Complex Lunca - Jurilovca

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
ciobeas1
Posts: 14
Joined: 26 Apr 2010, 12:39

Complex Lunca - Jurilovca

Post by ciobeas1 »

Am facut rezervare pentru weekend la Complexul Lunca din Jurilovca .
http://topbalti.ro/locatie-de-pescuit/4 ... Lunca.aspx
Imi puteti spune ceva noutati, sfaturi, ce se prinde in zona , la ce sa pescuiesc... orice , este pentru prima oara cand voi pescuiesc acolo.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Complex Lunca - Jurilovca

Post by valic »

Pai,
In incinta lor cu plata, poti da cam la orice, stiuca, crap, caras, platica si rosioara.
Altfel ai nevoie de barca sa iesi pe canalul de centura sau in lac, sau vis-a-vis pe lac la Tiganie, cum spun localnicii.
Se mai poate si de pe dig, dar si asa iti cer taxa.
La intoarcere sa ne spui ce ai facut.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
ciobeas1
Posts: 14
Joined: 26 Apr 2010, 12:39

Re: Complex Lunca - Jurilovca

Post by ciobeas1 »

Am fost in acel weekend si am prins ceva stiuca la lingurita, nu multa , 3-4 bucati pe zi dar pescuiam doar dimineata de la 5 pana la 10 ca apoi era foarte foarte cald. Seara ne distram la rosioara mai mare ca palma la undita, asta tragea numai la porumb de lapte.La crap nu am fost . Am pescuit numai in partea dreapta de canalul principal. Una peste alta merita sa faceti un weekend , drumul este super liber, max 3 ore din Bucuresti pana la Lunca. Barca este 50 ron/zi taxa de pescuit la fel. Mancarea la restaurant super buna , la cazare se mai puteau face multe dar ce au zis - pentru pescari merge.
andrei1205
Posts: 55
Joined: 15 Jun 2011, 23:30

Re: Complex Lunca - Jurilovca

Post by andrei1205 »

ciobeas1 wrote:... la cazare se mai puteau face multe dar ce au zis - pentru pescari merge.
confirm 100% ..... la peste exact la fel "am patzit" si eu, restaurant ok, cazare la limita acceptabilului
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”