Pescuitul in Marea Neagra

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

Coreeeect!
Te sun cand e sa fie. ;)
PS. numai sa nu ziceti si voi ca pentru guvid veniti pana la malul marii, cand puteti prinde lejer si in dunare. :twisted:
User avatar
Pacapescarul
Moderator
Posts: 461
Joined: 23 Oct 2009, 17:05

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Pacapescarul »

Claudiule guvizii din dunare sunt juma' fata de cei din mare, plus ca nu sunt asa de numerosi. Daca o sa fim putini inscrisi, poate reusesti sa organizezi o iesire cu barcile pe mare.
Catalin Pavel, tel. 0730636893
mail: pacapescarul@yahoo.com
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

O iesire cu barcile, zici? Noi sa zicem bogdaproste de o iesire macar cu o barca :lol:
E greu, frate cu barcile astea ca cei care le au nu prea se incurca cu "amatori" ca noi, ei vor sa-si faca norma si atat. Noi ii cam incurcam si de-aia nu sunt ei prea bucurosi de oaspeti.
Dar...vedem noi.
Valentin Petrovici

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Valentin Petrovici »

Slabe speranţe pentru pescuit de 1 mai la mare. Vînt de est puternic cu marea agitată şi hulă puternică. Apa rece. Este o ştire de ora 8. Aşa că ....... mai pierdem o tură. Asta este. Or veni şi timpuri mai bune. Mă tot uit şi la cotele Dunării şi în loc să scadă creşte. Apa totuşi rece în condiţiile în care cînd eram copil pe 15 martie făceam prima baie. S-a dat timpul peste cap. Vine el 12 iunie....Am să stau 10 zile prin deltă să scot pîrleala
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Mihai Vinturache »

Asta este. A fost iarna lunga. Pana mai ieri ne plangeam de "incalzirea globala" si topirea ghetarilor.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Valentin Petrovici

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Valentin Petrovici »

Mihai Vinturache wrote:Asta este. A fost iarna lunga. Pana mai ieri ne plangeam de "incalzirea globala" si topirea ghetarilor.
Mihai îţi aduci aminte că pînă acum vro 30 de ani sezonul estival se deschidea pe 15 mai şi ţinea pînă pe 15 septembrie? Şi era destul de aglomerat. Acum nu poţi da la peşte pe 15 mai din cauza apei reci dar să mai faci şi baie. Pe 15 aprilie cînd începea prohibiţia aveam deja 2 delte la cort. Şi aveam rezultate bune la pescuit. Acum mai avem puţin şi intrăm în iunie şi nu am nici una.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Mihai Vinturache »

In adolescenta mea, la 1 Mai faceam prima iesire la strand. Si faceam baie. E adevarat ca tremuram usor dar acum sigur nu intram in apa in WE care vine.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by valic »

de 1 mai mergeam la mare 2-3 zile si faceam si baie, de plaja ce sa mai zic .......... acuma apa are 10 grade BRRRRRRRRRRR
Valic
0744 644 368
Valentin Petrovici

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Valentin Petrovici »

valic wrote:de 1 mai mergeam la mare 2-3 zile si faceam si baie, de plaja ce sa mai zic .......... acuma apa are 10 grade BRRRRRRRRRRR
Valic şi eu oi face o baie dar cînd vin acasă de la pescuit.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by valic »

N-as vrea sa stau pe langa tine cand te intorci ....................... :o
Valic
0744 644 368
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Albatrin »

Bosorogilor!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
gabibrb
Posts: 174
Joined: 06 Jan 2010, 12:40
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by gabibrb »

Am un coleg care are 2 barci in Portul Tomis cu care face plimbari pe mare. L-am intrebat de preturi:
- 100.000 lei vechi / ora / persoana - plimbari de duzina
- 100 euro ora, grup 10 persoane maxim, negociabil daca se inchiriaza toata ziua (6-7-8 ore). Se pot organiza pe barca si diverse evenimente...
O sa merg sa vad despre ce e vorba duminica si tinem legatura.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

100 euro pe ora? :shock:
Nenea asta nu-i prost deloc. :lol:
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by G_H »

Maine dimineata ne deplasam la Gura Portitei sa incercam disponibilitatea pestilor din marea noastra la interactiunea cu amatorii de pescuit marin (sportiv bineinteles :)

Fir intins tuturor!

Daniel (Gh)
User avatar
Pacapescarul
Moderator
Posts: 461
Joined: 23 Oct 2009, 17:05

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Pacapescarul »

Fire intinse si voua!
Asteptam amanunte, n-am mai fost la Gura Portitei de 12 ani. O mai fi terasa-discoteca, cea acoperita cu stuf?
Catalin Pavel, tel. 0730636893
mail: pacapescarul@yahoo.com
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

G_H wrote:Maine dimineata ne deplasam la Gura Portitei sa incercam disponibilitatea pestilor din marea noastra la interactiunea cu amatorii de pescuit marin (sportiv bineinteles :)

Fir intins tuturor!

Daniel (Gh)
Pacat ca nu prea aveti "loc de intors" pe acolo. Acum la mare se prinde doar guvid la stabilopozi sau pietre, dar numai la apa adanca, peste 2 m. La Gura Portitei sunt cateva diguri, insa, apa nu e prea adanca si ma tem ca nici guvizi nu prea sunt.
In schimb, s-ar putea sa mearga cambula sau si calcanul la hamsie-sprot sarat sau proaspat, lansand de pe dig sau plaja.
User avatar
gabibrb
Posts: 174
Joined: 06 Jan 2010, 12:40
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by gabibrb »

Claudiu wrote:100 euro pe ora? :shock:
Nenea asta nu-i prost deloc. :lol:

Claudiu, el mi-a zis un pret, eu l-am postat aici. Plus ca, 100 euro/ora la 10 oameni... plus ca e negociabil am scris...

Nu-i fac reclama, sa nu ma intelegeti gresit. Omul a zis un pret, nu sunteti obligati sa il cautati.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

Frate, te-a cam lasat simtul umorului, bag sama. :roll: :lol:
User avatar
gabibrb
Posts: 174
Joined: 06 Jan 2010, 12:40
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by gabibrb »

Pai azi am cam avut de alergat si sunt intors de la tzatza... Dac e un pret mare, imi spui, iar daca avem doritori pe aici, voi negocia eu ptr ei. Oricum, daca stii preturile, te rog sa le pui aici, ca sa ma pot certa cu nenea ala.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

Gabi, nu stiu, frate, preturile, ca eu am fost doar cu "de-a moaca". :lol: Am un amic la Mangalia cu care mai merg din cand in cand, dar omu' nu-mi cere decat benzina. El e pescar si are barca pescareasca, nu de agrement. Chiar nu cunosc preturile, dar vezi si tu, poate lasa scoru' mai jos, ca o partida de pescuit din barca dureaza cel putin trei ore.
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”