Pe unde se mai prinde stiuca

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
User avatar
Adi11
Posts: 58
Joined: 10 Dec 2010, 11:53
Location: Otopeni
Contact:

Pe unde se mai prinde stiuca

Post by Adi11 »

Salutare..stie cineva pe unde se mai prinde stiuca? sau a fost cineva in ultima vreme??as vrea sa ma duc sapt viit la o stiuca dar nu stiu pe unde:-?? multumesc
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Pe unde se mai prinde stiuca

Post by Deceneu »

pe Gostilele se mai prinde?
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Pe unde se mai prinde stiuca

Post by Deceneu »

si app .: Pe Dambovita se prinde stiuca :) 2 prieteni au luat cate 1 de om . una la 5 Kg alta la 3.7
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
david
Posts: 103
Joined: 27 Feb 2011, 19:19

Re: Pe unde se mai prinde stiuca

Post by david »

incearca pe sanagov din barca ,si discutam dupa ;)
Cristinel David cristineld67@yahoo.com 0723131135
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Pe unde se mai prinde stiuca

Post by cezar »

david wrote:incearca pe sanagov din barca ,si discutam dupa ;)
Ce faci Cristi, dai din casa ?
Nu esti in cantonament pentru concursul de maine ? :lol:
david
Posts: 103
Joined: 27 Feb 2011, 19:19

Re: Pe unde se mai prinde stiuca

Post by david »

cezar wrote:
david wrote:incearca pe sanagov din barca ,si discutam dupa ;)
Ce faci Cristi, dai din casa ?
Nu esti in cantonament pentru concursul de maine ? :lol:
in vino veritas :?
Cristinel David cristineld67@yahoo.com 0723131135
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Pe unde se mai prinde stiuca

Post by dutustoica »

david wrote:in vino veritas :?
Cristi, ai grija, ca se supara sponsorul. :lol: :lol: :lol:
savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: Pe unde se mai prinde stiuca

Post by savu alexandru »

Se prinde stiuca si pe Bega, la Timisoara!
Pacat ca nu am reusit sa atasez poze!
Avantajul la pescuit rapitori este ca nu trebuie sa te duci cu portbagaje de porumb ca la Mila 23!
Sunt suficiente cateva lingurite(rotative/oscilante).
Din pacate trebuie sa stii sa le folosesti!
Pe Bega erau multi la pescuit si doar un"venetic"(adica eu in comentariile riveranilor!) le-a luat stiuca din "parohie"!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Pe unde se mai prinde stiuca

Post by Mihai Vinturache »

savu alexandru wrote: Pe Bega erau multi la pescuit si doar un"venetic"(adica eu in comentariile riveranilor!) le-a luat stiuca din "parohie"!
Bravo nea Sandule! Sper ca le-ai aratat ca esti de la APC 21.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Pe unde se mai prinde stiuca

Post by Lorelai »

Prieteni, azi stiuca s-a prins pe Snagov !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Pe unde se mai prinde stiuca

Post by G_H »

Sambata s-a aruncat in linguri destul de spectaculos pe Bogdaproste.
Duminica s-a aratat destul de vioaie pe Dunarea Veche, langa Crisani, in malul stang, pe sub salcii si printre palcuri de stuf, la travers cu Obretinu Mare.
Nalucile care i-au trezit interesul: oscilante 10 - 17 grame, aurii sau aramii, (sau argintie dar coclita si ingalbenita bine de timp :D )
Aviz participantilor la actiunea APC 21 din octombrie: nu lustruiti oscilantele!!! si nu ezitati sa o cautati pe cumatra :D ;)
andrei1205
Posts: 55
Joined: 15 Jun 2011, 23:30

Re: Pe unde se mai prinde stiuca

Post by andrei1205 »

G_H wrote:Sambata s-a aruncat in linguri destul de spectaculos pe Bogdaproste.
Duminica s-a aratat destul de vioaie pe Dunarea Veche, langa Crisani, in malul stang, pe sub salcii si printre palcuri de stuf, la travers cu Obretinu Mare.
Nalucile care i-au trezit interesul: oscilante 10 - 17 grame, aurii sau aramii, (sau argintie dar coclita si ingalbenita bine de timp :D )
Aviz participantilor la actiunea APC 21 din octombrie: nu lustruiti oscilantele!!! si nu ezitati sa o cautati pe cumatra :D ;)
de marti 1 oct pana ieri 6 oct asazisa cumatra n-a fost de gasit prin zona de SV a deltei .... canci biban, canci altele ... unii s-au distrat la caras insa nu aia era ideea .... eu am fost intr-un grup de 8 si timp de 3 zile nu am avut decat o prezentare la 9 dimineata pe o ceata f densa .... am discutat cu zeci de barci ... nimeni nimica ... pe alocuri apa tulbure insa n-as da vina doar pe astah ... in cateva lacuri era mai limpede si desi conditiile erau prielnice (ceva valuri, nori, apa rece) am indurat inutil un frig/vant naprasnic si am ramaz cu buzele umflate ... am compensat cu bors cald, cu amintiri frumoase si haz de necaz
data aviatoare sper sa nu ne mai lase sa o asteptam in frig cu flori si bilete la film .... ca nu-i frumos
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Pe unde se mai prinde stiuca

Post by paulletta »

In zona Holbina,Oaia mare,Oaia mica etc stiuca a fost prezenta in numar destul de mare.
Paulletta
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Pe unde se mai prinde stiuca

Post by Dan T »

3 zile de pescuit.
Cazare in Mila 23.
Stiuca este rara si in general mica. Cotele mici, lacurile scazute. Am cautat-o in lacurile dintre Mila 23 si Chilia, in special in Lungu, Miazazi si Matita si canalele de lgatura. In prima zi multe si mici in marea lor majoritate eliberate. Le-am gasit intr-un canal infundat am inteles ca se cheama Canalul Cormoranilor. Ziua 2 am prins una singura. Ziua 3 au iesit cateva piese mai mari pe Matita.
Vremea buna cu temperaturi pozitive noaptea.
Sarea carasul pe canale intr-o veselie. Un banc de caras a ajuns la un moment dat in dreptul satului. A fost o priveliste interesanta sa vezi vreo 12-14 barci, toata lumea aruncand prostovoale in toate partile.
Politia si Mediul erau la post in Delta, am fost controlati si noi. Am inteles ca au facut controale chiar serioase cu cateva zile inainte sa ajungem.
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”