CRISAN

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

CRISAN

Post by dutustoica »

La sfarsitul lunii iunie am facut o scurta iesire la Crisan impreuna cu nepotii mei din Arad, carora le-am promis de un an ca ii duc in Delta. Ei s-au plimbat cu o barca (au fost plimbati) si au fost incantati de frumusetile Deltei. Eu m-am asezat la locul traditional si am incercat ciortanul. In prima zi am luat unul de 4 kg si am avut doua ratari semnificative. A doua zi am incercat tot acolo si am mai luat 4 bucati cam la 1,5 kg.
Prima captura
Prima captura
Aceeasi
Aceeasi
A treia zi, la propunerea lui nea Costel (vecinul d-nei Lina, care a fost si ghid pentru nepoti) ne-am suit in barca lui si am plecat la o stiucareala.
A fost cea mai spectaculoasa partida la stiuca, din acest an. Toate exemplarele au fost peste 43 cm.
Recomand Crisanul pentru toti pescarii, deoarece ofera diverse posibilitati de pescuiala, pentru toate genurile si toate gusturile.
Multumesc doamnei Lina pentru mancarurile gustoase (la cerere, preponderent din peste), pentru cazare si ospitalitate in general.
Va informez de asemenea, ca spatiul de campare este ok si va asteapta.
Attachments
Spre locul cu stiuci
Spre locul cu stiuci
poze htc 2509.jpg
poze htc 2508.jpg
Iata si o parte din capturi
Iata si o parte din capturi
andrei1205
Posts: 55
Joined: 15 Jun 2011, 23:30

Re: CRISAN

Post by andrei1205 »

superb!
confirm (ca si la posturile de la http://forum.pescarclub21.ro/viewtopic. ... &start=120 fptul ca in Delta poti sa intineresti si sa castigi timp si amintiri de neuitat)
abea astept revenirea ... in alta ord de idei ... plec in grecia pt 10 zile ... studiez posibilitatea de a ataca animalic si acolo .... daca o fi cva de atacat
a fost cineva la pescuit pe tarmurile mediteranei (halkidiki mai precis) ... cu ghid sau fara
acolo poti da de pe mal? din barca? o fi nevoie de permis?
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: CRISAN

Post by shogunu65 »

va salut!

am de gand sa merg la Crisan din 15 in 18 august. Am cateva intrebari, pentru a ma organiza.

ma intereseaza daca sunt ceva magazine prin Crisan? sau locuri unde sa pot manca, asta ca sa nu am pe langa cort si scule de pescuit si alte bagaje.

multumesc frumos!
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: CRISAN

Post by shogunu65 »

si inca o intrebare :)

cam la ce distanta este campingul de pontonul Navrom?

multumesc frumos!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: CRISAN

Post by Dumitrescu Iancu »

shogunu65 wrote:va salut!

am de gand sa merg la Crisan din 15 in 18 august. Am cateva intrebari, pentru a ma organiza.

ma intereseaza daca sunt ceva magazine prin Crisan? sau locuri unde sa pot manca, asta ca sa nu am pe langa cort si scule de pescuit si alte bagaje.

multumesc frumos!
Magazin exista chiar la poarta campingului, altul langa pontonul Navrom..Se poate manca( foarte bine) la gazda noastra, tanti Lina (campingul se afla in curtea dumneaei) numai ca trebuie discutat inainte... Distanta de la ponton la camping este in jur de 1km.
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”