Dunarea

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dunarea

Post by rosu razvan »

Era si bestia aia pe acolo ?
Banuiesc ca el dadea la stiuk si prindea salau !!! :lol:
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dunarea

Post by costin stefanescu »

binenteles ca dadea la stiuca,acum ce prindea,nu stiu, da el dadea la stiuca! :)
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Dunarea

Post by Adar Marian »

Zi-mi si mie, te rog, dac-ai dat inainte sau dupa statia de pompare si cum arata drumul pe dig.
Multumesc.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dunarea

Post by costin stefanescu »

pai Mariane,digul arata cam asa

Image





:lol: fara gluma e impecabil digul,n-ai treaba,am dat la tevi,pana in canalul unde isi tine politia de frontiera salupele
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dunarea

Post by Miyagi »

costin stefanescu wrote:pai Mariane,digul arata cam asa

Image





:lol: fara gluma e impecabil digul,n-ai treaba,am dat la tevi,pana in canalul unde isi tine politia de frontiera salupele
Deci e clar! Pana nu i-ai vazut culoarea nu te-ai lasat. Acu` o sa-ti puta mainilii tot anu`. :lol:
Bah am incercat sa scotz ceva din sarsaua de la Mahoe da-i toata neagra. Daca dai de vo` "mortacine" alba da de balta ca sa nu i se impregneze penilii sa-mi zici. Ar mai fi bun si ceva rosu ca merg combinate. Am luat si eu vreo trei de la ARROW da` prapadite tare si tot mai bine e sa le facem noi.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dunarea

Post by costin stefanescu »

bah,ce dracu vorbesti nene ca nu-nteleg,stii fo sapte dialecte mai speciale?
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dunarea

Post by rosu razvan »

Costine sa imi desenezi si mie o harta cu locu de dat la "stiuk " , k duminik sunt cu Rebeu la datorie si vreau sa prins si eu ceva "stiuci" !
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dunarea

Post by Miyagi »

costin stefanescu wrote:bah,ce dracu vorbesti nene ca nu-nteleg,stii fo sapte dialecte mai speciale?
Hai bah ca te bungheshti tu pan` la urma sau ti-oi zice la urmatoarea cafenea.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dunarea

Post by Miyagi »

rosu razvan wrote:Costine sa imi desenezi si mie o harta cu locu de dat la "stiuk " , k duminik sunt cu Rebeu la datorie si vreau sa prins si eu ceva "stiuci" !
Bah mi-a fost dor de rebeu si l-am tot pomenit. A cam lipsit din gask de teribili. Ce face?
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dunarea

Post by costin stefanescu »

duminica coane?sa fi sanatos,o sa prinzi fix pix,e lume multa si toti fleasca, fleasca,cu alea pin balta,ce sa prinzi ?omule,e apa rece ,pestele sperios,trebuie sa fi cu bagare de seama ca-i peste de suprafata,pai tu crezi ca la dunare e ca la lac ?daca ai ce-ti trebuie prinzi frate,da'trebuie si locu',ma suni si vorbim ce si cum!
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dunarea

Post by rosu razvan »

Rebeu e bine da sapt asta are un prog mai incarcat ! Insa duminik suntem pe apa si vedem noi ce facem ! Daca ne indruma Costin prindem si noi ceva !
Asa facem , te sun si imi explici ce si cum si vad eu ce prindem !
Salau nu creste prin zona aia numa "stiuci" dinalea de ai prins tu ?
Am tot ce trebuie , e trusa plina numa sa puna botu !
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dunarea

Post by costin stefanescu »

!creste frate si stuci' d-alea :lol: ,da' beleaua e c-a szcazut apa in draci si stucile' care le vrei s-au carat :evil:
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dunarea

Post by rosu razvan »

Tot prind eu ceva pana la urma si m-as bucura ft tare sa prinda si Rebeu ceva k de cate ori a mers cu mine a cam somat !
In cel mai rau caz prind un politist de frontiera sa il pun de trofeu pe panoplie si tot ma aleg cu ceva !
Daca ma vad ajuns acolo dibuiesc eu vreun baboi !
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Dunarea

Post by Adar Marian »

Daca ploua si se uda pamantul, e dificil de intrat la Gostinu ori, mai bine zis, de iesit d-acolo. Oleaca mai aproape insa mizand si pe noroc, merita incercat la picioru' podului.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dunarea

Post by costin stefanescu »

nu e Mariane greu,daca ploua lasi masina la intrare pe dig,pana acolo e piatra si o iei perpedes pe langa Dunare incerci colo colo,nici nu stii cand ai ajuns la statia de pompare!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dunarea

Post by costin stefanescu »

zona de rapitor Gostinu trebuie evitata 10 zile,au venit drujbari si raresc padurea galagie ca la nebuni,tot pestele a fugit din zona!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dunarea

Post by costin stefanescu »

azi am fost cu Radu pe Ara,slab, insa tot a iesit de-o prajeala,doar platica ,caras si scobar,daca bagai rama te spargea ghibortul si guvidele,asa ca am dat la porumb dar degeaba ,n-a intrat mai mare de juma de kil,tantarii e jale cu ei,daca nu batea vantul ne mancau !
User avatar
Piranya
Posts: 14
Joined: 13 Apr 2010, 11:59
Location: Bucuresti

Re: Dunarea

Post by Piranya »

Am fost pe Ara cu inca 2 prieteni din apc21 de vineri pana ieri la amiaza. Am prins caras , platica frumoasa , scobar iar spre dimineata am luat 2 ciortani unul la 2kg si unul la 1kg si o super platica de 2kg, somotelul nu a vrut deloc. Iesirea ar fi fost perfecta daca nu ne-ar fi ciuruit tantarii. La plecare am fost prinsi in ''flagrant' :mrgreen: de dl Stefanescu impreuna cu Pauleta si inca un domn care abia soseau la pescuit, asa ca asteptam vesti si de la ei :mrgreen:
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Dunarea

Post by paulletta »

Modest, modest, oricum am facut ceva treaba.
Laloi a prins cele mai multe specii de pesti, Costin a prins si el platica frumoasa si caras, somotel.
Eu cel mai modest, am pescuit toata noaptea dupa somn si nu am avut decat 2 trasaturi, frumoase dar nu am scos nici unul.
Am prins in schimb somn mic de tot, cat bricheta,nu stiu cum a reusit sa ia buchetul de rama in gura. :roll:
O gandim pentru week-ul urmator.
PS> cu tantarii am dat-o la pace, ne-a lasat sa pescuim. :lol:
Paulletta
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dunarea

Post by costin stefanescu »

Piranya wrote:Am fost pe Ara cu inca 2 prieteni din apc21 de vineri pana ieri la amiaza. Am prins caras , platica frumoasa , scobar iar spre dimineata am luat 2 ciortani unul la 2kg si unul la 1kg si o super platica de 2kg, somotelul nu a vrut deloc. Iesirea ar fi fost perfecta daca nu ne-ar fi ciuruit tantarii. La plecare am fost prinsi in ''flagrant' :mrgreen: de dl Stefanescu impreuna cu Pauleta si inca un domn care abia soseau la pescuit, asa ca asteptam vesti si de la ei :mrgreen:
da asa e,n-am avut norocul vostru sa luam ciortani insa am avut noroc la tantari :lol: adica am stat in padure si spre surpriza noastra de la 10 seara putei sa stai in pielea goala,un dar neasteptat :D am stat la taclale pana la 2 noaptea ca pestele nu a vrut,in schimb a doua zi s-a prins frumusel,caras,platica frumoasa doar una spre kil si somotel,una peste alta a fost frumos !
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”