Sf. Gheorghe km 34-39

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
User avatar
Adi11
Posts: 58
Joined: 10 Dec 2010, 11:53
Location: Otopeni
Contact:

Sf. Gheorghe km 34-39

Post by Adi11 »

Se apropie septembrie cu pasi repezi,si vine delta,sunt hotarat sa plec 8 zile la sfarsitul lui septembrie si m-am gandit la 2 locuri ( le aveti in atasament luate de pe google map) este vorba mai exact de km 34 si km 39 aflate pe 2 bucle pe bratul sf gheorghe dunarea veche.Stie cineva oare sa imi spuna si mie ceva despre zonele astea?Multumesc!
Attachments
zona
zona
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: Sf. Gheorghe km 34-39

Post by Armand »

Zonele sunt bune si tin peste mare.
Mai mult, nici traficul nu e prea intens in zona.

Probleme legate de zonele alea sunt 3:

Barca-Daca aveti barca voastra e OK insa daca va ia cineva din Murighiol o sa va cam rupa de bani pana acolo.
Nefiind circulata zona, e posibil sa treaca curentacii...caz in care mumu peste vreo 4-5 zile.
Dupa inundatiile de anul asta nu stiu cum sunt locurile de campare...doar la fata locului te poti orienta.

In rest...incearca la detoate pt ca nu se sti ce peste ai pe vad la momentul ala!

Fire intinse si BAGA POZE
User avatar
Adi11
Posts: 58
Joined: 10 Dec 2010, 11:53
Location: Otopeni
Contact:

Re: Sf. Gheorghe km 34-39

Post by Adi11 »

Da,avem barca noastra..eh ajungem la punctul culminant uite de asta mi-e frica acum,ca trec qurentagii,am mai auzit si pe la altii acelasi lucru..si mi-e frica sa nu stau degeaba toate zilele pe acolo.Eu de vreo 3 ani merg in zona la filat (cu rezultate satisfacatoare) dar as fi vrut acum sa schimb un pic locul si as fi vrut intrunu-l din locurile astea..acum nu stiu ce sa zic.Specia vizata este crapul....
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sf. Gheorghe km 34-39

Post by Tony »

Adi11 wrote:Da,avem barca noastra..eh ajungem la punctul culminant uite de asta mi-e frica acum,ca trec qurentagii,am mai auzit si pe la altii acelasi lucru..si mi-e frica sa nu stau degeaba toate zilele pe acolo.Eu de vreo 3 ani merg in zona la filat (cu rezultate satisfacatoare) dar as fi vrut acum sa schimb un pic locul si as fi vrut intrunu-l din locurile astea..acum nu stiu ce sa zic.Specia vizata este crapul....

salut..de ce nu te duci la Crisan unde avem si locatie...crap este si pe acolo .!
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Adi11
Posts: 58
Joined: 10 Dec 2010, 11:53
Location: Otopeni
Contact:

Re: Sf. Gheorghe km 34-39

Post by Adi11 »

Nu stiu cum va fi atunci drumul pe lacuri,cat de scazuta este apa si plus ca barca mea e o gonflabila cu un yamaha de 5hp si la un drum asa lung + necunoscut pt mine, cu o groaza de bagaje nu mas incumeta.Eu merg destul de des pe dunare fac 20 de km app saptamanal 3 insi in barca + bagaje dar e o diferenta:cunosc zona.Probabil am sa incerc Crisanul undeva prin octombrie-noiembrie cand mai am planuita o iesire de vreo 4-5 zile.Acum sa revin la titlu,am inteles ca prin zona ar fi si canalul erenciuc dar ca nu ar mai fi voie sa se pescuiasca pe el,e adevarat?
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”