pescuitul in constanta

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
Mariuss1
Posts: 23
Joined: 30 Sep 2011, 09:32

pescuitul in constanta

Post by Mariuss1 »

va salut .am si eu o intrebare, in toate discutiile de pe aici nu prea am vazut discutii despre pescuitul in judetul constanta inafara de claudiu cu pescuitul la mare. nu prea se dezbate baltile care doar ne incaseaza banii dar nu au si peste :lol: [si slava domnului sunt destule] asadar din constanta liber la discutii ;)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by Claudiu »

Pai ce sa discutam, Mariuse, despre baltile din Constanta, daca tot nu au peste ? :?
Zi-ne tu o balta unde se prinde peste ca lumea, ca vreau si eu s-o stiu. :lol:
Mariuss1
Posts: 23
Joined: 30 Sep 2011, 09:32

Re: pescuitul in constanta

Post by Mariuss1 »

mai a nimanui sa zic asa e siutghiolu care nu multi isi inchipuie cat peste tine lacul asta dar se prinde foarte foarte greu :P
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by Claudiu »

Mariuse, mult peste nu mai are Siutghiolu' asta, ca stii si tu, atunci cand avea mult peste, mult se prindea: la Aqua Magic in fata acum 5-6 ani prindeau si turcii din piata Chiliei, crapi punctabili cu nemiluita. Era de ajuns sa te duci cu o pneumatica din Metro si sa-i dai mancare la 150 m si te scoteai. Acum degeaba mai faci manevre de genul ala, ca stai si cateva zile pana pica ceva. E clar ca ce a fost nu mai e.
Nici caras nu se mai prinde ca lumea... abia daca am luat cateva bucati toata vara... si nu sunt singurul. Sa fim seriosi, crezi ca nea Marin ala nu a curatat cat a putut balta aia pana sa plece, sau plasarii din Palazu si Ovidiu au stat degeaba ?
Come on... :lol:
User avatar
petricadascalu
Posts: 198
Joined: 12 Jun 2011, 15:56

Re: pescuitul in constanta

Post by petricadascalu »

claudiule...hai sa-l incercam luni sau marti...pe la aqua,vedem noi
daca nu, merem pe tabacarie...
daca nu si nu...merem la ilarie :mrgreen:
dati pestilor ce le apartine...libertatea !
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: pescuitul in constanta

Post by rebeu »

Hummmm... să nu uitaţi să vă luaţi... patinele! :lol: :lol: :lol:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by Claudiu »

petricadascalu wrote:claudiule...hai sa-l incercam luni sau marti...pe la aqua,vedem noi
daca nu, merem pe tabacarie...
daca nu si nu...merem la ilarie :mrgreen:
Pierdem vremea de pomana, Petrica ! :lol:
Hai, mai bine, la o stiuca pe undeva pe langa Sinoe - Mihai Viteazu (balta Caraburum) sau in alta parte, vedem noi... ca e timpul stiucii, bre... ;)
Duminica si luni sunt liber. :)
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: pescuitul in constanta

Post by Deceneu »

stai asa ca iau sania si vin
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
Mariuss1
Posts: 23
Joined: 30 Sep 2011, 09:32

Re: pescuitul in constanta

Post by Mariuss1 »

EU UNU M-AM RAZGANDIT SI CRED CA NU MA MAI DUC , MAI ASTEPT SA SE RACEASCA PUTIN SI PORMA FAC UN LEONARD
clau la caraburum ce regim de pescuit mai e ca nu am mai fost de ani buni .
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by Claudiu »

Mariuse, la Leonard nu stiu daca mai merita mers, dar cine stie... poate un drum de 180 km dus-intors si o taxa destul de maricica mai ridica un pic nivelul adrenalinei si poate substitui lipsa pestelui. :lol:
La Caraburum este moca, adica pe baza de permis de pescuit pe care nu stiu daca vine cineva sa ti-l ceara. Daca ai de gand sa mergi p`acolo, anunta-ma si pe mine, poate facem un pescuit impreuna. Chestia nasoala e ca nu sunt decat vreo doua locuri de pescuit de pe mal (insuficiente) si trebuie mers cu barca proprie.
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: pescuitul in constanta

Post by rebeu »

Alooo! Domnii de la mareeeee! Vă rugăm să nu ne mai înjuraţi aşa în public! Şi... vorbiţi mai citeţ că nu toată lumea ştie geografie! :lol: :lol: :lol:

Auzi tu! Leonard! Hummmm... Caraburum! Se poate o lat/long sa nu eşuăm cumva? :oops: :roll:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by Claudiu »

Radu, este simplu: google, Lunca 3 Leonard si Mihai Viteazu balta Caraburum. Da` nu cred ca merita sa-ti bati capu`. :lol:

Caraburum :

http://wikimapia.org/#lat=44.6768318&lo ... 14&l=0&m=b
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: pescuitul in constanta

Post by rebeu »

Mercic! Le-am trecut la catastif... bag şi calificativul tău în coloana de observaţii. :ugeek:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by Claudiu »

La statia de apa, cam singurul loc de pescuit de pe mal poti sa te distrezi cu bibani si rosioare fara numar si mai pica si cate o stiuculita, dar ca sa pescuiesti serios la stiuca iti trebuie barca.
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: pescuitul in constanta

Post by Deceneu »

ba baieti nasol de voi ce sa zic . uite cam asa o sa ajungi daca nu te duci si iarna pe garla http://www.youtube.com/watch?v=qBi3e0R7108 :D
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
Mariuss1
Posts: 23
Joined: 30 Sep 2011, 09:32

Re: pescuitul in constanta

Post by Mariuss1 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: CINE NAIBA MAI E SI ALA CA DACA SE DUCEA LA ROMANII AU TALENT ARA SUPERRRRRRR TAREEEEEE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mariuss1
Posts: 23
Joined: 30 Sep 2011, 09:32

Re: pescuitul in constanta

Post by Mariuss1 »

clau mai e cabana aia la caraburum care cerea permisu? inainte cand mergeam eu aveau barci acolo si ti le inchiria deaia intreb :roll:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by Claudiu »

Nu stiu, Marius, probabil mai e. Eu am pescuit la statia de apa si nu m-a intrebat nimeni de permis. Intreaba-l pe AlexC, ca a fost de curand acolo. ;)
Mariuss1
Posts: 23
Joined: 30 Sep 2011, 09:32

Re: pescuitul in constanta

Post by Mariuss1 »

ms ;)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by Claudiu »

Fratilor, duminica asta am chef sa hoinaresc in cautarea stiucii prin locuri necalcate de mine pana acum. Ma refer la partea tulceana in apropierea Dunarii, dupa Babadag incolo.
Aveti idee cam ce baltoci sau canale salbatice sa caut, ca sunt cam dezorientat. :?
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”