Capidava si Apa calda

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Capidava si Apa calda

Post by valic »

Fratilor,

Am fost ieri cu Ghinozo la Capidava si la Apa Calda (Cernavoda).
Am ajund la apa calda pe la 7 fara un sfert, plin de pescari, niciun loc liber, ...... asa ca am plecat ma jos, spre Capidava, am arucat cate 4 lansete cu de toate, boiles, rama rosie, libelule, viermusi si boabe, NIMIC, nici tac ........... am dat si cu plastice, lingurite, twisterwe, etc, NIMIC. Am stat pana la ora 16, apa era extraordinar de crescuta, de fapt pescuiam pe camp, ca de Dunare nu aveai cum te apropia.
Am strans si ne-am intors la apa calda, am dat la toate cele artificiale timp de o ora, tot NIMIC, au luat unii 2 avati frumosi, in rest NIMIC. Probabil apa rece si crescuta l-a zapacit.
Asteptam trecerea prohibitiei, asa e ............
Valic
0744 644 368
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Capidava si Apa calda

Post by Claudiu »

Apai eu am mai scris p'aici ca la apa calda e partz cu stropi in perioada asta, dar cine sa asculte...
La Capidava sa nu mai spun...cine dreaq se mai duce acolo pe cota asta? :roll:
Ati dat de pe sosea sau de pe cetate? :lol:
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Capidava si Apa calda

Post by Albatrin »

Claudiu wrote:Apai eu am mai scris p'aici ca la apa calda e partz cu stropi in perioada asta, dar cine sa asculte...
La Capidava sa nu mai spun...cine dreaq se mai duce acolo pe cota asta? :roll:
Ati dat de pe sosea sau de pe cetate? :lol:
De dincolo de axul drumului!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Capidava si Apa calda

Post by Miyagi »

Claudiu wrote:Apai eu am mai scris p'aici ca la apa calda e partz cu stropi in perioada asta, dar cine sa asculte...
La Capidava sa nu mai spun...cine dreaq se mai duce acolo pe cota asta? :roll:
Ati dat de pe sosea sau de pe cetate? :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
...ti-ai gasit si cu cine sa mergi :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Capidava si Apa calda

Post by ghinozo »

ha.....nu raspund la provocari din astea suburbane....dar puiule...daca vrei sa prinzi peste....stai pe langa mine,ca o sa iti prinda bine in viata.....
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Capidava si Apa calda

Post by Miyagi »

ghinozo wrote:ha.....nu raspund la provocari din astea suburbane....dar puiule...daca vrei sa prinzi peste....stai pe langa mine,ca o sa iti prinda bine in viata.....
Cand ti-oi lua ace ca lumea :D .
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Capidava si Apa calda

Post by cezar »

Miyagi wrote:
ghinozo wrote:ha.....nu raspund la provocari din astea suburbane....dar puiule...daca vrei sa prinzi peste....stai pe langa mine,ca o sa iti prinda bine in viata.....
Cand ti-oi lua ace ca lumea :D .
Da'ce, Miyagi, tu crezi ca s-au dus la pescuit ? ;)
S-au dus si ei...asa, sa fie drumul cu oameni ! :lol: :lol: :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Capidava si Apa calda

Post by ioanrv »

cezar wrote:
Miyagi wrote:
ghinozo wrote:ha.....nu raspund la provocari din astea suburbane....dar puiule...daca vrei sa prinzi peste....stai pe langa mine,ca o sa iti prinda bine in viata.....
Cand ti-oi lua ace ca lumea :D .
Da'ce, Miyagi, tu crezi ca s-au dus la pescuit ? ;)
S-au dus si ei...asa, sa fie drumul cu oameni ! :lol: :lol: :lol:
De cand pescari-s oameni ? :lol: :lol: :lol:
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Capidava si Apa calda

Post by rebeu »

Valicule, mulţumesc în numele colectivului că te-ai sacrificat şi l-ai ţinut departe de noi pe "piază rea ăla băftosu'" cu frigideru plin de carne în timpu' postului mare.
Acu', tu chiar mai voiai să şi prinzi peşte? Păi chiar dacă nu i-au urat "oficial şi pe toate posturile" în gându' lor... he he heeeee! Iar chestiile astea... se cam iau. Asta e. :lol: :lol: :lol:
Pân' la urmă zi merci! Ai ajuns sănătos înapoi acas'. Ce mai vrei?
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Capidava si Apa calda

Post by valic »

Radule,
Mare dreptate ai, bine ca am ajuns acasa sanatos ............... cu nebunul ala ................... ca sa nu mai zic de masina ............. am crezut ca se rupe-n doua pana acasa, slava domnului, i-a dat in fiert motorul, a ramas fara gaz, mi-a imprastiat toate caucioacele , rotativele si linguritele pe autostrada ............ am crezut ca fac infarct cand a vazut :evil:

De partida eram sigur ca va fi fara rezultate, dar am udat si io firele pe 2010 ca se uscasera prea tare ;)

Cu nebunu nu ma mai sui in masina ..............
Valic
0744 644 368
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Capidava si Apa calda

Post by cezar »

valic wrote:Radule,
Mare dreptate ai, bine ca am ajuns acasa sanatos ............... cu nebunul ala ................... ca sa nu mai zic de masina ............. am crezut ca se rupe-n doua pana acasa, slava domnului, i-a dat in fiert motorul, a ramas fara gaz, mi-a imprastiat toate caucioacele , rotativele si linguritele pe autostrada ............ am crezut ca fac infarct cand a vazut :evil:

De partida eram sigur ca va fi fara rezultate, dar am udat si io firele pe 2010 ca se uscasera prea tare ;)

Cu nebunu nu ma mai sui in masina ..............
Daca ai scapat de chestia asta, sigur traiesti 100 de ani ! :lol: :lol: :lol:
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Capidava si Apa calda

Post by ghinozo »

mda....si care vroiam sa fac pescar din tine,m-am dumirit frate...nu am cum in ruptu capului....am ramas fara gaz ...ca m-am luat dupa calculu' tau la km/consum,basca ca sub 150 nu am lasat-o.......si apropo....gumele tale s-au imprastiat pe strasse din cauza ta,ca nu le-ai pus cum trebe,unde mai pui ca mi-am facut si ditai 'izda in palma din cauza lor,in fine..suport acm atacurile astea ...dar sa nu m-a intrebi pe garlla cum fac de prind crapalaii....eheee...coane coane....
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Capidava si Apa calda

Post by valic »

de cate ori am fost impreuna nu te-am vazut cu niciun crap, doar cu ala a lui Murarasu cu care ai facut poze in toate pozitiile si cu care te lauzi la prieteni ... :lol:
Valic
0744 644 368
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Capidava si Apa calda

Post by mihai_mura »

Ti-e ciuda ca nu ai facut si tu??!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Cu un pic de efort in Photoshop te rezolv si pe tine. Daca vrei, pestele ti-l fac si mai mare...... Pe o bere. :roll: :lol: :lol:
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Capidava si Apa calda

Post by ghinozo »

sa traiesti mihaita,lasa-l bre...sa se simte si el bine....scule are ....peste ce-i' mai trebuie :lol: ,sunt chitit anu asta pe el.....de fiecare deta cand am sa prind ceva mai acatarii'...am sa ma duc la el sub geam.,...sa i le arat...tipe invidia in el
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Capidava si Apa calda

Post by mihai_mura »

Image
:lol: :lol:
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Capidava si Apa calda

Post by ghinozo »

:lol: :lol: :lol: :lol: ahahahahahahaha sa traieti mihaitaa ahahahahahaha,poate asa sa vada si el cum arata un crap....ahahahahahah,pfiu acm vad,,,ai stricat frumusete de poza...gata eu nu mai comentez ....ca e pricinos domnu Koff,si cine stie cum face si ma lasa fara pg tulcea,,,e in strare,,,
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Capidava si Apa calda

Post by mihai_mura »

Nu-s io aşa meşter in trucaje da ma fac daca trebe. :lol: :lol: :lol:
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Capidava si Apa calda

Post by ghinozo »

IN 2 ORE PLEC la peste la apa calda....e cineva a mator?...dar sa se gandeasca repede
0723285482...stau pana sambata seara sau duminica...depinde de vreme
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Capidava si Apa calda

Post by ghinozo »

fratilor ,acusica ajunsasi' acas,rupt de.....idei, :shock: , si oboseala.... :roll: , baga-mi-as toate alea in ei de ciori spurcate jegoase, de jepcari,spun ciori ptr ca 99.9% din aia care dadeau la japca erau tigani, CIOARA JEGOASA LIBIDINOASA este sinonim cu tigan, romm etc.da frate...se dadea la japca mai rau ca pe hagiesti....15 IN rand dadeau la japca nene,fara greata,si mai aveau si gura mare dupa ce te agatau...am innebunit v-a dati seama...chiar si cu jandarmii de fata dadeau la japca.....
NU V-A mai stofocati sa imi faceti morala ca ai fac ciori spurcate,borate,jegoase,libidinoase...ca si voi {multi dintre voi} ganditi la fel,numai ca eu nu ma fofilesc, de aia sa ajuns aici...ca ai tolerem asa.....ue' cu drepturile omului.....in fine
daca nu venea fratili costin sa spele rusinea...ramaneam cu o platica..noroc cu moartea avatului a lu costin,ca a scos 2 avati si un mihalt...ca a altfel....o bagam pe maneca acasa :lol: , sa traiesti simpatuicule,multumesc si lu' fratili roki,alias chitu alexandru.........ptr companie :mrgreen: , sa ne fie de bine bre,
eu pe apa calda nu mai calc ever....dar ptr cei interesati ceva info....a dat drm si la react 2 si curge apa in draci,jepcari cat cuprinde..pe tot malu,si seara si ziua,plase pe tot canalul,adica PE TOT CANALUL,fara greata,bagate de aia cu vagonetu din capatul canalului,nici ei nu gasesu peste in setci....
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”