STATIUNEA NEPTUN

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Locked
User avatar
petricadascalu
Posts: 198
Joined: 12 Jun 2011, 15:56

STATIUNEA NEPTUN

Post by petricadascalu »

Cine a pescuit sau are informatii despre lacul 1 si 2 din statiunea neptun ? zona frumoasa,nuferi,bradis...ca specie predominanta carasul,crapul si tenul
Tot sezonul fac serviciu acolo si am vazut ceva crapceni sarind dimineata iar pescarii din zona spun ca e rar pestele...Cine a insistat cateva zile a luat ceva crap la 3,4 kg si ten mai mare
in septembrie am concediu si vreau a culege mai multe informatii pana atunci...cine ma poate ajuta?
dati pestilor ce le apartine...libertatea !
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: STATIUNEA NEPTUN

Post by vladstanescu »

localnicii o s aiti spuna tot timpul ca nu e prea mult peste... Am luat peste acolo. Cel mai bine e sa nasesti. porumb. rezultatul incepe dupa 24 de ore. chiar daca nu prinzi peste f mare poti avea activitate. ! Nadeste si vino a doua zi . !!!
User avatar
petricadascalu
Posts: 198
Joined: 12 Jun 2011, 15:56

Re: STATIUNEA NEPTUN

Post by petricadascalu »

mersi...da nu fac prostia de a nadii si sa vin dupa pt ca o sa gasesc locu ocupat(snt locuri putine)
eu vreau sa ma duc in septembrie si sa stau o saptamana...trece sezonu ,o sa fie mai linistit da ma gandesc ca tot odata o sa apara si braconierii sa plasuiasca balta...cica asa ar sta treaba
...in fine...pe mine ma intereseaza obtinerea de informatii cat mai multe pt a ma orienta prin ce strategie sa abordez partida
dati pestilor ce le apartine...libertatea !
andrei1205
Posts: 55
Joined: 15 Jun 2011, 23:30

Re: STATIUNEA NEPTUN

Post by andrei1205 »

petricadascalu wrote:mersi...da nu fac prostia de a nadii si sa vin dupa pt ca o sa gasesc locu ocupat(snt locuri putine)
eu vreau sa ma duc in septembrie si sa stau o saptamana...trece sezonu ,o sa fie mai linistit da ma gandesc ca tot odata o sa apara si braconierii sa plasuiasca balta...cica asa ar sta treaba
...in fine...pe mine ma intereseaza obtinerea de informatii cat mai multe pt a ma orienta prin ce strategie sa abordez partida
eu sunt intre jupiter si neptun, deci f aproape de lac, intre 29aug-5sept .... sincer nu ma trage lacu' cat marea ... parca parca mieas mai loa neshte tzaparine (chinezisme) cum am mai loat acu cativa ani de la neptun de la prichindel .... rezultate? scrumbioara, stavridel ... de pe stabilopozi din buza golfurilor .... oare ne ia cineva la intrebari? nu ie pacat sa cauti carasu sau rosioara cand ai ditai marea colea?
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: STATIUNEA NEPTUN

Post by Claudiu »

A mai ramas crap in lacurile alea? Ma mir, pentru ca acolo se braconeaza iarna intr-un mod barbar...
Am locuit in Mangalia o caruta de ani si cunosc problema. Tot ce am vazut ca se mai ia acolo, cat de cat, este carasul palmas, in rest, doar povesti... Daca o mai fi scapat vreun mustacios de plasele localnicilor, mare minune! :?
User avatar
petricadascalu
Posts: 198
Joined: 12 Jun 2011, 15:56

Re: STATIUNEA NEPTUN

Post by petricadascalu »

Image

Image

aseara...unu din 4 trasaturi...
P.S.nu eu :)
dati pestilor ce le apartine...libertatea !
User avatar
petricadascalu
Posts: 198
Joined: 12 Jun 2011, 15:56

Re: STATIUNEA NEPTUN

Post by petricadascalu »

andrei ,poate ne vedem la sf lunii si ma convingi sa dau si la mare
pe lac am zis ca merg doar pt peste mare...si il convocam si pe claudiu ca si el a prins peste anu asta ca mine...:))
P.S. in seara asta plec pe plaja la corbu dupa chefal si revin maine cu info pe topicu specific...salutari
dati pestilor ce le apartine...libertatea !
andrei1205
Posts: 55
Joined: 15 Jun 2011, 23:30

Re: STATIUNEA NEPTUN

Post by andrei1205 »

got the message
can't wait to meet u guys .... o sa ne pregatim cum putem aci la bucuresti .... restul il vom face acolo in prima zi
mai sunt cu un prieten care este la fel de harshait ca si mine und tolerant la insuccese
sper sa avem timp ca sa si consumam ceva intr-una din zileh
PS: in doo dintre zileleh sejurului tre sa fac drum la constantza probabil dimineata (fata mea cea mareh are antrenament cu dl. Dragu la una din bazele de tenis din zonah .... se pregateste pt un concurs important din Bucuresti de la inceputul lui septembrie si nu prea mere sa puna raketa'n cui toata saptamana .... deci vom avea ocazia eventual sa ne vdm in C-ta ... si atunci punem tzara la cale .... dar astea sunt povesti deocamdatah ... ramane sa stabilim detalii pe masura ce se apropie concedul)
User avatar
petricadascalu
Posts: 198
Joined: 12 Jun 2011, 15:56

Re: STATIUNEA NEPTUN

Post by petricadascalu »

nu mai stie nimeni ,nimic ?
dati pestilor ce le apartine...libertatea !
User avatar
petricadascalu
Posts: 198
Joined: 12 Jun 2011, 15:56

Re: STATIUNEA NEPTUN

Post by petricadascalu »

la noapte am plecat...revin peste o saptamana ! :mrgreen:
dati pestilor ce le apartine...libertatea !
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: STATIUNEA NEPTUN

Post by Claudiu »

Rupe-i buza! :lol:
User avatar
petricadascalu
Posts: 198
Joined: 12 Jun 2011, 15:56

Re: STATIUNEA NEPTUN

Post by petricadascalu »

in 5 zile,nici o trasatura...o sa mai insist in alta partida si revin
dati pestilor ce le apartine...libertatea !
User avatar
petricadascalu
Posts: 198
Joined: 12 Jun 2011, 15:56

Re: STATIUNEA NEPTUN

Post by petricadascalu »

rog un moderator de a inchide topicul...multumesc!
dati pestilor ce le apartine...libertatea !
Locked

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”