Dunarea

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

User avatar
adrian74
Posts: 32
Joined: 24 Mar 2013, 13:45
Location: Bucuresti

Re: Dunarea

Post by adrian74 »

aici parca se vorbea de pescuitul pe Dunare...sau balta Calareti 3 este un afluent al Dunarii??????????? :o :o :o
niciodata nu spun NICIODATA...
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dunarea

Post by Tony »

adrian74 wrote:aici parca se vorbea de pescuitul pe Dunare...sau balta Calareti 3 este un afluent al Dunarii??????????? :o :o :o
Vezi contextul si-ti vei da seama ....pentru ce am postat..
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: Dunarea

Post by shogunu65 »

Salut Tony!

Ne dam seama de ce ai postat. Dar asta e un topic de pescuit la Dunare. Laloi are dreptate cand spune ca pe aici sunt mai putine informatii decat prin alte parti. Eu unul m am obisnuit sa vad mai mult critici si acuze decat informatii utile. Poate ca unii pescari vechi se tem ca astia incepatori vor pescui tot pestele de la Oltenita sau Giurgiu. Habar n am. Eu unul daca ajung la Dunare dau detalii unde am fost si ce am prins, daca am prins :)))

Daca eu dau detalii inseamna ca nu voi avea niciodata acces la iesirile in grup ale celor care "nu dau din casa". E ok, ii inteleg, le urez fir intins. Pentru mine iesitul este placerea, pestele este bonus.

Recunosc insa ca e aiurea ca membrii asociatiei sa dea mai multe informatii pe alte forumuri.
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Dunarea

Post by ghinozo »

5-6 oct 2014-oltenita
ieri si azi la oltenita,aval de port..cam 5 km....vreo 8 lansete, 4 insi cateva platici si 1 caras...apa
incepe sa se limpezeasca...scade mult.
noroc cu murele si rata la tava
bafta.
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: Dunarea

Post by shogunu65 »

ghinozo wrote:5-6 oct 2014-oltenita
ieri si azi la oltenita,aval de port..cam 5 km....vreo 8 lansete, 4 insi cateva platici si 1 caras...apa
incepe sa se limpezeasca...scade mult.
noroc cu murele si rata la tava
bafta.
Cam asa ar trebui sa functioneze topicul asta Tony.

Bafta Ghinozo! :))
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Dunarea

Post by cezar »

shogunu65 wrote:Salut Tony!

Ne dam seama de ce ai postat. Dar asta e un topic de pescuit la Dunare. Laloi are dreptate cand spune ca pe aici sunt mai putine informatii decat prin alte parti. Eu unul m am obisnuit sa vad mai mult critici si acuze decat informatii utile. Poate ca unii pescari vechi se tem ca astia incepatori vor pescui tot pestele de la Oltenita sau Giurgiu. Habar n am. Eu unul daca ajung la Dunare dau detalii unde am fost si ce am prins, daca am prins :)))

Daca eu dau detalii inseamna ca nu voi avea niciodata acces la iesirile in grup ale celor care "nu dau din casa". E ok, ii inteleg, le urez fir intins. Pentru mine iesitul este placerea, pestele este bonus.

Recunosc insa ca e aiurea ca membrii asociatiei sa dea mai multe informatii pe alte forumuri.
Shogunule, în secțiunea asta singurul topic care funcționează cum trebuie este acela dedicat pescuitului la Marea Neagră, susținut de o mână de constanțeni.
În schimb, ăsta cu Dunărea, este sărăcăcios în informații. Constatarea ta este exactă, dau ți-ai pus întrebarea cu privire la cauze? Oare nu merg membrii noștri la Dunăre? Oare nu intră pe forum, la acest topic?
Sigur că merg, sigur că intră. Atunci de ce nu scriu ? Pentru că sunt bucureșteni, prin definiție șmecheri. Dispuși să ia informații, niciodată să dea.
Cu excepția câtorva, maximum 10, niciunul nu scrie nimic. Nici când prinde, nici când nu prinde.

Până la urmă, asociația a deschis de 5 ani acest site, a oferit posibilitatea schimbului de informații, mai organizează ieșiri în comun, cafenele, concursuri etc pentru ca oamenii să se cunoască, să schimbe informații, să-și aranjeze pescuieli șamd.

Cine-i împiedică pe oameni să meargă la pescuit și să dea informații ?

Iar APC 21 trebuie să comunice cu pescarii, să fie prezentă în lumea virtuală a pescuitului la Dunăre. Unde să facă asta dacă nu pe site-urile care transparența funcționează ?
În afara anunțurilor membrilor CD al APC 21, cu privire la acțiuni, cafenele, etc, ai vazut vreun anunț gen "aș ieși în WE ăsta la Dunăre, în zona X. Mai merge cineva? A fost cineva recent ? Facem echipă ?".

Când găsești răspunsul la întrebările astea, nu ți se va mai părea aiurea faptul că informațiile circulă pe alte forumuri. Accentuez cuvântul CIRCULĂ.
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: Dunarea

Post by johnny_fia »

Salut!
Nu ma pot abtine sa nu scriu cateva randuri.
Eu am fost cam rar la dunare anul asta, dar chiar daca ma duc, nu o sa zic unde am pescuit. O sa zic daca am prins sau nu, dar nu o sa zic cu exactitate locul, momeala, lungime de forfac sau mai stiu eu ce alte detalii dintr-un singur motiv, sunt prea multi "traistari" care aduna tot ce le pica in carlig. Partidele mele de pescuit sunt in proportie de 90% C&R, iar cand ii vad pe unii ca aduna toti pestii care sunt cu mult sub dimensiune, imi vine sa le dau in cap. Daca e sa imi iau cativa pesti dupa o partida, imi iau pesti ce se pot retine si chiar te poti bucura de gustul lor, ai ce manca din ei, nu ii iau ca sa ""ii dau la pisica". Pe forum poate intra oricine sa vada ce si unde se prinde. Eu inainte sa plec la dunare, ma uit pe cote si cum e vremea, nu am nevoie de o groaza de detalii ca sa ajung acolo. Daca nu prind nimic, asta e, asta mi-a fost norocul, m-am relaxat dupa o saptamana de munca.
Acum daca sunt persoane care vor sa stie ce greutate a avut vartejul si cate grame de nada puneam in cos la fiecare aruncare, sa ma ierte, dar chiar mura in gura nu ii dau nici celui care pescuieste langa mine si e un bun prieten. Mai trebuie sa si muncesti, nu doar sa culegi dupa ce alti au "muncit" sa isi dea seama ce si cum.
Daca cineva gaseste un loc bun de pescuit pe Dunare sau orice alt rau si nu il zice, nu ii port pica, bravo lui, a consumat benzina, a consumat timp, a intrat cu masina pe unde doar fluturii au trecut etc. Ca sa prinzi peste, trebuie sa muncesti, nu doa sa culegi informatii.

Toate bune
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: Dunarea

Post by shogunu65 »

Eu n am nici o problema cum circula informatiile. Daca cei inscrisi in apc21 scriu pe pescuitul.ro este treaba lor. De cand citesc forumuri de pescuit si merg cu pescari din astia cu experienta la Dunare am invatat cate ceva.
Pescarii cu experienta scriu pe forum mai ales dupa partidele proaste cand probabil se plictisesc ca nu au peste de curatat.

Eu unul inainte sa plec la pescuit, ma uit la cote, ma gandesc cati bani pot sa bag in benzina si cat timp pot sa stau pe balta. Daca ar fi fost sa ma duc pentru ca am vazut poze sau ptr ca am vazut pe forumul apc ca s a prins peste.... Ma lasam demult de sportul asta.

Imi spuneti de discutia cu pescuitul la Marea Neagra care e foarte activa pe forum. Dar in acelasi timp dvs. scrieti ca nu mai dati detalii legate de locuri de pescuit. Topicul cu Marea Neagra este activ tocmai pentru ca acolo se dau locuri. Aici in schimb am vazut cum membrii au fost exclusi pentru ca au dat din casa. Nu vreau sa fac polemici inutile, dar modul in care se purta discutia m a facut sa citesc ce s a scris pe pescuitul.ro si sa mi spun parerea. Scuzele mele daca am deranjat.

Fir intins!
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Dunarea

Post by vladstanescu »

Fratilor. Am spus ca nu mai intru pe forum . Dar nu ma pot abtine. acest topic a devenit ceva gen scufita rosie cu lupul moralist. Zilele trecute am citit comentariile lui Laloi ( care alaturi de mine vad ca este carcotasul nr 2 ) , azi shogun si johnny... si .. nu ma pot abtine sa nu zic direct urmatoarele.
Informatiile mai concrete si mai la subiect de pe alte forumuri nu au legatura cu buletinul de bucuresti. Si acolo sint bucuresteni. Tine doar de spiritul celor care sint inscrisi pe acel forum sau asociatie din care fac parte. Cind am hotarit sa fiu prezent anul asta la actiunile APC, a fost doar pentru a mai invata cite ceva si a afla mai multe ,a face schimb de experienta si a cunoaste parteneri de pescuit. Din pacate nu am avut parte decit de gratare si gulasuri contra cost , sub denumirea de socializare.Daca nu sint d eacord cu ele, nu stiu sa socializez . Tot in cadrul socializarii , sint si raspunsurile ironice sau la misto din partea unor persoane care ar trebui sa fie moderatoare, catre membrii care cer anumite explicatii sau clarificari.( lucru greu acceptabil ) In categoria iesiri , lista a ramas mult in urma teoretic. Dar de fapt au existat si La Oltenita si la Mare.. spuse ceva de genul... eu in perioada cutare sint la pescuit la mare... cine vrea .. ma gaseste... sa fi fost tot o iesire organizata? sau iesirea de la Oltenita comunicata cu 2 zile inainte.. la care a fost participare restrinsa. De ce nu s-a hotarit o alta data .. ca sa se poata aduna lumea... era mai normal .. decit sa critic pe cineva .. ca nu isi poate face programul din scurt sau alte comentarii ironice.
Cit despre locurile de pescuit... daca cautamn in anunturi si postari o s avedem si o persoana care acum e moralizatoare si de fapt a spus clar ca nu va spune un anumit loc la oltenita ca se duce toata lumea atunci.
Deci nu tine de bucuresti... ci de ceea ce vrei sa faci intr-o asociatie. Daca iesirile se fac in grup restrins sau foarte restrins, si pe prim plan este gratarul si bautura... atunci nu va mai ofticati ca atita timp cit voi beti si mincati socializand , serviti la masa . nu vi se da peste pentru ciorba cum mi s-a intimplat mie la Olenita .. nefiind de gasca. ( citat Costin)
Daca ne laudam , sau va laudati ca asociaatia are peste 1400 de cotizanti... nu va intrebati de ce doar 20-30 de oameni vin la actiuni si sint pe forum? Tocmai pt ca nu au ce vorbi sau afla. Nu se prezinta interes in felul cum sint abordate lucrurile . Membrii sint de 3 feluri... cei care au crezut ca merita , cei pe care nu ii intereseaza decit autorizatiile si cei care au interese. Din astia ... cei care au crezut ca merita sint tot mai putini sau .. se schimba prin rotatie. Vine prostu , pleaca prostu.( vezi subsemnatu')
Si pentru final, bai fratilor, actiunile orgaizatiei... la care cotizezi.. si platesti benzina, platesti benzina barca,platesti paznic la barca , platesti gulas, platesti gratar, platesti neprevazute, platesti pina si tricouri, obtii reducere.. care in final e de fapt o negociere... care .. sa ma iertati... de multe ori se gasesc variante mai ieftine.. Nu am mai continuat ca sa dau satisfactie la un raspuns genul.. da' ce vrei moca? sau ceva de genul... habar nu ai cite sint de plata si etc etc... Hai sa fim seriosi.
Si .. atunci pt ce ... asociatie?... socializare la misto , informatii ioc.. ca sintem bucuresteni... si plecam cu vagoanele de peste, iesiri organizate peste noapte sau altele...
Cine are cap... isi da raspunsul singur.
Au fost persoane pe care le-am cunoscut... si... m-au dezgustat , altele mi au placut si altele.. m-au lasat indiferent.
Dar asociatia ar trebui sa isi schimbe statutul in Gasca .
Comentariul meu a fost privitor la anumite persoane moraliste care se stiu... si la " iesirile organizate" . In rest... numai bine la toata lumea si sa fiti sanatosi.

Nu va obositi sa raspundeti ce am avut de spus am spus si chiar nu ma mai intereseaza APC21. Imi fac singur asociatie...vad ca merge treaba asa.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Dunarea

Post by laloi »

cezar wrote:Pentru că sunt bucureșteni, prin definiție șmecheri.
Cata ipocrizie... oare de ce n-au ramas toti neprihanitii prin locurile lor de bastina? Si ca va pricepeti la legi, si eu am tot citit vara asta legi de tot rahatul, atentie la art.15 (sau/si altele) din OG 137/2000 pt aprecieri de genu asta, pana la urma discutia era legata de pescuit si activitati conexe acestuia, nu sa ne apucam de jigniri...
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Dunarea

Post by ghinozo »

@v.stanescu
dar ce ai fi vrut frate? sa iti platesc eu gulasu? sau sa dau si ptr tine un peste la bors? ca tu pe al tau i-l bagi la traista?sau altu ...? asociatia ti-a platit transportul cu barca, pana la locul de campare( vezi oltenita),ne-a dat opurtunitatea sa sacializam,sa iesim la iarba,la dunare,la o cincioaca,sa mai schimbam o impresie,ca e despre pescuit au ba....nu putem fi toti din acceasi coca....dar ne adaptam unul ...la altul..nu iti place gasca...schimba gasca,ce atata agitatie?? ca nu te inteleg...tot spui ca nu mai intri ,ca nu mai aia...ce te ute'? pe bune?
SAU....ESTI PUS SA FACI VALURI? TE CARMUIESTE CAREVA...vreun frustart
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Dunarea

Post by vladstanescu »

ghinozo wrote:@v.stanescu
dar ce ai fi vrut frate? sa iti platesc eu gulasu? sau sa dau si ptr tine un peste la bors? ca tu pe al tau i-l bagi la traista?sau altu ...? asociatia ti-a platit transportul cu barca, pana la locul de campare( vezi oltenita),ne-a dat opurtunitatea sa sacializam,sa iesim la iarba,la dunare,la o cincioaca,sa mai schimbam o impresie,ca e despre pescuit au ba....nu putem fi toti din acceasi coca....dar ne adaptam unul ...la altul..nu iti place gasca...schimba gasca,ce atata agitatie?? ca nu te inteleg...tot spui ca nu mai intri ,ca nu mai aia...ce te ute'? pe bune?
SAU....ESTI PUS SA FACI VALURI? TE CARMUIESTE CAREVA...vreun frustart
Mon cher . esti pe din afara. Benzina motorului cu care te-ai dus la peste la oltenita a fost bagata din banii MEI.15 L in conditiile in care eu nu dau din barca ci de pe mal,.si era actiune APC 21.. si in conditiile in care eu puteam sa ajung cu masina la locul respectiv dar asa au fost datele problemei. Mie nu mi-a platit benzina asociatia dimpotriva. Si nu am fost eu la pescuit cu barca. Tu ai cotizat la benzina de la oltenita??? In plus...mon cher.... nu vreau sa platesc ce nu consum..si nici nu vreau sa mi-l platesti tu. Second- eu m-am inscris in asociatie de pescuit nu in asociatie de socializare. Daca vroiam socializare sint atitea site-uri pe aceasta tema . Te rog eu Marius nu comenta aiurea. Cu toate ca au fost divergente intre noi, eu te respect si nu comentez postarile tale chiar daca as putea. Postarea mea nu avea nimic cu tine si nici asta. Ci cu Head Office.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Dunarea

Post by cezar »

laloi wrote:
cezar wrote:Pentru că sunt bucureșteni, prin definiție șmecheri.
Cata ipocrizie... oare de ce n-au ramas toti neprihanitii prin locurile lor de bastina? Si ca va pricepeti la legi, si eu am tot citit vara asta legi de tot rahatul, atentie la art.15 (sau/si altele) din OG 137/2000 pt aprecieri de genu asta, pana la urma discutia era legata de pescuit si activitati conexe acestuia, nu sa ne apucam de jigniri...
& laloi

Nu este vorba de jigniri,ci de constatari. Daca nu se anunta iesirile la pescuit, a cui este vina ? Eu nu prea am inteles ce vrei...iesirile cu socializare nu-ti convin, ok. Sau nu se potrivesc cu gusturile tale. Iesirile organizate si anuntate sunt ori prea lungi, ori prea departe, ori anuntate "prea din scurt"
La iesiri, in stilul pe care-l agreezi, nu-ti gasesti partener. A cui este vina ? Ori a ta, ori a "stilului"...

PS - vara, din 20.06 pana in 1.09, Parlamentul este in vacanta. Mai scoate acte normative Guvernul, prin ordonante (simple sau de urgenta). Asa ca, legile "de tot rahatul" pe care le-ai citit sunt mai vechi. Ca le-ai citit de-abia acum, e treaba ta.

& Vlad Stanescu

Sa stii ca eu te inteleg...te deranjezi repede, de una, de alta. Ba te retragi, ba "te mananca" degetele si revii. Foarte bine...
Pana la urma, te acomodezi lumii virtuale a internet-ului.

Pentru amandoi : topicul asta nu este "targ de locuri de pescuit", pe modelul "targului de nunti". Se schimba impresii, pareri, informatii...atunci (rar) cand se schimba. Dar, lucrurile au evoluat catre situatia in care "nimeni nu da, dar toata lumea asteapta sa primeasca". In virtutea "dreptului lor de smecheri".
Iar, mai nou, trebuie sa-i protejam pe smecheri de discriminare :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Dunarea

Post by Dumitrescu Iancu »

Radule, la articolul asta te referi?
``Art. 15
Constituie contraventie, conform prezentei ordonante, daca fapta nu intra sub incidenta legii penale, orice comportament manifestat in public, avand caracter de propaganda nationalist-sovina, de instigare la ura rasiala sau nationala, ori acel comportament care are ca scop sau vizeaza atingerea demnitatii ori crearea unei atmosfere de intimidare, ostile, degradante, umilitoare sau ofensatoare, indreptat impotriva unei persoane, unui grup de persoane sau unei comunitati si legat de apartenenta acestora la o anumita rasa, nationalitate, etnie, religie, categorie sociala sau la o categorie defavorizata ori de convingerile, sexul sau orientarea sexuala a acestuia. ``
Daca-i asa, frate, e grav... Pacat!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Dunarea

Post by cezar »

vladstanescu wrote:
ghinozo wrote:@v.stanescu
dar ce ai fi vrut frate? sa iti platesc eu gulasu? sau sa dau si ptr tine un peste la bors? ca tu pe al tau i-l bagi la traista?sau altu ...? asociatia ti-a platit transportul cu barca, pana la locul de campare( vezi oltenita),ne-a dat opurtunitatea sa sacializam,sa iesim la iarba,la dunare,la o cincioaca,sa mai schimbam o impresie,ca e despre pescuit au ba....nu putem fi toti din acceasi coca....dar ne adaptam unul ...la altul..nu iti place gasca...schimba gasca,ce atata agitatie?? ca nu te inteleg...tot spui ca nu mai intri ,ca nu mai aia...ce te ute'? pe bune?
SAU....ESTI PUS SA FACI VALURI? TE CARMUIESTE CAREVA...vreun frustart
Mon cher . esti pe din afara. Benzina motorului cu care te-ai dus la peste la oltenita a fost bagata din banii MEI.15 L in conditiile in care eu nu dau din barca ci de pe mal,.si era actiune APC 21.. si in conditiile in care eu puteam sa ajung cu masina la locul respectiv dar asa au fost datele problemei. Mie nu mi-a platit benzina asociatia dimpotriva. Si nu am fost eu la pescuit cu barca. Tu ai cotizat la benzina de la oltenita??? In plus...mon cher.... nu vreau sa platesc ce nu consum..si nici nu vreau sa mi-l platesti tu. Second- eu m-am inscris in asociatie de pescuit nu in asociatie de socializare. Daca vroiam socializare sint atitea site-uri pe aceasta tema . Te rog eu Marius nu comenta aiurea. Cu toate ca au fost divergente intre noi, eu te respect si nu comentez postarile tale chiar daca as putea. Postarea mea nu avea nimic cu tine si nici asta. Ci cu Head Office.
Stai sa inteleg, ca aflu lucruri noi! :shock: Tu ai plecat cu masina, peridocul si barca, impreuna cu un partener, Dan Talangescu. Pentru ca doreati sa aveti si masina langa voi, l-ati luat si pe Ghinozo, care sa va duca barca de la Oltenita pana la locul de pescuit. Desi se stabilise ca se merge cu barcile, iar masinile raman la Oltenita, la Politia de Frantiera. Ajuns acolo, ai gasit loc bun pe mal si nu ai mai vrut in barca.
A folosit-o numai Dan Talangescu. Dar pana la Oltenita cu ce ai mers, nu cu masina lui Talangescu, care consuma motorina?
Daca voi, adica doi oameni, nu v-ati putut intelege. Tu doreai sa stai pe mal, celalalt dorea pescuit din barca...doi oameni si nu v-ati inteles. Deci, ati plecat amandoi, masina a fost a celuilalt, ati luat barca si peridocul asociatiei, dar doar unul a folosit barca la pescuit...nu era normal sa impartiti, proportional, cheltuiala cu benzina la barca si cu motorina la masina? Nu stiu cum ati facut impartirea cheltuielilor cu combustibilul. Nu cumva le-ati compensat ?

Daca mai aveti socoteli intre voi, puteti sa le clarificati. Oricum, asociatia v-a pus la dispozitie barca si peridocul, cum si cat le-a folosit fiecare, cum ati decontat combustibilul...problema voastra. Si mai ales, constatarea ca puteai ajunge si singur cu masina personala, chestie de care nu erai delod sigur la plecare, avand in vedere ca nu se stia dinainte pana unde se poate merge cu masina...
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Dunarea

Post by laloi »

Dumitrescu Iancu wrote:Radule, la articolul asta te referi?
``Art. 15
Constituie contraventie, conform prezentei ordonante, daca fapta nu intra sub incidenta legii penale, orice comportament manifestat in public, avand caracter de propaganda nationalist-sovina, de instigare la ura rasiala sau nationala, ori acel comportament care are ca scop sau vizeaza atingerea demnitatii ori crearea unei atmosfere de intimidare, ostile, degradante, umilitoare sau ofensatoare, indreptat impotriva unei persoane, unui grup de persoane sau unei comunitati si legat de apartenenta acestora la o anumita rasa, nationalitate, etnie, religie, categorie sociala sau la o categorie defavorizata ori de convingerile, sexul sau orientarea sexuala a acestuia. ``
Daca-i asa, frate, e grav... Pacat!
Daca eu as fi afirmat (si sa ma scuze cei in cauza, e doar ca exemplu) ca: constantenii, prin definitie, sunt profitori, sau ca prahovenii (tdf, e doar un exercitiu :D ) sunt impertinenti, si etc etc, era frumos? nu stiu ce vi s-a parut dvs grav sau negrav, dar consider ca forumul e o forma de manifestare publica, nu?
@ Cezar: si care-i legatura, cand Parlamentul e in vacanta nu se mai aplica legile, sau ce? oricum aia e din 2000... vara asta am apucat eu sa citesc cateva, atata tot... si ca sunt de rahat nu o zic eu, doar ca exemplu oricine pe goagal poate sa vada de ex Legea sponsorizarii cate batai cap in cap are cu alte legi...dar nu are legatura asta, era vorba de jignirea pe care mi-ati adus-o prin afirmatia respectiva, atat.
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: Dunarea

Post by Armand »

Daca in Octombrie lumea se cearta pe forum e semn clar ca nu merge pestele!

Eu as propune o actiune de Antisocializare in care sa ne certam toti intre noi insa din pacate Dunarea scade si se limpezeste asa ca trebuie sa plec la peste ;) :lol:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Dunarea

Post by laloi »

Armand wrote:Daca in Octombrie lumea se cearta pe forum e semn clar ca nu merge pestele!
Eu as propune o actiune de Antisocializare in care sa ne certam toti intre noi insa din pacate Dunarea scade si se limpezeste asa ca trebuie sa plec la peste ;) :lol:
Ei, cum sa nu mearga, citeste pe pescuitul, acolo "circula" informatia, aici doar "smecherisme", se prind bucati de bucati :lol:
Fire intinse! :)
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Dunarea

Post by ghinozo »

am asistat aseara la o discutie a celor din cd..si au hotarat urmatoarele:
gulasurile,borsurile,friptanele,cioalane si alte tocanite vor fi oferite moca de catre asociatie pe malul apei din banii asociatiei,( daca asociatia nu v a prinde peste,aceasta v a putea cumpara la pret de magazin scump de la membrii participanti)
- transportul participantilor la actiuni este asigurat de carte asociatie in cele mai bune conditii
- fiecare participant are la dispozitie o barca cu motor,si benzina cata vrea el
- locurile de pescuit trebuie neaparat verificate de catre asociatie( sa ne mergem a prosti sa ne ujitam la lansete )
-buna dispozitie este pusa tot in carca asociatiei,iar daca printre participanti este vreun mofturos sau carcotas,asociatia trebyie musai sa ai faca toate mofturile...sa nu cumva sa supere participantu



ba!! sunteti nef....ti? sau nebauti? sau poate nemancati? ce plm aveti?
ce plm vreti sa v a mai faca ma? o m..e?....prea multa diplomatie....
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Dunarea

Post by Dan T »

Cezar, gresesti de mai multe ori.
cezar wrote:Stai sa inteleg, ca aflu lucruri noi! :shock: Tu ai plecat cu masina, peridocul si barca, impreuna cu un partener, Dan Talangescu. Pentru ca doreati sa aveti si masina langa voi, l-ati luat si pe Ghinozo, care sa va duca barca de la Oltenita pana la locul de pescuit.
La acea actiune am plecat eu cu Vlad cu masina mea. Ghinozo a avenit cu voi. Ai uitat?
cezar wrote:Ajuns acolo, ai gasit loc bun pe mal si nu ai mai vrut in barca. A folosit-o numai Dan Talangescu.
Barca nu am folosit-o numai eu ci si Ghinozo si tembelul ala de Corvin. Ai uitat?
cezar wrote:Oricum, asociatia v-a pus la dispozitie barca si peridocul
Asociatia nu ne-a pus la dispozitie barca si peridocul noua, ci actiunii APC 21. Ca a fost anuntata din scurt, ca ati dorit a fi altceva, este alta mancare de peste.
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”