info de la dunare

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

info de la dunare

Post by ghinozo »

am fost in vizita sambata -duminica in zona fetesti,digurile sunt "accesibile", dar sunt prb cu coborarile la dunare....unde stiti ca e zona joasa ,intre dunare si dig...renuntati...caci inca nu sa evaporat apa...maine dimineata ma duc cu purcel si catel pe malul borcei...pana lunea viitoare...
bafta sai ai tu...cititorule...ce crezi, ca nu te-am auzit cand ai gandit?? ;)
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: info de la dunare

Post by modigliani »

ghinozo wrote: bafta sai ai tu...cititorule...ce crezi, ca nu te-am auzit cand ai gandit?? ;)
:lol: :lol: :lol: Ce-al dracu' esti tu ! Da , m-am gandit , si m-am gandit profund . Cu toata puterea mea !
Sa ai parte de cat mai multa bafta !
Toata bafta din lume sa fie cu tine !
Bafta totala !
Bafta sa-ti calauzeasca pasii !
Bafta sa ai de cand pui barca pe apa si pana-oi strange-o !
Bafta sa se afle printre vergile tale si sa vegheze la bunastarea momelilor !

.............................

Te iubesc !

.............................

p.s. Cele de sus sunt citate din Sandra Brown si filtrate prin scenariul Star Wars !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: info de la dunare

Post by ghinozo »

bre...maica masiii..ca tare au mai comprimat astia timpu....a fost grozav...plaja....apa...barca ..alea alea...am prins si peste,cam toate speciile,la rama te omoara somotelu cat tigara.....cand am plecat eu (duminik) incepuse crapu sa pape bine....am avut si cateva rupturi...si cativa scosi la liman,vremea a fost perfecta.
vineri acum ma duc again.....sa-l omor pe crap.
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: info de la dunare

Post by ghinozo »

hiu....home sweet hoomee,sa ai dea Domnu sanatate lu' ala de a inventat apa calda..:))),sunt plecat de sambata pe borcea...zona fetesti...sambata am trecut pe langa niste " cunostinte' sa le bat obrazu " (mare rusine sa le fie...si dealtfel ...crd ca e rusinos tare sa fii prins cu minciuna...)...apoi mi-am vazut de drum....duminca si luni am dat in butuci,rezultat-cam 10 kile de ciortan si caras,un salau,si 5 bibani,apoi astazi( marti) am plecat pe un canal sa dau la stiuca.....acilisa'....supriza!!! dintoasa era....era in calduri'....una peste alta ...pentru 4 ore de pescuit la stiuca,cele 5-7 kile ma satisfac.
cand am plecat eu incepuse ploaia in fetesti......asadar ...atentie.iar apa a scazut de sambata pana luni...cam 1 m,si nu este asa rece precum ati banuii...
va dorresc multa BAFTAAAAAAAAA
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: info de la dunare

Post by costin stefanescu »

Ghinozule,ai un 10 de la mine :) ,mai bine puneai titlul supravietuitor pe Borcea,era mai nimerit ;) !
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: info de la dunare

Post by ghinozo »

va pupa tata....precum scrisai' in alt topic...crd ca tocmai am bifat ultima partida pe anu asta...si am bifat bine,(mai incercv o partida pe miercuri)fratee...2 zile minunate...nici nu zici ce e iarna...milioane de barci in butuci,..care mai decare mai tigan...sa ma bat c u '' suedezii' pe acolo...ma rog ..poveste mare....taticule...pestele papa...si ce papa...pe adanc da ciortanu ....care nu vrea neam sa stea laolalta cu tasu'....lu' tasu ai place sa stea la butuc...si unde e " liniste".... furam ' la 'oala' in 2 insi...40 de kile de caras ,ciortan si crap...cel mai mare 5 kile...multe rupturi si multe pahare...
la iesirea asta am invatat ceva nou...geanta de cielo se potriveste la supernova.( dar mai indicat e sa ai rezerva la tine)...sa traiesti nasule :ugeek:
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: info de la dunare

Post by costin stefanescu »

si la care nas te'nchini atat ? :lol:
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: info de la dunare

Post by Mihai Vinturache »

Bre Ghinozo, da explicit ai mai fost!!! Mi-a fost totul foarte clar si acum abia astept sa merg si eu in locul ala. Il nimeresc din prima!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: info de la dunare

Post by Armand »

Ghinosule...carasul a fost din ala ghebos..peste juma de kil?! Sau din aia palmari?
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: info de la dunare

Post by ghinozo »

Mihai Vinturache wrote:Bre Ghinozo, da explicit ai mai fost!!! Mi-a fost totul foarte clar si acum abia astept sa merg si eu in locul ala. Il nimeresc din prima!


taticule.... activitatea mea pe forumuri sa restrans ....mai bine zis ..sa limitat doar la acest site,dim motive lesne de inteles,doar nu o sa ma apuc acum sa scriu pe un site public in ce butuc am dat ,nu ca ar' fi butucu fermecat ,dar maine sunt 20 de insi in butucu ala....si ca butucu ala mai sunt alti jdamii'' de butuci...numa ca trebe sa ai gasesti ...sa ai cauti ...( vrei detalii,te trimit la loc cu lux de manunte,dar pe forumuri eu nu mai dau detalii,decat in mare asa....)am inteles ce vrei sa spui,dar daca cineva vrea detalii...exista mp,tel...mai l.....
@ armand
300-700 g carasu bre
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: info de la dunare

Post by Miyagi »

ghinozo wrote:
Mihai Vinturache wrote:Bre Ghinozo, da explicit ai mai fost!!! Mi-a fost totul foarte clar si acum abia astept sa merg si eu in locul ala. Il nimeresc din prima!


taticule.... activitatea mea pe forumuri sa restrans ....mai bine zis ..sa limitat doar la acest site,dim motive lesne de inteles,doar nu o sa ma apuc acum sa scriu pe un site public in ce butuc am dat ,nu ca ar' fi butucu fermecat ,dar maine sunt 20 de insi in butucu ala....si ca butucu ala mai sunt alti jdamii'' de butuci...numa ca trebe sa ai gasesti ...sa ai cauti ...( vrei detalii,te trimit la loc cu lux de manunte,dar pe forumuri eu nu mai dau detalii,decat in mare asa....)am inteles ce vrei sa spui,dar daca cineva vrea detalii...exista mp,tel...mai l.....
@ armand
300-700 g carasu bre
BAAAAAAH! trimete si mie vo 5 kile sau ma iei cu tine tura care vine?
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: info de la dunare

Post by Armand »

ghinozo wrote: @ armand
300-700 g carasu bre
Bravo bre!

Esti meserias...daca n-ar merge asa bine stiuca...mai ca m-as duce si eu la o caraseala :twisted: :lol:

PS: O sa revin cu povesti si poze cu privire la stiuci!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: info de la dunare

Post by Mihai Vinturache »

Bre Ghinozo, ai si tu dreptate...
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: info de la dunare

Post by dutustoica »

Armand wrote: Bravo bre!

Esti meserias...daca n-ar merge asa bine stiuca...mai ca m-as duce si eu la o caraseala :twisted: :lol:

PS: O sa revin cu povesti si poze cu privire la stiuci!
Da unde le prinzi frate, de esti asa de secretos? In Dambovita? :lol: :lol: :lol:
Sau ti-ai tras balta cu stiuci? :roll: :roll: :roll:
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: info de la dunare

Post by Armand »

Nu...am dat si am luat pe Dunare unde....

S-au intamplat 2 fenomene...:

1) Apa a fost mare, s-au facut multi baboi, si au avut stiucile ce hali
2)S-a racit apa acu si toate stiucile sunt in mal si cauta baboi in disperare sa aiba rezerve pentru iarna.

Revin pe seara cu povesti si poze :D
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: info de la dunare

Post by valic »

ghinozo wrote:
Mihai Vinturache wrote:Bre Ghinozo, da explicit ai mai fost!!! Mi-a fost totul foarte clar si acum abia astept sa merg si eu in locul ala. Il nimeresc din prima!


taticule.... activitatea mea pe forumuri sa restrans ....mai bine zis ..sa limitat doar la acest site,dim motive lesne de inteles,doar nu o sa ma apuc acum sa scriu pe un site public in ce butuc am dat ,nu ca ar' fi butucu fermecat ,dar maine sunt 20 de insi in butucu ala....si ca butucu ala mai sunt alti jdamii'' de butuci...numa ca trebe sa ai gasesti ...sa ai cauti ...( vrei detalii,te trimit la loc cu lux de manunte,dar pe forumuri eu nu mai dau detalii,decat in mare asa....)am inteles ce vrei sa spui,dar daca cineva vrea detalii...exista mp,tel...mai l.....
@ armand
300-700 g carasu bre
Daca vreti va spun "IO" unde a fost fratele nostru Ghinozo .................... la Gostinu frate............da se lasa greu, ca de .......... e smecher .........
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: info de la dunare

Post by Dumitrescu Iancu »

valic wrote:
ghinozo wrote:
Mihai Vinturache wrote:Bre Ghinozo, da explicit ai mai fost!!! Mi-a fost totul foarte clar si acum abia astept sa merg si eu in locul ala. Il nimeresc din prima!



Daca vreti va spun "IO" unde a fost fratele nostru Ghinozo .................... la Gostinu frate............da se lasa greu, ca de .......... e smecher .........
....paraciosa mica! :lol: :lol: :lol:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: info de la dunare

Post by valic »

DEH, asta e, se lasa cam greutz, dar si cand se lasa ..................msms..............msms.
el se duce de regula pe Balta Brailei, Alexandria si mai ales pe Gostinu, ca sa nu mai zis de Dorobantzu ............. si o mai pune cate-odata pe Ostrov .............

Cele bune.
Valic
0744 644 368
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: info de la dunare

Post by Armand »

Dupa cum am promis, poveste si poze cu stiuci:
http://momelisiaccesorii.ro/blog/2010/1 ... pe-borcea/
Image
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: info de la dunare

Post by Geo »

Frumoase povestiri, Armand !
Şi instructive în acelaşi timp. Sunt de citit şi pentru cei care vor să ştie cu ce dar mai ales cum se jiguieşte la Dunare.
Felicitări !
Pescuitul = Relaxare în natură
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”