povestiri de la dunare

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: povestiri de la dunare

Post by Eugen Fetes »

Si trebuia luat inseama?! Omu' la necaz vorbeste multe... vrute si nevrute... Voi ati profitat de cererea lui si v-a fost mila... motiv pentru care v-ati conformat cu viteza maxima... :mrgreen: O fi bine? O fi rau? De asta aveati nevoie acum?!
0745578278
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: povestiri de la dunare

Post by cezar »

Eugen Fetes wrote:Si trebuia luat inseama?! Omu' la necaz vorbeste multe... vrute si nevrute... Voi ati profitat de cererea lui si v-a fost mila... motiv pentru care v-ati conformat cu viteza maxima... :mrgreen: O fi bine? O fi rau? De asta aveati nevoie acum?!
Nu stiu, Eugene, chiar nu stiu ! Recapitulam:
1. posteaza dintr-o greseala (de literă) o chestie trivială. Se intamplă!
2. este dojenit amical, atunci el revine şi jigneste! Nici atunci nu se intamplă nimic (era poate băut, sau suparat!). OK, şi asta se întamplă !
3. apoi tot el se supara si cere (destul de agresiv) sa i se anuleze contul ! I se face pe plac ! Nu se putea altfel, bănuiesc că ştii ca nu poţi ţine captiv un user dacă el nu vrea !

Tu intervii, ţi se explică faptul ca nu l-a sancţionat nimeni, ca au fost si niste convorbiri telefonice, nu i s-a cerut nici măcar sa-şi ceară scuze.
Ţi se mai spune că se poate re-loga, la cerere, dacă vrea!

Eu nu te inteleg ! Tu însuţi, te înţelegi ? :?: :?: :?:

Oricum, ai tu ceva pe suflet, ca de cand a aparut asociaţia si forumul, totul "îţi pute"!
Sa stii insa ca asta este un forum decent, amical, speram sa devina si consistent ! Daca poti sa înţelegi asta, bine, dacă nu,...faci cum ştii.
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: povestiri de la dunare

Post by Eugen Fetes »

Cezar, tu ai inteles foarte bine ce am scris... Marius nu bea mai mult decat altii care se sparg in figuri cu glume de 2 bani (ROL nu RON). Nu contest ca era beat sau treaz, obosit sau odihnit, vesel sau mahnit. EL a cerut sa i se suspende contul pentru ca... (pe bune nu a avut dreptate). Intrebarea mea ramane aceiasi: O fi bine? O fi rau? ... ca i s-a banat accesul... Daca omul nu ar fi vrut sa mai intre pe acest forum nu ar mai fi intrat si gata (banarea nu s-a dovedit decat ca si masura preventiva... adica sa nu se razgandeasca).
Nu am niciun "dinte" impotriva acestei asociatii cu toate ca nu sunt deacord cu tot ce face, dar asta este problema mea si nu incerc sa conving pe nimeni ca am sau nu dreptate. Este decizia fiecaruia de a deveni membru si ce fel de membru. Eu m-am hotarat sa fiu membru in acest club (APC21) la fel cum m-am hotarat sa nu fac parte din clubul dunarenilor sau probabil un alt club. Cu alte cuvinte voi cotiza strict pentru permisul de pescuit (daca oferta va mai fi valabila si pentru mine) si atat, adica nu voi participa la nicio actiune a vreunui club.
0745578278
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: povestiri de la dunare

Post by cezar »

Eugen Fetes wrote:Cezar, tu ai inteles foarte bine ce am scris... Marius nu bea mai mult decat altii care se sparg in figuri cu glume de 2 bani (ROL nu RON). Nu contest ca era beat sau treaz, obosit sau odihnit, vesel sau mahnit. EL a cerut sa i se suspende contul pentru ca... (pe bune nu a avut dreptate). Intrebarea mea ramane aceiasi: O fi bine? O fi rau? ... ca i s-a banat accesul... Daca omul nu ar fi vrut sa mai intre pe acest forum nu ar mai fi intrat si gata (banarea nu s-a dovedit decat ca si masura preventiva... adica sa nu se razgandeasca).
Nu am niciun "dinte" impotriva acestei asociatii cu toate ca nu sunt deacord cu tot ce face, dar asta este problema mea si nu incerc sa conving pe nimeni ca am sau nu dreptate. Este decizia fiecaruia de a deveni membru si ce fel de membru. Eu m-am hotarat sa fiu membru in acest club (APC21) la fel cum m-am hotarat sa nu fac parte din clubul dunarenilor sau probabil un alt club. Cu alte cuvinte voi cotiza strict pentru permisul de pescuit (daca oferta va mai fi valabila si pentru mine) si atat, adica nu voi participa la nicio actiune a vreunui club.
Eugen, oferta este valabila si pentru tine, ca pentru oricare alt pescar care respecta Statutul.

Iar sa ma contrazic cu tine pe nimic, n-am nici timp, nici dispozitie; eu am o treaba de facut, la fel si altii alaturi de mine.
Cu mine nu ti-ai gasit omul !
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: povestiri de la dunare

Post by Mihai Vinturache »

Ar fi bine sa lasam acest topic pentru ceea ce a fost gandit. Adica pentru "povestiri de la Dunare".
De aceea as propune ca, daca este posibil, discutiile purtate in legatura cu colegul nostru sa fie mutate in alt topic.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: povestiri de la dunare

Post by ghinozo »

administrator wrote:Cam greu cu cuvintele, Ghinozo, nu crezi?
Cred ca sunt necesare scuzele de rigoare si corectarea mesajului !!

ei bine....v a rog aceptati SCUZELE mele ptr comportamentul deviant

datorita unor erori de site si desigur firii mele vulcanice sa ajuns la acesta situatie regretabila

rog moderatorul sectiunii sa stearga absolut toate postarile care nu au legatura cu titlul topicului
User avatar
administrator
Posts: 66
Joined: 26 Sep 2009, 13:11

Re: povestiri de la dunare

Post by administrator »

Ghinozo,
Scuzele sunt acceptate.
Iar cu temperamentul vulcanic, ai dreptate ! Încearcă să îl mai struneşti, dacă poţi. Sunt sigur că vei reuşi.
Topicul ăsta se închide aici şi va pleca la arhivă cât de curând, alături de alte topicuri închise sau care şi-au atins scopul.

Dat fiind ca topicul numai de povestiri de la Dunăre nu s-a ocupat, ţi-aş sugera un nou topic pe aceeaşi temă, cu un titlu puţin schimbat: Veşti şi poveşti de la Dunăre.
Dacă accepţi acest titlu, îţi las ţie plăcerea de a deschide topicul.
Locked

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”