Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by cezar »

Duceti-va bai, la peste, nu mai vorbiti despre guru, Grig, M.I.S.A, spritzuri rezemate de tastatura, etc.

S-a deschis pescuitul, a trecut si puful de plop, pestele crapa de foame si se sinucide in lansete, iar voi...ba va duceti la rechin si renuntati in ultimul moment, ba va integrati in absolut la Magic Lake, ba va luati de Miyagi care incearca sa va "deschida capul", etc, etc.

Bai nene, va luati dupa un user care a fost suspendat mai mult decat Adi Mutu in intreaga cariera si pierdeti vremea.
hai, dati fuga, sapati-va rame, faceti mamaligi, dipuiti porumb si la garla cu voi ! :lol: :lol: :lol:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

Frate o ardeti in caterinci ca sa-l scoateti pe Ono. Si unde-i rost HOP! si TZOAPA ca are polite de platit.
Bai nene era vorba de interesat la modul absolut de pescuit la crap pe balti private, unde Ono are probleme nu de Magic Lake. Daca Ono a vazut ca nu e rost a dat-o in diverse ca stie ca tine. Vezi doamne intretin conflicte si alte alea pe forum si nicidecum nu a fost initiativa lui pe topicul asta ca si pe altele de pe la vanzari, etc.
Cat despre unflat conturile administratorului de la Milotina puteti fi convinsi ca nici eu nu sunt adept. Am mai spus-o insa fiecare o "drege" cum vrea. Eu voi merge acolo, mai ales acum ca stiu despre ce e vorba, cand imi va conveni sau voi avea nevoie de un antrenament in conditiile pe care le poate oferi balta. E greu de acceptat asa ceva? Mai greu decat statul in casa, cum zice Cezar? Poi atunci chiar ca m-apuc de "MI SA-TZI SA" ca tot e locul vacant si lumea interesata atata ca a dus-o regeste si Grigu` ala pana l-au pus pa goana barbatii nevestelor NI SA.
MagicLakes
Posts: 6
Joined: 31 Mar 2011, 16:26

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by MagicLakes »

Buna ziua, o sa va rasoundem punctual la toate intrebarile:
Da, promotia este valabila pana pe 30 Iunie.
S-a bagat 3,5 tone de peste in Aprilie. Conform fiselor de retinere s-a retinut 50% din exemplarele pana in 4 kg.
Perioada de bataie a crapului a fost intarziata anul asta din cauza vremeii reci. Scoatem crap din Magic 2(70ha exclusiv pt rapitori) la nivelul 30 de bucati/saptamana intre 2-12 kg. Aparent majoritatea crapilor nu au depus inca. Cei care au depus nu mananca o perioada dupa depunere. In general daca se populeaza cu crap furjat la greu in crescatorie, acesta mananca intensiv pana se aclimatizeaza si isi gaseste hrana naturala, carea ar putea fi explicatia crapului retinut/prins in primele saptamani dupa deschidere.
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by mikcutu »

vezi ca ai PM pe user-ul "Adrian Magic Lakes"
Za dacs cam from za tracs!
Adrian Magic Lakes
Posts: 12
Joined: 06 May 2011, 10:40

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Adrian Magic Lakes »

Multumesc, mikcutu, l-am primit!

In alta ordine de idei, ati mai fost pe lac? Cum vi s-a parut?
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

Adrian Magic Lakes wrote:Multumesc, mikcutu, l-am primit!

In alta ordine de idei, ati mai fost pe lac? Cum vi s-a parut?
Nasol frate! Se plange lumea ca din cauza unei comunicari precare puneti oamenii pe drumuri aiurea. Sti destul de bine despre ce vorbesc. Pe aici nu ai intrat sa ceri scuze celor ce si-au facut programari si s-au intors de la balta, indiferent de unde au venit din tara ca sa pescuiasca pe bazinul de rapitor.
Nu te astepta la tratament preferential.
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by mikcutu »

Amenajarile mi se par de OK numai ca pretul de 70 RON pentru 24h la feeder mi se pare cam mult.

Spre exemplu, mie mi-ar placea sa pot sa vin cu sotia la o pescuiala la undita/feeder de 12 ore dar nu as plati pretul de 24...
Sau ma gandesc ca poate pescuitul la varga/feeder sa se faca per scula/12h, ceva de genul 5-10 RON/undita sau feeder/12h...

ce zici?
Za dacs cam from za tracs!
Adrian Magic Lakes
Posts: 12
Joined: 06 May 2011, 10:40

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Adrian Magic Lakes »

Miyagi wrote:
Adrian Magic Lakes wrote:Multumesc, mikcutu, l-am primit!

In alta ordine de idei, ati mai fost pe lac? Cum vi s-a parut?
Nasol frate! Se plange lumea ca din cauza unei comunicari precare puneti oamenii pe drumuri aiurea. Sti destul de bine despre ce vorbesc. Pe aici nu ai intrat sa ceri scuze celor ce si-au facut programari si s-au intors de la balta, indiferent de unde au venit din tara ca sa pescuiasca pe bazinul de rapitor.
Nu te astepta la tratament preferential.
Am urmarit topicul si n-am vazut sa fie aici oameni care sa fii fost intorsi inapoi din cauza acelei greseli de comunicare. Daca as fi vazut, as fi scris si aici exact acelasi lucru ca si in celelalte parti si anume ca oferim o partida gratuita celor care au fost intorsi din drum in perioada in care se faceau mutarile de peste.
mikcutu wrote:Amenajarile mi se par de OK numai ca pretul de 70 RON pentru 24h la feeder mi se pare cam mult.

Spre exemplu, mie mi-ar placea sa pot sa vin cu sotia la o pescuiala la undita/feeder de 12 ore dar nu as plati pretul de 24...
Sau ma gandesc ca poate pescuitul la varga/feeder sa se faca per scula/12h, ceva de genul 5-10 RON/undita sau feeder/12h...
Multumesc pentru feedback mikcutu, vom discuta propunerea referitoare la preturile la feeder si voi reveni cu un raspuns.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

Am urmarit topicul si n-am vazut sa fie aici oameni care sa fii fost intorsi inapoi din cauza acelei greseli de comunicare. Daca as fi vazut, as fi scris si aici exact acelasi lucru ca si in celelalte parti si anume ca oferim o partida gratuita celor care au fost intorsi din drum in perioada in care se faceau mutarile de peste.

..................................

Nu trebuie sa-ti spuna nimeni Adrian. Te-am mai sesizat odata vis a vis de comunicare si nici eu nu vreau sa-mi pun oamenii in cap. Sunt colegii si prietenii mei, cei mai multi dintre ei.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by ioanrv »

La postare de mai sus, erata: a se citi "oamenii in tartacutza"...
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Claudiu »

ioanrv wrote:La postare de mai sus, erata: a se citi "oamenii in tartacutza"...
Cum ziceai ca-i limba mea ? :lol: :lol: :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:
ioanrv wrote:La postare de mai sus, erata: a se citi "oamenii in tartacutza"...
Cum ziceai ca-i limba mea ? :lol: :lol: :lol:
Mult peste capul multora... ;) ...si asta numai din limba... :lol:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Miyagi »

cum ziceai ca-i limba mea ? :lol: :lol: :lol:[/quote]
Mult peste capul multora... ;) ...si asta numai din limba... :lol:[/quote]
............................
Mama Claule ce limba lunga ti-a atribuit! Cum o fi sa-ti asezi limba cu mult peste tartacuta unora? Mai ales daca-s cheliosi ca mine :lol: ?
Da` e de inteles cand o spune Victoras. Daca tinem cont de expresiile cu care-si incepe el postarile: ".......scuzati-mi ignoranta.... ca am esuat......." totul are logica :lol: .
MagicLakes
Posts: 6
Joined: 31 Mar 2011, 16:26

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by MagicLakes »

Revenim cu cateva noutati: azi se face o repopulare cu crap de 2,5 - 4,5 kg in Magic 1 pentru a sustine noua promotie pe care o avem, si anume "3 la 200". Mai exact, pentru 3 partide de pescuit pe Magic 1 (la crap) pentru 12 ore, platiti 200 de lei. Astfel, pretul pentru o partida este de 66 de lei.

Ce parere aveti?
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by valic »

MagicLakes wrote:Revenim cu cateva noutati: azi se face o repopulare cu crap de 2,5 - 4,5 kg in Magic 1 pentru a sustine noua promotie pe care o avem, si anume "3 la 200". Mai exact, pentru 3 partide de pescuit pe Magic 1 (la crap) pentru 12 ore, platiti 200 de lei. Astfel, pretul pentru o partida este de 66 de lei.

Ce parere aveti?
Halatul... cat e halatul ?????
Valic
0744 644 368
MagicLakes
Posts: 6
Joined: 31 Mar 2011, 16:26

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by MagicLakes »

Promotia e valabila deocamdata pe toata durata lunii iulie, iar partide achizitionate pot fi folosite pe intreg sezonul 2011.

Va atasez si cateva poze de la popularea cu crap din 8 iulie.

Image
Image
Image
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by cezar »

Lume, lume, dati navala !
S-au mai bagat vreo 10 ciortani in balta ! :lol: :lol: :lol:
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by valibu »

Cezar, imi pare rau, dar am numarat 12 bucati. ;)
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by Ono »

Bai Valibu, diferenta aia e tva !
MagicLakes
Posts: 6
Joined: 31 Mar 2011, 16:26

Re: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Post by MagicLakes »

Cred ca sunt totusi ceva mai multi crapi in bazinul acela din ultima poza :)
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”