prima iesire in delta in 2011

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: prima iesire in delta in 2011

Post by Dumitrescu Iancu »

@ BUNINICU
Bine ai venit printre noi!M-am amuzat copios citind randurile de pe blog! :lol: Te asteptam cu astfel de incercari si pe forumul nostru!
User avatar
johnnie
Posts: 99
Joined: 31 Mar 2010, 15:47
Location: bucuresti
Contact:

Re: prima iesire in delta in 2011

Post by johnnie »

VINERI NOAPTE/sambata dimineata cred ca plec in Delta pt o stiuculita. Mai merge careva?
Plecare dupa miezul noptii, sa ne lansam dimineata, la rasarit. Ma gandesc la Uzlina sau Crisan - Lacul Iacub.
Propuneri? Inscrieri? Duminica pe la pranz ma intorc.
Liberatea mea se termina acolo unde incepe libertatea celuilalt
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: prima iesire in delta in 2011

Post by valic »

johnnie wrote:VINERI NOAPTE/sambata dimineata cred ca plec in Delta pt o stiuculita. Mai merge careva?
Plecare dupa miezul noptii, sa ne lansam dimineata, la rasarit. Ma gandesc la Uzlina sau Crisan - Lacul Iacub.
Propuneri? Inscrieri? Duminica pe la pranz ma intorc.
Vezi ca pe lacuri este un fel de moina (nici gheata si nici apa) si nu poti intra cu barca ................ poate pe sus .........
Dar iti uram fire intinse la maxim ...........
Ateptam povestioarele .......

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
johnnie
Posts: 99
Joined: 31 Mar 2010, 15:47
Location: bucuresti
Contact:

Re: prima iesire in delta in 2011

Post by johnnie »

fie ce-o fi, ma duc sa-mi incarc bateriile. aduc poze sigur, daca n-oi gasi si stiuci :)
incerc sa trec maine seara pe la cafenea, poate mai corup pe careva.
Liberatea mea se termina acolo unde incepe libertatea celuilalt
buninicu
Posts: 12
Joined: 08 Jan 2011, 08:21
Location: Bucuresti
Contact:

Re: prima iesire in delta in 2011

Post by buninicu »

johnnie wrote:Saltare tuturor!
Ma maninca pielea la o iesire in Delta, pana in primavara. E cineva tentat? Am barca, 1-2 locuri libere. Ma gandesc la cazare la Uzlina, pescuiala pe lacuri, la stiuca sau la copca ;)
Astept propuneri si chiar sfaturi negative gen: las-o moarta, e prea frig.
Johnnie
Dumitrescu Iancu wrote:@ BUNINICU
Bine ai venit printre noi!M-am amuzat copios citind randurile de pe blog! :lol: Te asteptam cu astfel de incercari si pe forumul nostru!
Inspiratia vine cam ...rar , de regula dupa o intamplare reala, amuzanta, urmata de un chefulet ce dezleaga cei doi neuroni de rezerva . Daca sunt ......provocat ....produc !
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: prima iesire in delta in 2011

Post by Dumitrescu Iancu »

Pai,ce sa zic,tine aproape,ca vine vara si "provocari" vor fi destule! ;) Numai timp si disponibilitatea de a participa sa fie! :lol:
GheOn
Posts: 7
Joined: 14 Jan 2011, 17:10
Location: Bucuresti

Re: prima iesire in delta in 2011

Post by GheOn »

johnnie wrote:fie ce-o fi, ma duc sa-mi incarc bateriile. aduc poze sigur, daca n-oi gasi si stiuci :)
incerc sa trec maine seara pe la cafenea, poate mai corup pe careva.
- Ne mai tii mult in tensiune? Cand ne povestesti si noua cum a fost ?
User avatar
johnnie
Posts: 99
Joined: 31 Mar 2010, 15:47
Location: bucuresti
Contact:

Re: prima iesire in delta in 2011

Post by johnnie »

n-am mai plecat. am avut o problema la munca si a trebuit sa plec urgent in germania, vineri noaptea. plecarea se amana pe weekendul viitor: 27-28 ian.
Liberatea mea se termina acolo unde incepe libertatea celuilalt
GheOn
Posts: 7
Joined: 14 Jan 2011, 17:10
Location: Bucuresti

Re: prima iesire in delta in 2011

Post by GheOn »

Pacat,a fost o vreme foarte frumoasa pentru aceasta perioada! Cred ca toate lacurile au fost dezghetate.Pe cand ,in urmatoarea perioada se pareca vremea se schimba! (http://www.vremea-meteo.com/prognoza-me ... cea/Tulcea ).Si eu aveam barca pregatita pentru o iesire in aceeasi zona si abia asteptam sa mai gasesc citiva -la fel de zdraveni(la cap!) ca mine-,sa nu plec singur,dar am aflat despre expeditie abia sambata ,cand nu mai puteam face altceva decat sa-i invidiez pe fericitii expeditionari...Poate data viitoare......
User avatar
johnnie
Posts: 99
Joined: 31 Mar 2010, 15:47
Location: bucuresti
Contact:

Re: prima iesire in delta in 2011

Post by johnnie »

GheOn wrote:Pacat,a fost o vreme foarte frumoasa pentru aceasta perioada! Cred ca toate lacurile au fost dezghetate.Pe cand ,in urmatoarea perioada se pareca vremea se schimba! (http://www.vremea-meteo.com/prognoza-me ... cea/Tulcea ).Si eu aveam barca pregatita pentru o iesire in aceeasi zona si abia asteptam sa mai gasesc citiva -la fel de zdraveni(la cap!) ca mine-,sa nu plec singur,dar am aflat despre expeditie abia sambata ,cand nu mai puteam face altceva decat sa-i invidiez pe fericitii expeditionari...Poate data viitoare......
ce ziceti de o plecare vineri-sambata 28-29 feb? scuze: 28-29 ianuarie :)
se baga cineva?
Last edited by johnnie on 25 Jan 2011, 16:29, edited 1 time in total.
Liberatea mea se termina acolo unde incepe libertatea celuilalt
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: prima iesire in delta in 2011

Post by arlan »

johnnie wrote:
GheOn wrote:Pacat,a fost o vreme foarte frumoasa pentru aceasta perioada! Cred ca toate lacurile au fost dezghetate.Pe cand ,in urmatoarea perioada se pareca vremea se schimba! (http://www.vremea-meteo.com/prognoza-me ... cea/Tulcea ).Si eu aveam barca pregatita pentru o iesire in aceeasi zona si abia asteptam sa mai gasesc citiva -la fel de zdraveni(la cap!) ca mine-,sa nu plec singur,dar am aflat despre expeditie abia sambata ,cand nu mai puteam face altceva decat sa-i invidiez pe fericitii expeditionari...Poate data viitoare......
ce ziceti de o plecare vineri-sambata 28-29 feb?
se baga cineva?
.... in care AN? :o :shock:
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: prima iesire in delta in 2011

Post by cezar »

arlan wrote:
johnnie wrote:
GheOn wrote:Pacat,a fost o vreme foarte frumoasa pentru aceasta perioada! Cred ca toate lacurile au fost dezghetate.Pe cand ,in urmatoarea perioada se pareca vremea se schimba! (http://www.vremea-meteo.com/prognoza-me ... cea/Tulcea ).Si eu aveam barca pregatita pentru o iesire in aceeasi zona si abia asteptam sa mai gasesc citiva -la fel de zdraveni(la cap!) ca mine-,sa nu plec singur,dar am aflat despre expeditie abia sambata ,cand nu mai puteam face altceva decat sa-i invidiez pe fericitii expeditionari...Poate data viitoare......
ce ziceti de o plecare vineri-sambata 28-29 feb?
se baga cineva?
.... in care AN? :o :shock:
In anul 2011, februarie are numai 28 de zile. Dar, 29 februarie se poate inlocui cu 1 Martie, cu avantajul ca scapati de cheltuiala cu martisoarele. :lol: :lol: :lol:
User avatar
johnnie
Posts: 99
Joined: 31 Mar 2010, 15:47
Location: bucuresti
Contact:

Re: prima iesire in delta in 2011

Post by johnnie »

scuze, era vorba de ianuarie, weekendul asta.

astept propuneri.
Liberatea mea se termina acolo unde incepe libertatea celuilalt
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”