Pescuitul in Marea Neagra

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

In seara asta ce-ati mai luat? :shock: :lol:
User avatar
changeme
Posts: 80
Joined: 04 May 2013, 10:45
Location: Constanta
Contact:

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by changeme »

Claudiu ieri a batut tare estul nu s-a putut pescuit pe larg, dar l-am omorat rau in bazin in 2 ore de activitate am prins cam 15 kg in 3 insi. Nu am avut timp sa fumam o tigara. Scoteam cate 4-5 odata , colegu meu lua si cate 10-11 la o taparina facuta de el .Diseara semnam condica iar ,batem fierul cat e cald ca nu se stie cand il mai vedem .
Attachments
rsz_3.jpg
rsz_32.jpg
rsz_121.jpg
O zi proastă de pescuit este mai bună decât o zi bună de lucru!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

Diseara ma bag si eu.
User avatar
ckristinel
Posts: 28
Joined: 08 Sep 2011, 20:19

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by ckristinel »

Si eu ma bag.
MihaiM
Posts: 12
Joined: 07 Feb 2013, 12:18
Location: Constanța

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by MihaiM »

Și eu.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

Am fost...si... iar am luat-o in mana...
Fratilor, cam asta-i pescuitul in Marea Neagra: azi umpli galeata de peste, maine te uiti ca milogu' in traista. :lol:
tdf
Posts: 301
Joined: 06 Feb 2014, 19:06

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by tdf »

Lasa ca ti-a ramas de ieri stavrid, malai mai ai, de-o masa te descurci.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

tdf wrote:Lasa ca ti-a ramas de ieri stavrid, malai mai ai, de-o masa te descurci.
Ma confunzi!
Ieri nu am fost la pescuit, iar stavridul... hmm, am si uitat ce gust are. De un an nu i-am mai vazut culoarea.
Cum spuneam, pescuitul in Marea Neagra este asa cum este... Trebuie incercat in fiecare zi...
User avatar
changeme
Posts: 80
Joined: 04 May 2013, 10:45
Location: Constanta
Contact:

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by changeme »

Eu am fost ieri tot acolo Claudiu , a inceput sa miste dupa ora 19 , si am luat 1kg de fes . Astazi ma duc in Control in dana 79 ca toti se lauda ca prind chefal /stavrid/scrumbie la greu .Revin cu noutati .
O zi proastă de pescuit este mai bună decât o zi bună de lucru!
User avatar
changeme
Posts: 80
Joined: 04 May 2013, 10:45
Location: Constanta
Contact:

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by changeme »

Am avut dreptate, nimic.
O zi proastă de pescuit este mai bună decât o zi bună de lucru!
MihaiM
Posts: 12
Joined: 07 Feb 2013, 12:18
Location: Constanța

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by MihaiM »

Pe digul mare s-a prins, dar puțin. La Agigea a încercat cineva?
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

User avatar
changeme
Posts: 80
Joined: 04 May 2013, 10:45
Location: Constanta
Contact:

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by changeme »

Nu este normal sa fiu judecat/injurat etc de anumiti utilizatori dupa acest site, am avut cateva partide frumoase dupa zeci de mii de esecuri in acest an(a fost unul foarte prost cei drept), si m-am gandit sa vi le impartasesc , daca eu am prins ieri peste si alti nu au prins nimic a 2-a zi nu este vina mea sau frumos din partea ta sa tipi in plm in gura mare ca E VINA TA CA NU AM PRINS PESTE LA LOCUL TAU !,sau ca vin cu poze trucate, Eu mi-am facut datoria sa anunt .Trebuie sa fii retardat ca sa poti face o astfel de AFIRMATIE. Eu am timp de trucat poze ? si postat pe internet ? nenea ? mi-a luat 30 de min numai sa le schimb rezolutia ca sa le pot posta.Asa ca eu de astazi nu mai postez nimic . Nu sunt si nu doresc sa par dur ,dar nu mi se pare normal sa aud asa ceva in secolul 21 . Doresc sa ii salut pe cristian/claudiu/radu/mihaiM si toti pescari civilizati . O seara buna si va rog sa nu dezvoltati subiectul.

Rog un moderator sa imi stearga contul definitiv si postul daca este vulgar, scuze. alta ocupatie nu am decat sa ma laud pe internet
O zi proastă de pescuit este mai bună decât o zi bună de lucru!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

Wow!!!
Ce s-a intamplat, man, cine te-a injurat???
Spune-ne si noua, ca cel putin pe mine m-ai lasat tare in ceatza. :shock:
Daca nu vrei sa spui public, trimite-mi un mesaj privat. ;)
User avatar
changeme
Posts: 80
Joined: 04 May 2013, 10:45
Location: Constanta
Contact:

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by changeme »

De unde sa stiu claudiu a oprit unu pe dig cu un logan si sa luat de familia mea aiurea si in fuga .Nu e frumos desi am 31 de ani sunt mult mai mic fata de multi pescari dar nu am uitat de cei 7 ani de acasa, nu ma simt revoltat, dar m-am simtit penibil . O seara buna nu mai postez aici punct.
O zi proastă de pescuit este mai bună decât o zi bună de lucru!
tdf
Posts: 301
Joined: 06 Feb 2014, 19:06

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by tdf »

@changeme

Eu nu te cunosc, cu Claudiu am mai avut conversatii pe net si am primit ajutor si sfaturi.

Daca abandonezi nu faci decat sa dai apa la moara unor nesimtiti. Ignora-i!

Postarile, fotografiile si filmarile voastre despre MN sunt foarte asteptate de cei de la sute de kilometri distanta.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

Este adevarat ce spune tdf-ul, multi din tara asteapta cu placere postarile noastre, pozele, filmuletele despe MN. Nu inteleg cine ar fi putut face asa ceva si de ce crezi ca este cineva de aici, de pe acest site/forum? Cum te-a recunoscut fizic, ca poze cu tine nu stiu sa fi pus pe aici? Eu nu te-as fi recunoscut poate niciodata daca nu veneai asta-toamna pe pasarela cand eram cu Cristi si dadeam la zargan. D'aia zic, e posibil sa fie cineva care te cunoaste sau a auzit ca postezi pe forum... sau ... nu stiu ce sa mai cred. Oricum, fara mai multe amanunte, nu stiu ce sa zic. Macar nr. masinii l-ai luat, culoarea?
Treaba ta ce vrei sa faci in legatura cu forumul, dar parerea mea este ca nu merita sa capitulezi in fatza unor jeguri de oameni... Peste tot in viata dam de oameni infecti, asa ca trebuie sa fim pregatiti sa le facem fatza.
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Petru Burian »

Total de acord cu Tdf si Claudiu. Daca "nesimtitul" poate fi identificat, el trebuie exclus de pe sait si nu dvs. sa va retrageti. Ati postat, in timp, multe informatii interesante.
Mi-ar parea rau sa cedati in fata "prostiei" :( :shock:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

Forumul asta e citit de multa lume si nu toti cei care citesc sa "se informeze" au si cont aici. Asa ca e greu de identificat persoana daca nu este dintre cei cu cont, iar pe acestia nu i-as crede in stare de asa ceva. Curios este faptul ca il stia cum arata de s-a luat de el, asta insemnand ca este cineva care il cunoaste.
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by G_H »

De acord cu Claudiu, Tdf si Dl profesor Burian. Eu de exemplu, nu am ajuns anul acesta sa pescuiesc la mare. Dar m-am "hranit" cu postarile voastre :D . De fiecare data cand vad pe pagina de garda a site-ului: "Pescuit la Marea Neagra" intru imediat pe forum sa vad ce au mai facut colegii de la mare. :D Si in acest mod, ma simt mai aproape de o partida de pescuit la "soarele rasare".
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”