Balta CORATA

Valoare taxă, condiţii de pescuit, restricţii impuse de administratorul bălţii

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
Hoinar7777
Posts: 121
Joined: 26 Mar 2010, 16:02
Location: Bucuresti Berceni

Balta CORATA

Post by Hoinar7777 »

Pentru ca P G-urile intarzie sa apara,pe mine ma mananca lansetele si mulinetele de numai pot( sa acumulat ceva dorinta de pescuit),Sambata viitoare 26.03.2011 cand meteorologii au anuntat intre 18-20 grade Celsius,asi vrea sa merg la pescuit pe balta Corata.

Rugamintea mea la voi este,stie cineva ceva despre balta asta ? Ca este taxa 50 lei/12 ore stiu,dar doar atat.
Mai are cineva ceva informatii ?
eugenb
Posts: 14
Joined: 16 Mar 2011, 12:31
Location: Voluntari
Contact:

Re: Balta CORATA

Post by eugenb »

Salut ,
Am fost acolo acum ceva timp 1 an jumate , caras marunt din belsug si 2 crapi 4.5kg si 2kg au fost capturile, in "coada " balti aproape de dig unde am dat eu era f. multa agatatura , daca nu aveai peste era agatata in proportie de 90%, e ceva timp de atunci dar poate te ajuta informatia.

Fire intinse!
Hoinar7777
Posts: 121
Joined: 26 Mar 2010, 16:02
Location: Bucuresti Berceni

Re: Balta CORATA

Post by Hoinar7777 »

Multumesc mult.In cazul in care Sambata voi alege sa ma duc acolo,voi completa si eu cu informatii.
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Balta CORATA

Post by George Saftoiu »

Am inteles de la un prieten care mai pescuieste din cand in cand acolo, ca in valea de sub padure este noroi mult si sleauri facute de tractoare....
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Balta CORATA

Post by Miyagi »

George Saftoiu wrote:Am inteles de la un prieten care mai pescuieste din cand in cand acolo, ca in valea de sub padure este noroi mult si sleauri facute de tractoare....
:lol: . Da. de-ale mele si ale lu` Chitidinu asta iarna la copca :lol: . Am ajuns intamplator acolo si nu am cu ce sa va pun la curent inafara ca drumul mi s-a parut apocaliptic.
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Balta CORATA

Post by George Saftoiu »

Cornele eu stiam ca ti-ai luat o masina mai "potenta" ,nu tractor.....iar mica vale de acolo, chiar este urata primavara si dupa ce ploua....sunt alte intrari/iesiri pe balti si mai "apocacaliptice" decat asta ,asa ca mai ai de facut multe iesiri la peste pt a le descoperi...
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Balta CORATA

Post by Miyagi »

George Saftoiu wrote:Cornele eu stiam ca ti-ai luat o masina mai "potenta" ,nu tractor.....iar mica vale de acolo, chiar este urata primavara si dupa ce ploua....sunt alte intrari/iesiri pe balti si mai "apocacaliptice" decat asta ,asa ca mai ai de facut multe iesiri la peste pt a le descoperi...
Poate ca sti tu ce spui da` noi am fost pe zapada si nu m-am gandit ca sub ea era ogorul arat. Peste zi a iesit soarele si s-a`muiat asfaltu`. Daca nu era a lu` Cristi echipata de offroad nu mai ieseam de-acolo. M-a cuplat la troliu da` a trebuit sa dea si niste rotocoale si avea cramponate de-alea mari.
Hoinar7777
Posts: 121
Joined: 26 Mar 2010, 16:02
Location: Bucuresti Berceni

Re: Balta CORATA

Post by Hoinar7777 »

Myagi,fara suparare frate da vezi ca esti off-topic rau de tot,eu ceream informatii despre balta Corata,nu despre amintirile sau aventurile tale.
Un pic mai la obiect cu scrisul,te rog.
Mersi.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Balta CORATA

Post by Mihai Vinturache »

Mai aveti noutati despre Corata?
Eu eram convins ca este aceeasi cu Solacolu. Acum am observat ca sunt diferite desi f. apropiate. La Solacolu n-am fost dar pare un lighean mai mare desi am vazut ca i se face mare reclama.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Balta CORATA

Post by Ono »

Solacolu este o balta foarte cocheta amenajata in stil englezesc cu standuri numerotate, pietris alb, toalete chimice, gard elegant, locuri de parcare, personal instruit si civilizat. E lunguiata si stramta, pare prelungita dintr-o balta mai mica. Costa anul trecut 50 lei P&E sau 100 cu retinere 5 kg. Vantul bate tare.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Balta CORATA

Post by Miyagi »

Hoinar7777 wrote:Myagi,fara suparare frate da vezi ca esti off-topic rau de tot,eu ceream informatii despre balta Corata,nu despre amintirile sau aventurile tale.
Un pic mai la obiect cu scrisul,te rog.
Mersi.
Nu ma supar frate ca sunt "off rau de tot", ma supar ca poate te intereseaza de ce te poti lovi pe acolo, adica pe Corata, in perioada asta moale. Da` ma rog! fiecare cu gusturile si supararile lui. :!:
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Balta CORATA

Post by mikcutu »

am facut o partida de sambata seara pana duminica dupa amiaza aici.
din pacate crapul a intrat in bataie si nu a cooperat deloc.

sambata, cand am ajuns, pe jumatate de balta, se luase 1buc. la 4Kg si un ten la 5 Kg + mult caras.
sambata noapteasi duminica 15 lansete nu le-a miscat deloc.
...in schimb carasul la feeder/undita e nebunie. cu un feeder, am prins 2.5 Kg in ideea in care nu am pescuit chitit la caras (le mai inoiam momelile, mai nadeam, mai spuneam de deochi la lansetele de crap)...

ca idee, observ ca se prinde caras cam peste tot dar crap...mai peste vreo 2-3 saptamani.
Za dacs cam from za tracs!
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit cu taxă”