Hai la pescuit

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Hai la pescuit

Post by valic »

As face o partida de pescuit pe 01.12.2009 pe ape salbatice in apropiere de Bucuresti.
Cine e interesat de o pescuiala pe Arges, as incerca in zona Darasti. stie cineva un loc ?

Multzam.
Valic
0744 644 368
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: Hai la pescuit

Post by Gabi »

valic wrote:As face o partida de pescuit pe 01.12.2009 pe ape salbatice in apropiere de Bucuresti.
Cine e interesat de o pescuiala pe Arges, as incerca in zona Darasti. stie cineva un loc ?

Multzam.
E bine cand e sarbatoare ca nu te caonesc de cap basculantele. Am fost odata acolo (nepregatit) , mai mult sa vad ce si cum.
Daca nu te-ncurci ,drumul te scoate perpendicular pe garla si faci dreapta pe dig. Imediat ce vezi ceva dale de beton ce coboara ( 50 -100m) spre apa (au inclinatie acceptabila) cobori si asta e.Acolo am vazut un mos care prinsese vreo 3 somotei cam la 2 -3 kg si am asistat la un drill de o juma' de ora cu un crap de min. 10 kg. :shock: Omu' dadea la cumpana si se dadea de ceasul mortii ca nu reusea sa prinda macar un oblete sa dea la salau. :lol:
As merge eu dar am programat un Snagov ,macar sa-ncerc motoarele ;)
chestii socoteli
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Hai la pescuit

Post by laloi »

Nefiind suta la suta sigur ca pot veni, si nu vreau sa incurc pe nimeni, dar si eu as veni la o pescuiala de cateva ore, asa ca daca sunteti sigur ca mergeti pot sa deranjez cu un telefon maine dimineata daca pot pleca si sa vin si eu la locatia aleasa? Sau daca se stabileste ceva sigur de azi si anuntati aici, eu o sa mai citesc pana diseara topicul si tare mult mi-as dori sa apar si eu. Multumiri anticipate.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Hai la pescuit

Post by valic »

pai ma gandesc pe langa Dumitrana la salau, vine cineva pana la urma ? Laloi
Valic
0744 644 368
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Hai la pescuit

Post by laloi »

am identificat localitatea, mai jos de baraj... acu, asa cum spuneam si mai sus, nu pot zice 100% (la servici sunt liber, depind si de liberul de acasa :D )... merge sa car si o undita? de la ce ora mergeti? eu daca e sa ajung in jur de 8-9 dim... dar nu vreau sa va incurc
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Hai la pescuit

Post by valic »

laloi wrote:am identificat localitatea, mai jos de baraj... acu, asa cum spuneam si mai sus, nu pot zice 100% (la servici sunt liber, depind si de liberul de acasa :D )... merge sa car si o undita? de la ce ora mergeti? eu daca e sa ajung in jur de 8-9 dim... dar nu vreau sa va incurc
nici eu nu ajung mai devreme ca e frig
si o undita cred ca ar fi buna cu viermusi
cred ca o sa plec pe la 9 de acasa
ai telefonul meu, asa ca suna-ma pe la 8:30 ca sa ne intalnim prin Magurele pe undeva
Valic
0744 644 368
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Hai la pescuit

Post by laloi »

eu 0744.818.277, totul clar, as vrea sa spun 100% aranjat, dar sa nu ma asteptati, oricum sun pe la 8 si 20 sa spun alba sau neagra ca sa nu incurc lucrurile. Mersi mult.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Hai la pescuit

Post by valic »

Azi am fost cu Radu (laloi) pe Arges in zona Dumitrana chititi pe salau, la podul din tuburi de beton, am incercat la toate nalucile posibile, plastice de toate culorile si greutatile, voblere de toate culorile si felurile (de adancime, de suprafata, etc), linguritze, NIMIC.
Era intradevar ceata densa (intre 9:30si 12:00), deci exista o scuza.
Apoi ne-am pus pe un ochi de apa si am dat la undita, s-a luat de caciula cam 14-15 bibanusi (mici, mici, mici), in rest nimica.
Au mai fost si ceva localnici care au cedat rapid si care au zis ca daca in 20 minute nu iei nmic, inseamna ca nu vrea ......
Noi am stat pana la ora 14:00
Poate alta data va fi mai bine ..........
Locatia era ok si fara galagie+usor accesibila din Dumitrana, chiar si pe ploaie.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Hai la pescuit

Post by laloi »

Da, Vali, subscriu, excelent locul, pacat ca nu a fost treaza decat cresa pestilor :)... Si aviz amatorilor, ca mie mi-a cam dardait putin curul, nu testati cu masina plaja Argesului, ca o sa ramana sa se "bronzeze" pe acolo :D Noroc ca mai exista carute pe circuit :D
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Hai la pescuit

Post by valic »

As face un Mihailesti la rapitor pe la mijlocul saptamanii care incepe maine, 3-4 ore, se baga cineva ?? (aviz Costinus).
As zice intre orele 10-14.
Astept partener.
Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Hai la pescuit

Post by Albatrin »

valic wrote:As face un Mihailesti la rapitor pe la mijlocul saptamanii care incepe maine, 3-4 ore, se baga cineva ?? (aviz Costinus).
As zice intre orele 10-14.
Astept partener.
Cele bune.
Vali, dac-o ţine tot aşa, facem o copcă. :D :D :D
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Hai la pescuit

Post by valic »

si eu cred ca mai bine copca ;)
dupa cum evolueaza vremea ...........
Valic
0744 644 368
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Hai la pescuit

Post by Mihai Vinturache »

Nu mai visati la copca anul asta.
Dupa cum pare sa evolueze vremea, in martie probabil ca se poate merge la pescuit.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Hai la pescuit

Post by paulletta »

daca se face copca scot foreza la vanzare!!!
Paulletta
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Hai la pescuit

Post by Mihai Vinturache »

Ma uit pe geam... Oi fi gresit?
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Hai la pescuit

Post by Albatrin »

Mihai Vinturache wrote:Ma uit pe geam... Oi fi gresit?
Sigur ai greşit, săptămâna asta cred că nu se poate dar de lunea viitoare încolo, ghiaţa e numai bună de "găurit"!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Hai la pescuit

Post by Dumitrescu Iancu »

Pushtiule,stii ca nu am dotare pt copca,asa ca pregateste si pt mine minimul necesar! :lol: :lol: :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Hai la pescuit

Post by Dumitrescu Iancu »

Dumitrescu Iancu wrote:Pushtiule,stii ca nu am dotare pt copca,asa ca pregateste si pt mine minimul necesar! :lol: :lol: :lol:
Ah,uitasem,vinul fiert il dau eu,din productie proprie! :lol: Offf,nu am termos... :oops: :oops:
mr marinel
Posts: 77
Joined: 25 Oct 2009, 23:11
Location: Bucuresti Romania
Contact:

Re: Hai la pescuit

Post by mr marinel »

Te imprumut eu un termos.

Numai sa zici cati litri sa aiba?

:lol: :lol:
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
User avatar
Cristian Candeori
Posts: 163
Joined: 26 Oct 2009, 10:10

Re: Hai la pescuit

Post by Cristian Candeori »

Dumitrescu Iancu wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:Pushtiule,stii ca nu am dotare pt copca,asa ca pregateste si pt mine minimul necesar! :lol: :lol: :lol:
Ah,uitasem,vinul fiert il dau eu,din productie proprie! :lol: Offf,nu am termos... :oops: :oops:
Termosurile le aduc eu ;)
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”