silistea

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

silistea

Post by costin stefanescu »

azi dupa amiaza am fost cateva ore pe Silistea,am prins 6 carasi cu 2 feedere,slabut insa carasii sant frumusei,cam 2 la kil,probabil saptamana viitoare se incalzeste si o sa inceapa sa puna botul ca lumea,anii trecuti in prohibitie am luat aici caras la kil si platica tot asa,se merita, taxa e 15 roni insa e destul de departe !
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: silistea

Post by ioanrv »

Cum se ajunge ?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: silistea

Post by cezar »

ioanrv wrote:Cum se ajunge ?
Pe Autostrada Soarelui pana la Fundulea, apoi catre Sarulesti Gara - Sandulita - Gurbanesti - Cotofanca - Silistea.
La pod, balta din stanga Milotina, iar in dreapta Silistea.

sau,

Bucuresti - Branesti - Fundulea - Tamadau - intrarea in Calareti, apoi se face dreapta pe un drum betonat/asfaltat catre Sarulesti Gara, iar de aici ...a se vedea mai sus.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: silistea

Post by Miyagi »

Sau Bucuresti - A2 - km 64 iesire Lehliu - te intorci catre bariera si in curba de dinainte o iei spre Valea Argovei, intri si la prima intersectie faci dreapta dupa care mai mergi inca vreo 3 -4 km pan` la pod. Balta e cea din stanga, iar in dreapta e Milotina. Drumul e foarte bun si asfaltat recent.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: silistea

Post by ioanrv »

Multumesc, asa colegi mai-da... :)
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: silistea

Post by Miyagi »

ioanrv wrote:Multumesc, asa colegi mai-da... :)
`ai mah :D ?!
Oricand Victoras :)! Oricand. [bere multa]
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: silistea

Post by costin stefanescu »

mi-au luat-o colegii inainte ca io'-ti raspunde-am, '' la locu' secret'' :lol: ,stai linistit glumesc,nu tin secrete despre pescuit....in general :lol: !!!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: silistea

Post by Claudiu »

Image
Ia-le p`astea, Cornele ! :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: silistea

Post by ioanrv »

costin stefanescu wrote:mi-au luat-o colegii inainte ca io'-ti raspunde-am, '' la locu' secret'' :lol: ,stai linistit glumesc,nu tin secrete despre pescuit....in general :lol: !!!
Te priveste, io nu spuneam nici picat cu ceara in sedinta de excludere a CD-ului :lol:
"Locul secret" inca exista si e calcat doar de o casta aparte...Claudiule, zi-le fara numar... :P 8-)
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: silistea

Post by costin stefanescu »

lasa coane,macar alea salbatice sa fie secrete,da' n-ai ce-i face,asa sunt eu desecretizez totul,daca-l aflu,ti-l dau pe goarna :lol: ,da-l stiu acum ma gandesc ,sa-l zic,sa nu-l zic :lol: ,glumesc !
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: silistea

Post by Claudiu »

Frate Victore, doar numele i-a mai ramas ,,Secret'', ca locul a fost dezvaluit de mandea cu lux de amanunte p`aici, pe undeva, prin forum. :lol:
Hai, ia si tu o bere, sa nu te superi.Image
Si...sa ne vedem cu bine sambata la "Locul Secret". ;)
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: silistea

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Frate Victore, doar numele i-a mai ramas ,,Secret'', ca locul a fost dezvaluit de mandea cu lux de amanunte p`aici, pe undeva, prin forum. :lol:
Hai, ia si tu o bere, sa nu te superi.Image
Si...sa ne vedem cu bine sambata la "Locul Secret". ;)
Bine ca mi-ai amintit, muuuuulllltttttuuuummmeeeeesccc ! :evil:
Las' ca nu-i bai, gasesc eu pe cineva sa hackuiasca site-ul si sa le faca o lobotomie la toti curiosii care si-au bagat nasu' :lol: :lol: :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: silistea

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Frate Victore, doar numele i-a mai ramas ,,Secret'', ca locul a fost dezvaluit de mandea cu lux de amanunte p`aici, pe undeva, prin forum. :lol:
Hai, ia si tu o bere, sa nu te superi.Image
Si...sa ne vedem cu bine sambata la "Locul Secret". ;)
In alta ordine de idei, l-am contactat si pe cel de-al treilea muschetar, era in Metro Constanta cu logodnica si s-a declarat de acord ! :)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: silistea

Post by Claudiu »

Foarte tare, si dup`aia dam o fuga si pan` la Silistea ca sa nu fim acuzati de off-topic. :twisted:
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: silistea

Post by costin stefanescu »

coane intra pe membrii si gasesti tot ce-ti trebuie despre un pescuit de succes pe Silistea,iar daca iti place pestele,l-ai prins pe D-zeu de picioare,daca nu-i asa poti sa ma injuri,tot asa glumesc :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: silistea

Post by ioanrv »

costin stefanescu wrote:coane intra pe membrii si gasesti tot ce-ti trebuie despre un pescuit de succes pe Silistea,iar daca iti place pestele,l-ai prins pe D-zeu de picioare,daca nu-i asa poti sa ma injuri,tot asa glumesc :lol:
Vazut,tks, eu nu prea consum peste dar am fanii mei. :P
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: silistea

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Foarte tare, si dup`aia dam o fuga si pan` la Silistea ca sa nu fim acuzati de off-topic. :twisted:
Claudiu, noi fara off-topic e la fel ca platica fara viermusi. :lol:
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: silistea

Post by costin stefanescu »

atentie ,eu n-am prins platica ;) ?
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: silistea

Post by Claudiu »

Frate, da si tu un copy-paste de pe "Silistea doar pentru membri", ca sunt curios care-i cheia succesului pe balta aia. :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: silistea

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Frate, da si tu un copy-paste de pe "Silistea doar pentru membri", ca sunt curios care-i cheia succesului pe balta aia. :lol:
Esti cu cotizatia la zi ? :lol: De nu, pas ! :P
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”