Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Adrian Magic Lakes
Posts: 12
Joined: 06 May 2011, 10:40

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Adrian Magic Lakes »

mikcutu wrote:@Adrian Magic Lakes: ati specificat ca reducerea se aplica la prima partida.
Daca eu voi face prima partida pe aceasta balta in Septembrie, cum voi face dovada ca nu am mai fost la dumneavoastra pe balta?

Merci.
Centralizăm numele şi prenumele, în plus tu semnezi că eşti de acord cu regulamentul, te-am luat în evidenţă :)
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:
ioanrv wrote:
Lorelai wrote:In sfarsit o propunere inteleapta, ma mir ca administratorii nu s-au gandit la asta.
Dar la Dunare cine-ti da banii inapoi ?
La Dunare nu te pacaleste nimeni, cel mult o faci singur dar pestele e ceva secundar pe langa aventura si peisajul de care ai parte... ;)
Lasa, ca si la Dunare, "plimba apa", pune tzantzarii pe tine, te mai controleaza cate un ciobanesc la oua...s.a.m.d. :lol: Ie grele...
Da frate dar astea le face Natura, nu unu` care-ti ia bani si apoi rade de tine...
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Claudiu »

ioanrv wrote: Da frate dar astea le face Natura, nu unu` care-ti ia bani si apoi rade de tine...
Aaa, pai stai nene, asa, ca daca-i vorba sa rada de mine, apai nu-mi convine. Ce pielea mea, eu daca platesc nu vreau sa se rada de mine, ca pe banii mei nu se poa` asa. Eu platesc, eu rad. Punct . :arrow:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

Ono wrote:
ioanrv wrote: balta asta nu ofera nimic nou nici ca si capturi, nici ca preturi. Regulamentul ma jigneste...
Corect 100% !

Bai Trubadurul Miyagi, pe mine nu m-a deranjat instalarea camerelor, desi cand ma duc cu prietenii la pescuit poate ca nu am chef sa ma simt ca in 1984, mai draga Big Brother... Pe de alta parte este o senzatie de puscarie ca te controleaza la masina, fiind ilegal sa faca asta, atentie! Este o mojicie din partea lui ca face asta si o umilinta incalificabila pentru clientul care accepta.

Am fost la Greaca. Am prins pesti multi si frumosi, administratorul s-a purtat bine, i-am spus sa se duca cand vrea la masina sa controleze, a controlat, dar nu m-am simtit bine... mi s-a parut sub demintatea umana, iar pentru asta nu cred ca mai ma duc...

Eu ma duc la pescuit cu prietenii sa ma simt bine, sa ma relaxez, nu sa fiu tratat drept delicvent... Delicventii sunt cei care nu-ti dau bonuri fiscale cand platesti si care nu raporteaza vreo incasare de 5-10 ani de cand au baltile...

LE: Miyagi, cand spui ca dau cu bata in balta ar trebui sa te controlezi si sa argumetezi, altfel pari doar un pupa-in-fund administrator balta.
Ono se pare ca tu ai probleme existentiale Tata si ce sa mai vorbim? vorbim la o bere poate?! Eu iti spun ca nu s-au instalat camerele tu o tii p-a ta. Sub demnitatea umana te clasezi singur cu astfel de abordari. Te-ai intrebat oare cum se simte George sau oricine altcineva cand e furat? Mai bine spune-ne cum te simti tu ca stiu ca si tu invartesti cate ceva.
Frate voi chiar vreti sa lasati impresia omului ca-i fraier daca nu se lasa pe mana clientului, sau pe ideile lui? Nu mai incercati frate sa formati voi opinii care suferiti de invidie sau mai stiu eu ce? Auzi tu la tine declicventi ca-n `84, mojicii ca te cauta la portbagaj si asta ar fi ilegal. Bai Tata ilegal e sa te caute Politia fara mandat in portbagaj nu un proprietar pe proprietatea lui, da` de unde sa stii tu d-astea daca doar le trantesti asa aiurea pe forum. Relaxat pe vreo balta cu prietenii nu te vei mai simti Tata nicaieri. Sau poate tu mergi prea putin pe balti in ultima vreme ca sa-ti dai seama. Cu astfel de abordari a inceput si patronilor sa le fie teama sa mai faca cate ceva. Pescari care sar la gatul paznicului sau patronului, fura peste si baga la portbagaj, paznici care fura peste impreuna cu pescarii-clienti, altercatii si alte impertinente pe balta, braconaj ce nu poate fi combatut decat prin costuri foarte mari si nu prin costurile reduse care ti le poate oferii un sistem de supraveghere. Se supara unii ca nu mai pot merge cu amantele pe baltile sau in locatiile unde sunt camere. Aici frate n-am ce sa mai comentez decat ca pentru 10 grame sau minute de placere strici tot. Altfel?! Ce motive ai mai avea sa te simti urmarit daca nu te incadrezi in cele enumerate de mine? Sa ma controlez ? Tot eu!? Ia uite ca ti-am argumentat! Acu` spune si tu cand ai fost pe Milotina si te-au filmat camerele sau nu ti-a taiat bon in momentul platii.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

Da frate dar astea le face Natura, nu unu` care-ti ia bani si apoi rade de tine...[/quote]
Ioane de tine n-are cum sa nu rada omu` :lol: . Nici banii nu ti-i ia :D . O face gratis ;) .
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by ioanrv »

Ioane de tine n-are cum sa nu rada omu` :lol: . Nici banii nu ti-i ia :D . O face gratis ;) .[/quote]
Daca de mine rade, cand te vede pe tine se caca pe el...Scuze de expresie dar trebuia sa-l pun la punct pe toparlan. :lol:
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by mikcutu »

mai aveti putin si va amenintati...
eu cred ca cei care nu vor sa se supuna regulilor, nu ar trebui sa mearga la balta, si spun asta pentru oricare balta.
Fiecare patron de balta are dreptul sa isi protejeze afacerea asa cum crede de cuviinta.
Daca ti se spune de la inceput care sunt regulile ai dreptul sa optezi daca mergi sa pescuiesti in balta lui sau nu...

fiecare face cum doreste...
Za dacs cam from za tracs!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by ioanrv »

mikcutu wrote:mai aveti putin si va amenintati...
eu cred ca cei care nu vor sa se supuna regulilor, nu ar trebui sa mearga la balta, si spun asta pentru oricare balta.
Fiecare patron de balta are dreptul sa isi protejeze afacerea asa cum crede de cuviinta.
Daca ti se spune de la inceput care sunt regulile ai dreptul sa optezi daca mergi sa pescuiesti in balta lui sau nu...

fiecare face cum doreste...
Nu prea ai ce sa ameninti la Miyagi :lol: . Asa e cum spui...aici facem doar niste vorbe-la-discutii ;) .
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Claudiu »

ioanrv wrote:Ioane de tine n-are cum sa nu rada omu` :lol: . Nici banii nu ti-i ia :D . O face gratis ;) .
Daca de mine rade, cand te vede pe tine se caca pe el...Scuze de expresie dar trebuia sa-l pun la punct pe toparlan. :lol:[/quote]

Image Image Image
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Mihai Vinturache »

Baieti, ma rog de dimineata sa nu gaseasca si Modigliani topicul asta, ca se face echipa completa si topicul praf.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by ioanrv »

Mihai Vinturache wrote:Baieti, ma rog de dimineata sa nu gaseasca si Modigliani topicul asta, ca se face echipa completa si topicul praf.
Nu prea mai are ce, le gaseste Miyagi pe toate... :? :roll:
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Radu Ionut »

Buna ziua,

Sunt nou pe acest forum dar am urmarit cu interes disctutiile dvs aici si in toate celelalte rubrici ale forumului. Problema mea in legatura cu aceasta balta si cu toate celelalte balti de genul acesteia este (ca a multora inaintea mea): taxa! Daca in vestul tarii si la unguri pentru o partida C&R se percep taxe simbolice de 30-40ron la noi in jurul Bucurestiului sub 60ron nu gasesti. Daca tot vrei sa se simta bine pescarul pe balta ta nu incepe prin a-l speria cu taxa mai ales ca vremurile nu sunt dintre cele mai bune. A venit criza peste toate domeniile insa nu si peste pretul undei zile de pescuit. Hai sa armonizam un pic posibilitatile pescarilor romani cu suma inscrisa pe bonul fiscal(acolo unde si primim). Inteleg ca unii sunt directori, patroni de firme prolifice sau castiga cine stie ce sume insa majoritatea pescarilor sunt oameni cu posibilitati medii asa cum sunt si eu iar astfel de sume nu ne sunt la indemana. As veni cu mare drag la o partida de pescuit pe acest lac si as da drumul si la cel mai mic caras prin dar nu pt 70-80ron.
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Ono »

Miyagi wrote: Nu mai incercati frate sa formati voi opinii care suferiti de invidie sau mai stiu eu ce? Trubadurule, cand a fost leul invidios pe tantar...?!!! iar opinia mi-o spun cand am chef, daca tu ai chef sa fii controlat si in tuberoza, la mica intelegere, e treaba ta.
Auzi tu la tine declicventi ca-n `84, mojicii ca te cauta la portbagaj si asta ar fi ilegal. 1984 e titlul unei carti in care erai foarte controlat, mai intreaba si tu pe ici pe colo... asa se invata pescuitul ;)
Cu astfel de abordari a inceput si patronilor sa le fie teama sa mai faca cate ceva. Normal, le e frica de controalele financiare, pe vreo 4 i-au bagat la tiribau cam cat au avut in administrare baltile, pentru cat au furat ei neplatind taxe
Totusi prima mea intrebare a fost cum e cu agataturile pe balta asta, dar nu s-a raspuns nici de administrator, nici de altii... o fi plin de agataturi?

Mihai Vanturache, fii dom'le la subiect ca poate te banneaza administratorul siteului..
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Radu Ionut »

eu am fost anul trecut si acum doi ani si unde mergeam eu nu agata deloc...acum in alte parti ale baltii nu pot sa dau eu verdict.(sper ca e vb de aceeasi balta si nu fac confuzii desi Milotina era)
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Radu Ionut »

uitandu-ma la harta imi dau seama ca e aceeasi balta. eu dadeam in spate unde e acel golf langa statia de pompare dar pana acolo mergi cu masina pe camp de ti se uraste.
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Ono »

Multumesc Radu Ionut.
Bine ai venit in aceasta comunitate de pescari!
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by mikcutu »

Radu Ionut wrote:Buna ziua,

Sunt nou pe acest forum dar am urmarit cu interes disctutiile dvs aici si in toate celelalte rubrici ale forumului. Problema mea in legatura cu aceasta balta si cu toate celelalte balti de genul acesteia este (ca a multora inaintea mea): taxa! Daca in vestul tarii si la unguri pentru o partida C&R se percep taxe simbolice de 30-40ron la noi in jurul Bucurestiului sub 60ron nu gasesti. Daca tot vrei sa se simta bine pescarul pe balta ta nu incepe prin a-l speria cu taxa mai ales ca vremurile nu sunt dintre cele mai bune. A venit criza peste toate domeniile insa nu si peste pretul undei zile de pescuit. Hai sa armonizam un pic posibilitatile pescarilor romani cu suma inscrisa pe bonul fiscal(acolo unde si primim). Inteleg ca unii sunt directori, patroni de firme prolifice sau castiga cine stie ce sume insa majoritatea pescarilor sunt oameni cu posibilitati medii asa cum sunt si eu iar astfel de sume nu ne sunt la indemana. As veni cu mare drag la o partida de pescuit pe acest lac si as da drumul si la cel mai mic caras prin dar nu pt 70-80ron.
70-80 ron este pentru 24H. nu vreau sa iau apararea patronului dar momentna eu nu am mai vazut nicaieri C&R 24H la banii astia. problema care se pune este daca ai si ce sa C&R, da ro vom afla noi si pe asta.
Za dacs cam from za tracs!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Claudiu »

Mihai Vinturache wrote:Baieti, ma rog de dimineata sa nu gaseasca si Modigliani topicul asta, ca se face echipa completa si topicul praf.
Image
Last edited by Claudiu on 13 May 2011, 17:58, edited 1 time in total.
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Radu Ionut »

multumesc ono pt urarea de bun venit.
in ceea ce priveste taxa pe 24h asa este si am sesizat acest lucru insa eu de ex nu stau 24 de ore si totusi sunt convins ca nu ma taxeaza 40ron pt ca stau 12h :D
si eu sunt foarte curios sa vad rezultatele acestei balti ca reclama am tot vazut si aici si pe alte siteuri de profil. mie unu mi-au ramas ochii la stiucile alea mari... :shock:
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by mikcutu »

despre pretul C&R 12h, tot Adrian poate sa ne elucideze...si eu sunt foarte interesat de aceasta taxa.
Za dacs cam from za tracs!
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”