mai mare decat el. Ca urmare, George merge anul asta pe abonamente, iar Magic-ul incepe prin discutii contradictorii. Oricum e bine ca sunt destul de sugestive si astea. Acum ce sa zic?! E afacerea omului si depinde numai de el luarea deciziilor. Daca nici dupa discutiile astea nu poate omul sa inteleaga atunci nu mai zic nimic.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

Miyagi, cinstit ar fi cam asa :

- taxa modica de pescuit, contra document fiscal. Taxa sa fie decenta, in functie de bonitatea baltii. Sa spuna C@R costa x lei (intre 10-30 lei, desi unele balti nu merita nici minimum de mai sus, neavand nici drum, nici amenajari, si bineinteles, nici peste).
- anunti de la inceput ca vei retine ceva peste, primesti un juvelnic-standard de la patron, la plecare platesti (la Kg, contra bon) ceea ce retii, restitui juvelnicul si...la revedere, pe data viitoare (daca ti-a placut).
Frate, ala care face o investitie si vrea sa o amortizeze in 3-6 luni, ori e prost, ori se crede inconjurat numai de prosti.[/quote]
--------------------------------
Absolut de acord Cezar si in asentimentul meu. Este exact ce i-am sfatuit si eu, cum spuneam mai sus. Acum ramane de vazut care va fi feedbackul, vorba lui Costin.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Claudiu »

@Miyagy-
"atunci nu mai zic nimic."

Good job. ;)
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

Miyagi wrote:Miyagi, cinstit ar fi cam asa :

- taxa modica de pescuit, contra document fiscal. Taxa sa fie decenta, in functie de bonitatea baltii. Sa spuna C@R costa x lei (intre 10-30 lei, desi unele balti nu merita nici minimum de mai sus, neavand nici drum, nici amenajari, si bineinteles, nici peste).
- anunti de la inceput ca vei retine ceva peste, primesti un juvelnic-standard de la patron, la plecare platesti (la Kg, contra bon) ceea ce retii, restitui juvelnicul si...la revedere, pe data viitoare (daca ti-a placut).
Frate, ala care face o investitie si vrea sa o amortizeze in 3-6 luni, ori e prost, ori se crede inconjurat numai de prosti.
--------------------------------
Absolut de acord Cezar si in asentimentul meu. Este exact ce i-am sfatuit si eu, cum spuneam mai sus. Acum ramane de vazut care va fi feedbackul, vorba lui Costin.[/quote]
--------------------------------
Uite Adriane ce ii poti transmite lui Dan si crede-ma ca pe ideea asta vor merge maaaaareeeaaaa majoritate a pescarilor, indiferent de siteul in care promovezi sau ceri sugestii.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

Claudiu wrote:@Miyagy-
"atunci nu mai zic nimic."

Good job. ;)
Frate a fost o chestie ca am participat si eu p-acolo cu niste idei ca sa-l ajut pe Razvan si ca mi-a placut noul administrator, locatia, etc insa sunt si raman pescar si n-o sa ma vezi pe mine ca o dau in diverse aiurea.
Adrian Magic Lakes
Posts: 12
Joined: 06 May 2011, 10:40

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Adrian Magic Lakes »

Mulţumim frumos de răspunsuri, aş aprecia foarte mult dacă nu ne-am concentra ideea de profit rapid (care nu ne interesează), ci pe ideea de a crea o baltă foarte bună (care ne interesează).

Dacă ai un loc foarte bun, care e apreciat, automat oamenii se reîntorc şi o să ai şi profit. Noi pe "strategia" asta mergem, să construim acel loc unde oamenii să se întoarcă cu plăcere.

Dacă vreţi să vă convingeţi de caracterul nostru, vă invit mâine cu cea mai mare plăcere pe baltă. Prima partidă pe Magic 1 este la 50% reducere. Ne gândim serios să oferim şi alte garanţii, pentru ca omul să plece satisfăcut de la noi de la Magic Lakes.

Mulţumim frumos Miyagi pentru completări. Am updatat primul post cu scopul de a nu exista lipsuri în comunicarea mea din acest topic.

Dacă aveti sugestii şi întrebări, le aşteptăm cu cea mai mare plăcere. Le vrem şi pe alea bune şi pe alea rele, nu ne ferim, pentru că ştim unde vrem să ajungem şi cu ajutorul vostru putem să facem totul mai bine.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by cezar »

Miyagi wrote:Miyagi, cinstit ar fi cam asa :

- taxa modica de pescuit, contra document fiscal. Taxa sa fie decenta, in functie de bonitatea baltii. Sa spuna C@R costa x lei (intre 10-30 lei, desi unele balti nu merita nici minimum de mai sus, neavand nici drum, nici amenajari, si bineinteles, nici peste).
- anunti de la inceput ca vei retine ceva peste, primesti un juvelnic-standard de la patron, la plecare platesti (la Kg, contra bon) ceea ce retii, restitui juvelnicul si...la revedere, pe data viitoare (daca ti-a placut).
Frate, ala care face o investitie si vrea sa o amortizeze in 3-6 luni, ori e prost, ori se crede inconjurat numai de prosti.
--------------------------------
Absolut de acord Cezar si in asentimentul meu. Este exact ce i-am sfatuit si eu, cum spuneam mai sus. Acum ramane de vazut care va fi feedbackul, vorba lui Costin.[/quote]

Myiagi, eu n-am avut in vedere numai "Magic"; aprecierea era generala.
Despre Magic nu-mi permit sa scriu nimic, atata timp cat nu am luat personal contact cu balta.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

Adrian Magic Lakes wrote:Mulţumim frumos de răspunsuri, aş aprecia foarte mult dacă nu ne-am concentra ideea de profit rapid (care nu ne interesează), ci pe ideea de a crea o baltă foarte bună (care ne interesează).

Dacă ai un loc foarte bun, care e apreciat, automat oamenii se reîntorc şi o să ai şi profit. Noi pe "strategia" asta mergem, să construim acel loc unde oamenii să se întoarcă cu plăcere.

Dacă vreţi să vă convingeţi de caracterul nostru, vă invit mâine cu cea mai mare plăcere pe baltă. Prima partidă pe Magic 1 este la 50% reducere. Ne gândim serios să oferim şi alte garanţii, pentru ca omul să plece satisfăcut de la noi de la Magic Lakes.

Mulţumim frumos Miyagi pentru completări. Am updatat primul post cu scopul de a nu exista lipsuri în comunicarea mea din acest topic.

Dacă aveti sugestii şi întrebări, le aşteptăm cu cea mai mare plăcere. Le vrem şi pe alea bune şi pe alea rele, nu ne ferim, pentru că ştim unde vrem să ajungem şi cu ajutorul vostru putem să facem totul mai bine.
Stau cu ochii pe tine :D .
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Ono »

ioanrv wrote: balta asta nu ofera nimic nou nici ca si capturi, nici ca preturi. Regulamentul ma jigneste...
Corect 100% !

Bai Trubadurul Miyagi, pe mine nu m-a deranjat instalarea camerelor, desi cand ma duc cu prietenii la pescuit poate ca nu am chef sa ma simt ca in 1984, mai draga Big Brother... Pe de alta parte este o senzatie de puscarie ca te controleaza la masina, fiind ilegal sa faca asta, atentie! Este o mojicie din partea lui ca face asta si o umilinta incalificabila pentru clientul care accepta.

Am fost la Greaca. Am prins pesti multi si frumosi, administratorul s-a purtat bine, i-am spus sa se duca cand vrea la masina sa controleze, a controlat, dar nu m-am simtit bine... mi s-a parut sub demintatea umana, iar pentru asta nu cred ca mai ma duc...

Eu ma duc la pescuit cu prietenii sa ma simt bine, sa ma relaxez, nu sa fiu tratat drept delicvent... Delicventii sunt cei care nu-ti dau bonuri fiscale cand platesti si care nu raporteaza vreo incasare de 5-10 ani de cand au baltile...

LE: Miyagi, cand spui ca dau cu bata in balta ar trebui sa te controlezi si sa argumetezi, altfel pari doar un pupa-in-fund administrator balta.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Lorelai »

Ei, bravos, sa te tii acum ce incepe !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by mikcutu »

@Adrian Magic Lakes: ati specificat ca reducerea se aplica la prima partida.
Daca eu voi face prima partida pe aceasta balta in Septembrie, cum voi face dovada ca nu am mai fost la dumneavoastra pe balta?

Merci.
Za dacs cam from za tracs!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by cezar »

mikcutu wrote:@Adrian Magic Lakes: ati specificat ca reducerea se aplica la prima partida.
Daca eu voi face prima partida pe aceasta balta in Septembrie, cum voi face dovada ca nu am mai fost la dumneavoastra pe balta?

Merci.
Casele de marcaj au memorie ! ;)
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by ioanrv »

cezar wrote:
mikcutu wrote:@Adrian Magic Lakes: ati specificat ca reducerea se aplica la prima partida.
Daca eu voi face prima partida pe aceasta balta in Septembrie, cum voi face dovada ca nu am mai fost la dumneavoastra pe balta?

Merci.
Casele de marcaj au memorie ! ;)
Casele de MARCAT nu memoreaza numele clientului. ;)
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by ioanrv »

Lorelai wrote:In sfarsit o propunere inteleapta, ma mir ca administratorii nu s-au gandit la asta.
Dar la Dunare cine-ti da banii inapoi ?
La Dunare nu te pacaleste nimeni, cel mult o faci singur dar pestele e ceva secundar pe langa aventura si peisajul de care ai parte... ;)
Last edited by ioanrv on 13 May 2011, 15:39, edited 1 time in total.
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by fatdaddy »

Ono wrote:...pe mine nu m-a deranjat instalarea camerelor, desi cand ma duc cu prietenii la pescuit poate ca nu am chef sa ma simt ca in 1984, mai draga Big Brother... Pe de alta parte este o senzatie de puscarie ca te controleaza la masina, fiind ilegal sa faca asta, atentie! Este o mojicie din partea lui ca face asta si o umilinta incalificabila pentru clientul care accepta.
Banuiesc ca pe considerentul asta nu faceti cumpraturi nici de la Metro, Selgros, Hornbach, Oby,etc. Este adevarat ca noua ca si clienti ni se par niste mojicii, dar din pacate fara astfel de mojicii, nu se pot face un anumit tip de afaceri in Romania. Daca aveti ocazia sa vedeti, veti fii surprins sa vedeti ce cifra are prevazuta in buget Metro, in dreptul pierderilor din furturi.
Andrei Riga
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by ioanrv »

fatdaddy wrote:
Ono wrote:...pe mine nu m-a deranjat instalarea camerelor, desi cand ma duc cu prietenii la pescuit poate ca nu am chef sa ma simt ca in 1984, mai draga Big Brother... Pe de alta parte este o senzatie de puscarie ca te controleaza la masina, fiind ilegal sa faca asta, atentie! Este o mojicie din partea lui ca face asta si o umilinta incalificabila pentru clientul care accepta.
Banuiesc ca pe considerentul asta nu faceti cumpraturi nici de la Metro, Selgros, Hornbach, Oby,etc. Este adevarat ca noua ca si clienti ni se par niste mojicii, dar din pacate fara astfel de mojicii, nu se pot face un anumit tip de afaceri in Romania. Daca aveti ocazia sa vedeti, veti fii surprins sa vedeti ce cifra are prevazuta in buget Metro, in dreptul pierderilor din furturi.
Da, dar la Metro nu-ti inmaneaza la intrare un regulament cat toate zilele plin cu amenintari voalate...e normal sa te protejezi contra furturilor dar asta se poate face si discret, cu cap...Daca ti-ar controla masina la iesirea din complex, te-ai mai duce ?! :?: :x
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by ioanrv »

P. S. ...si ca un pont, la Metro si altele asemenea cel mai mult fura angajatii... :!:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Claudiu »

ioanrv wrote:
Lorelai wrote:In sfarsit o propunere inteleapta, ma mir ca administratorii nu s-au gandit la asta.
Dar la Dunare cine-ti da banii inapoi ?
La Dunare nu te pacaleste nimeni, cel mult o faci singur dar pestele e ceva secundar pe langa aventura si peisajul de care ai parte... ;)
Lasa, ca si la Dunare, "plimba apa", pune tzantzarii pe tine, te mai controleaza cate un ciobanesc la oua...s.a.m.d. :lol: Ie grele...
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”