O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by ioanrv »

Gata, am luat rame, viermusi, nada secreta, in scurt timp cunosc si eu locul tau secret, poate si pe vecina secreta daca inca mai e in curte la oua... :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by Claudiu »

Hai fratie, ca azi am mai lovit-o de vreo 4 kg in 2 ore, asa, subtire, de antrenament. ;)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by Claudiu »

Iata ca sambata ne-am reintalnit, in sfarsit, dupa un an, de data aceasta la locul meu secret. ;)
A venit si prietenul Closca Mihai (closcutz), ocazie cu care am pus-o de un comando special, tinta fiind cumatra stiuca. Saraca, daca stia ce-o asteapta, fugea de taia apa-n doua. :lol:
Ce sa zic...a fost extraordinar ! Nu pot descrie in cuvinte aceasta partida de pescuit si e mai bine sa nu incerc, ar fi pacat sa stric magia cu niste cuvinte simple, eu nefiind cine-stie-ce bun povestitor.
Fratilor, ioanrv & closcutz, sper ca si voi v-ati simtit excelent si ca va doriti sa se mai repete experienta din ce in ce mai des.
Iata si cateva poze:

Image

Image

Image

Image



Azi, iar am tras o pescuiala, de data asta, partener avandu-l pe prietenul AlexC, constantean d`al meu :D iar rezultatele au fost peste asteptari in ce priveste dimensiunile capturilor. Chiar daca n-au fost la fel de numeroase ca cele de sambata, sigur au fost mult mai babane. :lol:
Iata si cateva poze:

Image

Image

Image

Image
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by ioanrv »

Si pentru mine cuvintele sunt prea sarace...Daca locul meu era secret, asta e aproape (sau posibil pentru ca am fost dusi acolo legati la ochi) nepamantean, o zi completata de o companie de exceptie. Bineinteles ca vom repeta experienta doar suntem de acum cei trei muschetari.
Image
Last edited by ioanrv on 26 Apr 2011, 23:11, edited 1 time in total.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by Lorelai »

Felicitari, dar aveti pe acolo si niste pesti mai "pasnici"
Pacat de anotimp !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by Claudiu »

Nu, pacat de mentalitatea indoctrinata... :cry:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by ioanrv »

La nici una din capturi nu s-au gasit icre...pestii au fost retinuti pentru ca asta a fost dorinta familiei ("daca prinzi ceva adu sa facem o saramura"), asta pentru ca de obicei ma intorc cu ...poze. Oricum pentru cei care gasesc pestele savuros nu vad de ce nu l-ar retine dintr-o locatie in care stiuca sta shoulder by shoulder, in care noi am fost un fel de fundatie pentru ocrotirea carasului :D. Invidiiiiiiooooosssiiiilor... :lol:
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by costin stefanescu »

bravo fratie,i-ai dat-o la temelie,meritai frate si tu o partida reusita dupa atata penurie :D ,tine-o tot asa,cu ocazia asta i-ai aratat lui Ioan V.cum trebuie sa arate un loc 'secret' :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by Claudiu »

costin stefanescu wrote:bravo fratie,i-ai dat-o la temelie,meritai frate si tu o partida reusita dupa atata penurie :D ,tine-o tot asa,cu ocazia asta i-ai aratat lui Ioan V.cum trebuie sa arate un loc 'secret' :lol:
Multumesc, frate, dar ai zis-o p`aia cu penuria de parca pana acum am prins numai guvizi. :lol:
Coane, n-am io lovele ca lumea, sa ma deplasez de colo-colo, ca va aratam io ce-nseamna pescuit. :twisted:
User avatar
gabibrb
Posts: 174
Joined: 06 Jan 2010, 12:40
Location: Constanta

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by gabibrb »

Asa Claudiule, tine stindardu' sus. Las' ca or veni vremuri bune si pentru noi si vom merge cu "bucurestenii" la pescuit... Ah ce mi-as dori...
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by Claudiu »

gabibrb wrote: si vom merge cu "bucurestenii" la pescuit....
Gabone, poate "ca" bucurestenii, nu "cu" bucurestenii, ca de mers cu ei, am mai mers, zic eu.
Problema-i banu` bucurestenilor, pe care noi nu-l avem. :(
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by laloi »

Ei, lasa, nu-i invidia prea mult, ca nici cheltuielile noastre nu le aveti... in schimb aveti asa frumusete de locuri salbatice ;) astea sunt de invidiat :) best
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by Claudiu »

laloi wrote:Ei, lasa, nu-i invidia prea mult, ca nici cheltuielile noastre nu le aveti... in schimb aveti asa frumusete de locuri salbatice ;) astea sunt de invidiat :) best
S-ar putea sa avem cheltulieli la fel, daca nu, chiar mai mari . ;)
Nu sunt invidios pe voi, nici nu ma caracterizeaza chestia asta, numai ca aici nu se castiga ca acolo si de aici si unele "restrictii". In rest...numai de bine.
Apropo`, aveti si voi o gramada de locuri misto. ;)
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by costin stefanescu »

sincer Claudiule nu credeam ca te ofuschezi de la o caterinca,a fost o gluma,''goluri'' avem cu totii si la peste si prin buzunare :lol: ,insa cred ca trebuie sa mai si radem ;) !
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by Claudiu »

costin stefanescu wrote:sincer Claudiule nu credeam ca te ofuschezi de la o caterinca,a fost o gluma,''goluri'' avem cu totii si la peste si prin buzunare :lol: ,insa cred ca trebuie sa mai si radem ;) !
Cum sa ma ofuschez, frate, ce naiba !? :shock: Asa a parut, ca m-am ofuscat ? Nasol... :(
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by laloi »

"Goluri", (ne)ofuscari, greutati, griji etc... dar dupa doua zile de asemenea capturi, puteam sa-l vad si pe Boc (asta ca sa nu zic alt personaj cu B... :mrgreen: ) in fata blocului ca tot as fi fost vesel o luna cel putin.... :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by Claudiu »

laloi wrote:"Goluri", (ne)ofuscari, greutati, griji etc... dar dupa doua zile de asemenea capturi, puteam sa-l vad si pe Boc (asta ca sa nu zic alt personaj cu B... :mrgreen: ) in fata blocului ca tot as fi fost vesel o luna cel putin.... :lol:
Eh, la mine-i ceva obisnuit, a devenit rutina. :lol: :lol: :lol: :roll:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:
laloi wrote:"Goluri", (ne)ofuscari, greutati, griji etc... dar dupa doua zile de asemenea capturi, puteam sa-l vad si pe Boc (asta ca sa nu zic alt personaj cu B... :mrgreen: ) in fata blocului ca tot as fi fost vesel o luna cel putin.... :lol:
Eh, la mine-i ceva obisnuit, a devenit rutina. :lol: :lol: :lol: :roll:
Data viitoare mergem la orice altceva in afara de stiuca, am saturat tot cartieru`...la ceva care sa nu creasca cine-stie-ce - oblete, babusca, firca- vreau sa merg la pescuit pentru destindere, nu sa ma doara bratele. :lol: :lol: :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by ioanrv »

Eh, la mine-i ceva obisnuit, a devenit rutina. :lol: :lol: :lol: :roll:[/quote]
...si-n rutina te-am bagat eu Claudiu, pana sa vin dadeai mai mult la caras... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: O fosta sau poate inca locatie salbatica.

Post by Claudiu »

Ce-ti mai place... :lol:
Nene, dadeam io mai mult la caras, da` stiu io de ce dadeam: e mult mai gustos ca stiuca si pe langa asta, parca mi-e mai drag pescuitul la varga cu pluta, primavara, decat sa umblu cu lanseta in mana...dar, de ce sa nu recunosc si lucrul asta, a fost beton la stiuca, noroc ca a fost sa fie. ;) :D
Last edited by Claudiu on 28 Apr 2011, 11:20, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”