Dunarea

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Dunarea

Post by ghinozo »

mai ieftin ca al tau
ai ramas in urma cu postarile?
daca vrei te bag eu in seama in fiecare dimineata,si asa poate ajungi mai repede la 1000 de postari
stai cuminte macarena,daca vrei facem un trial la pescuit din barca,numai sa ai carnetel si creion cu guma de sters la tine...
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: Dunarea

Post by shogunu65 »

asa mi place cand va iubiti voi aici pe forum. Am vazut ca v ati hotarat sa va vindeti gonflabilele in acelasi timp. Vreti cumva sa va luati o barca mare pentru 2?

P.S.
textul de mai sus este un pamflet si trebuie tratat ca atare. Daca am deranjat dau o bere rece cand ne vedem ;))))
User avatar
adrian74
Posts: 32
Joined: 24 Mar 2013, 13:45
Location: Bucuresti

Re: Dunarea

Post by adrian74 »

Buna seara
Sambata am fost la o partida de pescuiala la Oltenita la km 422,cateva locuri frumoase dar neocupate,auzisem ca acolo sunt mai mereu ocupate si m-am mirat,cand am ajuns m-am intalnit si cu politia de frontiera si din vorba in vorba au pomenit ca nu prea mananca pestele,m-am intalnit cu ei in dreapta canalului cu pompe,cred ca veneau de la unii cu vreo 6-7 masini care dupa cat am inteles de la ei,aia venisera doar la gratar si sprit,aia se ''campasera'' in dreapta canalului pe colt unde am vazut si un ''vagon''stationat acolo,cred al ciobanilor...
eu am ajuns pe la 17:30 intr-o ora dadeam la peste si am inceput sa iau platica aprox 300gr bucata,mai mici nu am luat,2 scobari frumusei,un caras spre juma de kil,4 sabite si un somotel nesemnificativ...noaptea nu am luat nimic,tot pestele l-am prins seara pana in ora 23 si dimineata intre 7 si 9,apoi nimic...am inteles de la un nene pescar care dadea lg mine ca se anunta-se sambata ca Dunarea urmeaza sa scada 12 cm si ca asta ar fi motivul ca pestele nu manca...el luase 2 ciortani trecuti de kg la pufulete cu viermusi,si mamaliga pe momitor,tot seara,asa am dat si eu tot cu momitor ca altfel nu tragea deloc,nenea nu a stat noaptea,a zis ca nu o sa manance si s-a culcat in masina,eu am stat ca nebunu,singur pe 5 bete pe care le-am bagat pe rama neagra 3 din ele si 2 pe viermi cu bonduel...am numarat barjele si vapoarele toata noaptea...un clopotel nu a sunat...dimineata s-atrezit mosu din somn si ma intreaba ce-am facut,i-am zis apoi imi arata semnul pus de el de seara si intradevar,Dunarea scazuse mai mult de 12cm...apoi am mai prins dimin 4-5 pesti si apoi nimic...parca erau aruncate in cada
la sfarsit am numarat 15 platici,cantarite 4,2kg...in total vreo 6kg de peste
sanatate maxima si fir intins
niciodata nu spun NICIODATA...
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: Dunarea

Post by shogunu65 »

Am fost la Gostinu in week end. De sambata seara pana duminica la 2. Noaptea am pescuit intre golful de la tevi si siloz, rezultat 2 moace pana in juma de kil, eliberate. Duminica dimineata mutat mai in avale, rezultatul a fost un avat de vreo 2 kile si cateva platici la feeder. Apa era destul de mare, tantarii la fel de mari. Am vazut foarte mult fitofag sarind, mult si bucati peste 2-3 kg. Atacurile de avat erau 0 dar am insistat si dupa vreo ora a pus unul botul. Fitofagul nu stiu la ce l pot prinde, in afara de montura clasica ... Cu 2-3 ancore si lanseta de surf de 4.2 m :twisted:
georgemares
Posts: 3
Joined: 07 Aug 2014, 18:57
Location: Bucuresti/Snagov

Re: Dunarea

Post by georgemares »

Buna ziua,
Am rugamintea, daca se poate, sa ma ajutati cu informatii,sfaturi pentru un loc de pescuit la Dunare (rapitor)
Vreau sa merg pe 6 septembrie, insa pana acum, am mai fost numai pe ape interne si Delta.. :oops:
Mentionez ca detin PG pentru judetele Calarasi,Giurgiu,Teleorman
ps.Eventual, daca mai sunt persoane interesate de o iesire pentru o zi, astept propuneri.
Va multumesc,
tel.0740041082
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Dunarea

Post by Dan T »

Cezar, in ce zona ati prins somoteii? Pe unde am facut tabara la actiunea trecuta? Tot in zona aia?
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Dunarea

Post by laloi »

Dan T wrote:Cezar, in ce zona ati prins somoteii? Pe unde am facut tabara la actiunea trecuta? Tot in zona aia?
E vorba de somoteii descrisi pe pesc...l.ro? Intr-adevar, si eu as fi curios, macar sa ne mentioneze si noua, muritorilor de rand, locatia aproximativa... ca detalii legate de partidele de pescuit oricum le gasesc dincolo, de parca aici pe forum nu ar fi o rubrica speciala pt asta...
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Dunarea

Post by Dan T »

laloi wrote:
Dan T wrote:Cezar, in ce zona ati prins somoteii? Pe unde am facut tabara la actiunea trecuta? Tot in zona aia?
E vorba de somoteii descrisi pe pesc...l.ro? Intr-adevar, si eu as fi curios, macar sa ne mentioneze si noua, muritorilor de rand, locatia aproximativa... ca detalii legate de partidele de pescuit oricum le gasesc dincolo, de parca aici pe forum nu ar fi o rubrica speciala pt asta...
Da, este vorba de postarea lui Cezar de pe pescuitul.ro

re:Dunarea - Ultimele informatii*******2014
08.09.14
Să revenim la titlul topicului !
Ieri, între orele 7,30-15,00, în zona Olteniţa, 2 persoane, pescuit din barcă:
- somotei, ţntre 0,5-2 kg. Cei mai mari 4, adică în total 7,7 kg, au primit buletin de Bucureşti.
Restul (vreo 7-8) au fost eliberaţi
- plătică. O bucată de 1,8 kg, alte două bucăţi la kg. Au mers şi acestea la
consum. Restul (50-60 buc) au fost eliberate, să crească.
Totul, pană aici, la râmă neagră.
Amestecătură :scobar, morunaş, avat, fusar, vreo 4-5 caraşi pălmaşi, un biban (1/2 kg
!!!)... cca 5 kg au mers înapoi în Dunăre (cu excepţia bibanului).
Amestecătura a intrat la feeder, cu viermuşi
Apa destul de tulbure, în vizibilă creştere.
Pescuit foarte selectiv, contează decisiv locul ales, momeala, monturile.
Postat de: Chioibasu Cezar Dan (alias cezar.ch Trimite un mesaj privat userului cezar.ch, 1247 postari. Comentarii balti: 10. )


In zona in care am fost la Oltenita, la acea actiune cu participare mica, s-a prins mult somotel mic. Pentru bucati mai mari am folosit cu succes o montura care sa ridice momeala de pe fundul apei cel putin 30-40 cm. Daca sunt aia mici trebuie sa fie si cei de 4-6-8 kg poate chiar mai mult. Interesant ca au ramas in zona, credeam ca au schimbat locul dupa scaderile de cote de saptamanile trecute.
Vreau sa plec la Chilia dupa Actiunea Topalu pentru 7-10 zile. Am nitica treaba acolo apoi ma pun pe pescuit. Daca nu vrea somotelul la Chilia ma bate gandul sa ma intorc in zona Oltenita cateva zile...
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Dunarea

Post by cezar »

Dan T wrote:Cezar, in ce zona ati prins somoteii? Pe unde am facut tabara la actiunea trecuta? Tot in zona aia?
Nu, in alta zona, pe care o voi denumi cu numele de cod "locul secret". ;)
Este singura zona de pe Dunare pe care nu o voi dezvalui...pentru ca am descoperit-o greu si nu vreau sa fie devastata.
Fiind accesibila si de pe mal, va dati seama ce ar insemna daca as dezvalui-o? :shock:
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Dunarea

Post by Dan T »

De la Actiunea Topalu am plecat la Chilia Veche pentru cateva zile (vineri - miercuri). A fost o partida de pescuit cum rar am avut. Pe Dunare somnul a mers foarte bine (in intinsura). Bucati de 4-6 kg in mod frecvent si inevitabilii mocotei de kg.
Dupa ce am primit o informatie de la un prieten care a fost pe Tataru si a dat bine in crap, 2 de 4 kg, unul de 6, de 7 si unul de 8 kg plus cateva rupturi, intr-o singura zi si o noapte, am mers direct pe Tataru. Din pacate intre timp (trecuse o jumatate de zi si o noapte) apa a crescut si s-a tulburat. Nici urma de crap... In schimb am incercat somotelul si Mircea Sora a luat un somn de aproape 8 kg. La finalul zilei aveam fiecare cate 6-7 bucati de somn peste 5-6 kg. Au picat la rama neagra si un ciortan si un salau de vreo 2 kg.
Dupa o vizita la Mila 23 la Dorin Forgo am dat in Babina la stiuca si am prins, impreuna, 6 stiuci de peste 2,5 kg cea mai mare 5,5 kg.
A urmat o alta partida de caraseala pe un canal intre Babina si Pardina, soldata cu cca. 8 kg de caras, cam doi la kil.
Miercuri in jurul pranzului am plecat catre casa. Drumul foarte bun (peste campuri, prin plantatii), extrem de prafos, nu am vazut niciodata un strat de praf foarte fin de peste 30-40 cm. Se vedea norul de praf de la 10 km :lol: Am facut o ora si 20 minute de la bac la Chilia. La intoarcere am venit pe Sireasa, mai rau, plin de gropi dar nu de netrecut.
Pe malul Canalului 36 erau cateva masini ramase blocate de cresterea brusca a apei. Amaratii aia nu ies de acolo 2 saptamani minim...
Toata perioada au fost variatii de apa. Cand am ajuns noi apa crestea, sambata a scazut apoi duminica a crescut iar. Marti si miercuri au fost cresteri substantiale.
Ca momeli, rama neagra, lipitoare si coropisnita la somn, boaba uscata si mamaliga pentru crap (fara rezultate, cum spuneam).
Coropisnita a fost de baza apoi lipitoarea si la urma rama neagra.
Pe Tataru erau cateva corturi dar nu prindeau mare lucru. De pe mal... mai greu.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Dunarea

Post by laloi »

Din acelasi ciclu, cu copy-paste, o informatie aproape utila pt cine spera sa afle noutati de cum merge Dunarea...

"Il citez pe Ilie Alexandru:
Tinand cont ca am avut rezultate slabe in ultimul timp si n-am mai fost de fix 3 saptamani pe Dunare, sunt total indecis
in ce zona sa ma duc duminica.
Din aceasta cauza am cerut informatii proaspete din zonele respective (in alta parte nu am fost). "

"Si eu ma pregatesc pentru pescuitul de maine.
Am vorbit cu vreo "10 pescari dunareni", doar asta-i specificul asociatiei pe care o prezidez. Toti au declarat ca se
prinde pe toata Dunarea.
E drept, unii au prins mai mult, altii mai putin, unii au luat trofee, altii au prins doar ciortani si somotei
"obisnuiti".
Eu oscilez intre Oltenita si Pacuiul lui Soare, unde am niste locuri care deobicei tin peste.
PS - dau numai din barca."


Si eu un PS: ma tot uitam pe aici si vroiam sa intreb care vrea si daca se merita o iesire duminica la Dunare, dar imi dau seama ca nu e cazul sa intreb pe aici, "jocurile" se fac in cercuri f restranse...
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Dunarea

Post by cezar »

laloi wrote:Din acelasi ciclu, cu copy-paste, o informatie aproape utila pt cine spera sa afle noutati de cum merge Dunarea...

"Il citez pe Ilie Alexandru:
Tinand cont ca am avut rezultate slabe in ultimul timp si n-am mai fost de fix 3 saptamani pe Dunare, sunt total indecis
in ce zona sa ma duc duminica.
Din aceasta cauza am cerut informatii proaspete din zonele respective (in alta parte nu am fost). "

"Si eu ma pregatesc pentru pescuitul de maine.
Am vorbit cu vreo "10 pescari dunareni", doar asta-i specificul asociatiei pe care o prezidez. Toti au declarat ca se
prinde pe toata Dunarea.
E drept, unii au prins mai mult, altii mai putin, unii au luat trofee, altii au prins doar ciortani si somotei
"obisnuiti".
Eu oscilez intre Oltenita si Pacuiul lui Soare, unde am niste locuri care deobicei tin peste.
PS - dau numai din barca."


Si eu un PS: ma tot uitam pe aici si vroiam sa intreb care vrea si daca se merita o iesire duminica la Dunare, dar imi dau seama ca nu e cazul sa intreb pe aici, "jocurile" se fac in cercuri f restranse...
Pai, de ce n-ai intrebat? :shock:

Informatiile se iau cam asa: iti consulti agenda telefonica, vorbesti cu persoane de incredere, citesti prognozele meteo si hidro, chiar dai o fuga pana la Oltenita cu masina personala, ca sa vezi cu ochii tai cum arata Dunarea (asa cum a facut Costin acum doua zile), te hotarasti asupra locului unde vei pescui, te aprovizionezi si, in final pleci la pescuit.
Cam astea sunt "jocurile din cercuri f restranse".

Atunci cand putem organiza ceva, intr-un loc accesibil si, cat de cat promitator, anuntam si pe forum. Cam asta-i "modelul". Unora li se potriveste, altora nu...
Chiar daca anul asta Dunarea a fost capricioasa, tot au existat ocazii. Tu nu ai putut sau nu ai vrut, fara suparare. Imi pare rau ca nu te poti alinia programului unui grup, pentru ca este mai greu ca grupul sa se alinieze la programul tau.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Dunarea

Post by laloi »

Nu vreau sa intru in polemica sau alte discutii, la 2-3 aspecte enumerate de dvs raspund:
- agenda am consultat-o, chiar am folosit-o de cateva ori anul asta, no result, si mi se pare nepoliticos sa frec lumea cu telefonul, incerci o data, de doua ori si basta, dupa devii agasant, parerea mea... si oricum e mult prea mica fata de posibilitatile forumului;
- intr-adevar, au fost 2 posibilitati, nefructificate de mine o data ca a fost prea din scurt, o data prea departe si prea lunga, asa ca nu ma consider f nealiniat grupului... si care grup?!.... mie imi pare rau ca nu mai exista acea deschidere de acu cativa ani, cand am mers si eu de multe ori, cineva arunca pastila aici (pe forum) si se forma ad hoc o pescuiala cu vreo 3-4 masini, si se lipeau si "nestiutori" ca mine in ale pescuitului la Dunare (tehnici si locuri), sau la cafeneaua de joi sau vineri se punea la cale o iesire in week-end. Sa nu fiu inteles gresit, voi cativa ati fost, sunteti si veti fi o gasca de prieteni care oricum mergeati, mergeti si veti merge la pescuit impreuna, ca exista sau nu asociatia asta sau alta, si departe de mine intentia sa inoportunez intimitatea grupului respectiv, dar pe vremuri se mai lipeau si out-sideri, si pana la urma la ce folos asociatia?!
- si ultima nedumerire, ca sa zic asa, apropo de copy-paste-ul facut: nu inteleg si pace (si e fix problema mea :mrgreen: ), cum se ignora sistematic furnizarea de informatii forumului asociatiei tocmai de catre fruncea asociatiei respective, that's all.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Dunarea

Post by cezar »

laloi wrote:Nu vreau sa intru in polemica sau alte discutii, la 2-3 aspecte enumerate de dvs raspund:
- agenda am consultat-o, chiar am folosit-o de cateva ori anul asta, no result, si mi se pare nepoliticos sa frec lumea cu telefonul, incerci o data, de doua ori si basta, dupa devii agasant, parerea mea... si oricum e mult prea mica fata de posibilitatile forumului;
- intr-adevar, au fost 2 posibilitati, nefructificate de mine o data ca a fost prea din scurt, o data prea departe si prea lunga, asa ca nu ma consider f nealiniat grupului... si care grup?!.... mie imi pare rau ca nu mai exista acea deschidere de acu cativa ani, cand am mers si eu de multe ori, cineva arunca pastila aici (pe forum) si se forma ad hoc o pescuiala cu vreo 3-4 masini, si se lipeau si "nestiutori" ca mine in ale pescuitului la Dunare (tehnici si locuri), sau la cafeneaua de joi sau vineri se punea la cale o iesire in week-end. Sa nu fiu inteles gresit, voi cativa ati fost, sunteti si veti fi o gasca de prieteni care oricum mergeati, mergeti si veti merge la pescuit impreuna, ca exista sau nu asociatia asta sau alta, si departe de mine intentia sa inoportunez intimitatea grupului respectiv, dar pe vremuri se mai lipeau si out-sideri, si pana la urma la ce folos asociatia?!
- si ultima nedumerire, ca sa zic asa, apropo de copy-paste-ul facut: nu inteleg si pace (si e fix problema mea :mrgreen: ), cum se ignora sistematic furnizarea de informatii forumului asociatiei tocmai de catre fruncea asociatiei respective, that's all.
1. poti sa-ti maresti agenda
2. ca una a fost "prea din scurt", iar a doua "prea departe si prea lunga"...propune tu una, "nici prea din scurt, nici prea din lung, nici prea lunga, nici prea scurta, nici prea departe, nici prea aproape". Cat despre organizari "ad-hoc"...nu s-a opus nimeni, nu s-a cenzurat nici o initiativa de-a nimanui. "Gasca de prieteni" s-a format in timp, in ultimii ani. Cei cu care ma cunosteam in trecut, nu mai sunt (Savu, Mahoie, etc...Dumnezeu sa-i ierte!).
3. mai scriu si pe alte forumuri (deobicei raspunzand la intrebari puse acolo). Si aici raspund, atunci cand este cazul sa raspund. Si tu ai mai fost cu noi, ai beneficiat de informatii, te-ai mai dus si fara sa anunti pe cineva. Nu-i un repros, foarte bine ca te-ai dus, dar nu inteleg de ce ceri altora sa faca ceea ce tu n-ai facut.
Nu cred ca esti mai ocupat decat mine, sau decat Petrica, sau Iancu, sau Costin...te-ai implicat in ceva si n-ai fost sprijinit?

Laloi, mai bine puneti intrebarea de ce n-ai avut succes cu telefonul...poate ca pretentiile tale sunt mai greu de satisfacut. Ma refer la cele privind distanta, durata, echipa, etc.
Te consider baiat destept
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Dunarea

Post by laloi »

3. Da, recunosc, am fost de 2 sau 3 ori anu asta, luat de Florentiu, cu fifty-fifty la benzina si alte cheltuieli, asa cum as fi mers cu oricine, el neavand insa legatura cu asociatia nu m-am simtit dator sa postez aici sau altundeva rezultate, oricum informatii prin telefon am dat cui mi-a cerut (si de aici din asociatie inclusiv).
Legat de actiuni, orice as spune mi se raspunde cu implicarea... de parca la oricare am participat am pretins mese intinse sau alte facilitati, eu nu imi doream decat sa pescuiesc, si atat, ca unora le face placere gulasuri, tochituri si alte specialitati culinare pe mal de garla, treaba lor, sa suporte si deranjul realizarii lor,dar eu vreau doar sa pescuiesc, si atat, si daca tot am mentionat, sa v-o spun si pe aia dreapta, ca as fi venit la Topalu de vineri noapte pana duminica, ca anu trecut, dar mi se bagau pe gat niste chestii cu care nu eram de acord principial si am preferat sa ma abtin. Deci nu voi participa decat la acelea care au ca scop principal pescuitul, si cred ca am dovedit asta de-a lungul timpului.
Legat de partea de succes cu telefonul, mai bine nu o mentionati, ca pt mine are o semnificatie trista, dar adevarata, si e legata strict de interes material, cum nu mai esti "solvabil", nu mai prezinti interes, cand nu ma interesa cata benzina si alte resurse consumam, nu faceam fata propunerilor de ieseli... dar asta-i viata reala...
Fire intinse!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Dunarea

Post by cezar »

laloi wrote:3. Da, recunosc, am fost de 2 sau 3 ori anu asta, luat de Florentiu, cu fifty-fifty la benzina si alte cheltuieli, asa cum as fi mers cu oricine, el neavand insa legatura cu asociatia nu m-am simtit dator sa postez aici sau altundeva rezultate, oricum informatii prin telefon am dat cui mi-a cerut (si de aici din asociatie inclusiv).
Legat de actiuni, orice as spune mi se raspunde cu implicarea... de parca la oricare am participat am pretins mese intinse sau alte facilitati, eu nu imi doream decat sa pescuiesc, si atat, ca unora le face placere gulasuri, tochituri si alte specialitati culinare pe mal de garla, treaba lor, sa suporte si deranjul realizarii lor,dar eu vreau doar sa pescuiesc, si atat, si daca tot am mentionat, sa v-o spun si pe aia dreapta, ca as fi venit la Topalu de vineri noapte pana duminica, ca anu trecut, dar mi se bagau pe gat niste chestii cu care nu eram de acord principial si am preferat sa ma abtin. Deci nu voi participa decat la acelea care au ca scop principal pescuitul, si cred ca am dovedit asta de-a lungul timpului.
Legat de partea de succes cu telefonul, mai bine nu o mentionati, ca pt mine are o semnificatie trista, dar adevarata, si e legata strict de interes material, cum nu mai esti "solvabil", nu mai prezinti interes, cand nu ma interesa cata benzina si alte resurse consumam, nu faceam fata propunerilor de ieseli... dar asta-i viata reala...
Fire intinse!
Acum am inteles. Nu-ti plac organizarile astea, care mai presupun si socializare, deranj al altora pentru tine, chestii care contravin principiilor tale etc.
Nu putem face mai multe organizari intr-una singura, dupa cum cere fiecare.
Nu are legatura cu "solvabilitatea", oricum si aici s-a facut fifty-fifty la benzina/motorina...iar cei care-ti propuneau ieseli si acum nu o mai fac, poate ca au motivele lor.
Sa stii ca cel care s-a schimbat cel mai mult esti tu, Laloi, chiar daca sunt si motive obiective. Imi aduc aminte de cateva situatii relativ recente, cand te-am intrebat eu daca nu vii la Dunare. Ba aveai serbare la gradinita cu cea mica, ba trebuia sa faci "nu stiu ce", etc,etc, etc.

Dar, asa cum ti-am spus, propune tu o iesire avand ca scop principal pescuitul. Deci, pe "modelul" tau. Nu se supara nimeni.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Dunarea

Post by laloi »

cezar wrote:Acum am inteles. Nu-ti plac organizarile astea, care mai presupun si socializare, deranj al altora pentru tine, chestii care contravin principiilor tale etc.
Cu respect va spun, nu ati inteles, nu vreau sa se deranjeze nimeni pt mine... cel mult cu un sfat sau cu un plumb, ac in caz de nevoie, ca intre pescari pe mal de garla. Principiul era ca fiecare sa plateasca proportional cu consumul, daca e asa absurd mea culpa...
cezar wrote:...iar cei care-ti propuneau ieseli si acum nu o mai fac, poate ca au motivele lor.
Si eu sunt curios sa le aflu, chiar asa... dar nu aici, se poate si privat, deja am fost prea mult off topic, scuze.
cezar wrote: Imi aduc aminte de cateva situatii relativ recente, cand te-am intrebat eu daca nu vii la Dunare. Ba aveai serbare la gradinita cu cea mica, ba trebuia sa faci "nu stiu ce", etc,etc, etc.
Ultima serbare fuse f recent, marti, 17 iunie a.c., daca o fi fost wk premergator, posibil sa fi declinat vreo invitatie, dar de atunci in loc de etc puteti pune ioc de tot atatea ori... asta doar pt conformitate, nu are legatura cu subiectul.
In fine, o putem tine asa la infinit, daca s-a inteles si altceva in afara de faptul ca eu membru trandav si vesnic nemultumit vreau sa pescuiesc pe spinarea altora devotati si harnici bine ca am postat, daca nu, prost ca am postat.
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dunarea

Post by Tony »

Joi sau Vineri ...vreau sa fac o iesire la o balta , m-an gandit la Calareti 3....am mai fost pe acolo si am fost multumit de rezultate.... caras , ten , crap....si la undita si la lanseta ....
Este aproape de Bucuresti ...si taxa este de 50 ron. 12 ore.

Poate mai doreste cineva sa mearga sa anunte ca sa ne organizam sau ne intalnim pe balta ...eu vin pe motor..si nu am loc si de a doua persoana ...fiind locul ocupat de bagaje ...
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
tdf
Posts: 301
Joined: 06 Feb 2014, 19:06

Re: Dunarea

Post by tdf »

Si noi care credeam ca nu mai este loc pe motor din cauza burtierei ....
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dunarea

Post by Tony »

tdf wrote:Si noi care credeam ca nu mai este loc pe motor din cauza burtierei ....

Care " NOI "..???....se vede ca nu sti ce este un motor.....matale ai venit pe lume in masina ....fiecare cu ce are ..si cu fizicul la fel .. OK ..???

Si pentru mataluta ..pasagerul sta in spate ....nu in fata ..asta pentu stinta dumitale ...ISTETULE "

Daca ai pareri spunele in nume propriu nu folosi ..." si noi "....ca nu reprezinti pe nimeni si nici parerile altora...asa ca fa glume cu persoana dumitale in oglinda ..ca sa si razi de ce spui ..OK
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”