Mila 23

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Mila 23

Post by Dumitrescu Iancu »

Si nu o sa tin neaparat sa merg la Mila 8! :lol: :lol: :lol:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Mila 23

Post by valic »

Dumitrescu Iancu wrote:Si nu o sa tin neaparat sa merg la Mila 8! :lol: :lol: :lol:
Ba pe tine te ducem acolo si te luam dupa 5 zile, daca te mai luam ;)
Valic
0744 644 368
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Mila 23

Post by mihai_mura »

In perioada 30 august - 04 sept tin malurile la Mila 23. Poate ne intersectam! ;)
P.S. Te recuperez eu nea Iancule, stai fara de grija! :lol:
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Mila 23

Post by Dumitrescu Iancu »

mihai_mura wrote:In perioada 30 august - 04 sept tin malurile la Mila 23. Poate ne intersectam! ;)
P.S. Te recuperez eu nea Iancule, stai fara de grija! :lol:
Multumesc,Mihai,mai si zice ca-mi este prieten...
Daca ati sti voi ce loc de pescuit este acolo...O sa vedeti...
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Mila 23

Post by dutustoica »

Dumitrescu Iancu wrote:
mihai_mura wrote:In perioada 30 august - 04 sept tin malurile la Mila 23. Poate ne intersectam! ;)
P.S. Te recuperez eu nea Iancule, stai fara de grija! :lol:
Multumesc,Mihai,mai si zice ca-mi este prieten...
Daca ati sti voi ce loc de pescuit este acolo...O sa vedeti...
Coane, nu poti sa tii malurile shelea mai divreme, hai??? Daca ai putea, poate m-as incumeta si eu la o iesire. Nu pot sa-l las pe Iancu sa stea atatea zile la mila 8 :lol: :lol: :lol:. Trebuie s-o cunoasca pe blonda :oops: :oops: :oops:, pe fitofagul cu umbrela-n curte, sa faca o iesire cu tine spre Bogdaproste :roll: :roll: :roll: si multe altele. Cred ca facem programul la Manjesti. Mai dai tu, mai cer eu ;) ;) ;), ne-ntelegem. Sanatosi sa fim. Crapi prindem...........
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Mila 23

Post by Mihai Vinturache »

Ce buna ar fi perioada 30 august -4 septembrie !!! In perioada asta sunt client abonat!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Mila 23

Post by dutustoica »

Si mie mi-ar conveni. Poate imi ajuta Dumnezeu sa-mi scot barca la apa. Vorbim cu cei doi protagonisti, Vali si Mihai. Oricum, saptamana urmatoare,. adica 11 - 12 septembrie, avem arbitraj la Belis si mai putem face o programare doar dupa 15 septembrie.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Mila 23

Post by Miyagi »

dutustoica wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:
mihai_mura wrote:In perioada 30 august - 04 sept tin malurile la Mila 23. Poate ne intersectam! ;)
P.S. Te recuperez eu nea Iancule, stai fara de grija! :lol:
Multumesc,Mihai,mai si zice ca-mi este prieten...
Daca ati sti voi ce loc de pescuit este acolo...O sa vedeti...
Coane, nu poti sa tii malurile shelea mai divreme, hai??? Daca ai putea, poate m-as incumeta si eu la o iesire. Nu pot sa-l las pe Iancu sa stea atatea zile la mila 8 :lol: :lol: :lol:. Trebuie s-o cunoasca pe blonda :oops: :oops: :oops:, pe fitofagul cu umbrela-n curte, sa faca o iesire cu tine spre Bogdaproste :roll: :roll: :roll: si multe altele. Cred ca facem programul la Manjesti. Mai dai tu, mai cer eu ;) ;) ;), ne-ntelegem. Sanatosi sa fim. Crapi prindem...........
Bah voi ii cam faceti cunostinte blondei da` ati lasat-o cam suparata cand ati plecat. O consolai si io un pic. :D
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Mila 23

Post by valic »

IO am zis ............ intre 25-29 august, cine vine vine, cine nu vine nu vine, ........... parerea mea ...............
Oricum va fi una si pe la inceputul lui octombrie, sfarsitul lui septembrie ......... pentru cunoscatori .............. parerea mea.............
Valic
0744 644 368
svasile1970
Posts: 24
Joined: 19 May 2010, 09:06

Re: Mila 23

Post by svasile1970 »

O Mila ceva, careva? Eu fac o plimbare maine. Da-m-iau si betele cu mine. Ca altfel nu pot sa plec de acasa. :)

Plimbare zic, ca vesti prea bune nu-s. Stiuca mai pica doar pe Trei Iezere, nu vrea deloc pe Fortuna, somotelu-i mic si rar iar crapu', trebuie sa fie si el pe undeva.
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mila 23

Post by arlan »

..... eu luni 23.08 incep deplasarile de trupe, avangarda e Tg.Mures si Brasov, juniorii ptr gasit loc campare zona Dunarea Veche - Sontea - Baba Rada ( insula ptr cunoscatori ). martzi sun mobilizarea la Braila de unde plec la Man. Cocos ptr logistica carburantzi si din 25.08 pana in 08.09 sunt in lupte amfibii in zona M23. INFO : apa a scazut suficient, a ajuns la pietrele de la baza bordurii si scade, iarba " cacalau Maria Ta ", iese din lacuri, sanse doar in jos , dincolo de can. Cazanel, pe Sontea mai sus de Baclanesti sau la Mila 18, la ponton pe brat Sulina ....... in rest , la sigurantza am comandat loco un miel si o pulpa de mistretz ca d'un bors ne-om pricepe noi .... cine e prin zona e asteptat cu placere ........ la un aligote de Niculitel, rece de la ghiatza .... vasileeee, mai zi si tu un text cu ce-i p'acolo, ce-ai mai aflat asa, asa, ultima info TANTZARI LA GREU ....asta e, poloage si substantze .............. in rest ....FIRE INTINSE
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
svasile1970
Posts: 24
Joined: 19 May 2010, 09:06

Re: Mila 23

Post by svasile1970 »

Arlane, cum adica tati loc de campare la insula ptr cunoscatori :) ? In primul rand ca nu ie voie sa campezi decat in locurile special amenajate :shock: si-n al treilea, nu ti-i bre insula (pentru cunoscatori :D ) prea aproape de sat? Daca ziceai si mata macar Lopatna sau hai "Groapa lu' Roman" mai treaca-mearga. Da asa m-ai dezamagit :). Si-s asa de bulversat ca nu mai stiu unde sa ma duc. Pe Sulina mai la vale, Cernovca sau la apa mai limpede. Ceva sugestii?
svasile1970
Posts: 24
Joined: 19 May 2010, 09:06

Re: Mila 23

Post by svasile1970 »

O Mila ceva, careva? Eu fac o plimbare maine. Da-m-iau si betele cu mine. Ca altfel nu pot sa plec de acasa.

Plimbare zic, ca vesti prea bune nu-s. Stiuca mai pica doar pe Trei Iezere, nu vrea deloc pe Fortuna, somotelu-i mic si rar iar crapu', trebuie sa fie si el pe undeva.
Am fost inspirat sa-mi aleg weekendul asta pentru a merge in Delta. Tocmai ce am traversat o perioada cu temperaturi mai domoale. Apa inca destul de sus (la Mila aprox 170). Turisti inca putini si localnici "hamesiti". Am numarat vineri seara la insula (ptr cunoscatori :D ) 9 barci. Eram in drum catre un alt loc in care sa-mi instalez cortu. Unde l-am avut nu am gasit ce cautam, crapu. Iarba curgea si in imersie si nu se putea pescui pe Olguta iar pe Sontea (lata) desi arata mult mai bine n-am vazut peste. Am prins insa ceva bibani si marlite pe Fortuna dimineata devreme, o placere. Bibani la rotativa sau twistere mici cu o frecventa foarte buna. Dar unde era crapu'? Eu l-am gasit undeva mai jos de Cazanele in butuci. Pacat ca de-abia sambata dimineata. Mancau cu pofta si eliminau in barca nada digerata (porumb fiert). Carasii nu erau interesati, slava Domnului, de cele trei patru boabe de pe fir. Unul singur a-nsotit cativa ciortani intre 1 si 8,5. Se pare ca nu ma pricep sa prind din doua cifre.

Arlane nu sta la insula. Du-te mai jos de sat. Fir intins.
svasile1970
Posts: 24
Joined: 19 May 2010, 09:06

Re: Mila 23

Post by svasile1970 »

Unul de 7.Image
svasile1970
Posts: 24
Joined: 19 May 2010, 09:06

Re: Mila 23

Post by svasile1970 »

Plec din nou in Delta. Sper ca racirea asta sa-l fi scos la masa si p-ala mai mare. Poate prind si eu de doua cifre. :roll:
Valentin Petrovici

Re: Mila 23

Post by Valentin Petrovici »

Vanea unul din prietenii mei din Mila 23 este la mine pentru unele analize medicale. Din discuţiile purtate am reţinut că apa tot este mare dar se prinde somotei, ceva ştiuculiţă, biban şi chiar crapi dar nu mai mari de 4-5 kg. Crapi în faţă la cherhanaua veche. Ar mai trebui să scadă apa cel puţin 50 cm. În rest controale de peste tot.
svasile1970
Posts: 24
Joined: 19 May 2010, 09:06

Re: Mila 23

Post by svasile1970 »

Multumesc mult pentru informatii nea Vali. In general nu pescuiesc la mai putin de 6 km de sat. Locurile de langa sat chiar daca mai scot ceva capturi sunt totusi compromise de cativa ani buni (poate chiar 15). Ma refer la crap si somn.
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”