pescuitul in constanta

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: pescuitul in constanta

Post by ioanrv »

costin stefanescu wrote:pai la alea ma refer frate,la ce altceva,stiti f.bine ce inseamna balta cu plata si tot va duceti,e o forma de masochism,hai daca e fro' 10-20 de lei macar nu te poti supara dar la bulioane iti cam vine sa sari la gatu' lui Gica :evil:
Se vede c-ai fost iesit din circuit, esti superficial in observatii... :roll: Asta era - cica - o balta nepescuita niciodata, aflata in mijlocul unei mlastini, data in concesiune de anul asta cand s-a si facut acces prin stufaris...o balta pe care demult pusesem ochii dar n-aveam cum sa intru :D . Si nu se poate numi prostitutie atata timp cat platesti si fuge bagaboanta...e inselatorie, furt, faceami-as si dregeami-as ca iar incep... :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by Claudiu »

...si tot o balta salbatica este, ca doar n-a populat-o ala cu stiuca. Am mers cu gandul ca este pazita de braconieri si sansele sa prinzi peste frumos ar fi trebuit sa fie mari...numai ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ. Gata, da-o-n spume ! Next :arrow:
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: pescuitul in constanta

Post by Lorelai »

Daca ati urmarit postarile, acu ceva vreme , trimis de Dorin, Mila 23, am fost intr-o incinta unde a fost festival .
Cu cateva zile inaintea mea au fost altii, mi-a spus baiatul de la Dorin, care au luat gherla.
Aveam si eu inima indoita cand m-am dus. Pana la urma pescuitul tine si de pofta pestelui de a manca.Si aici ma bat (in vorbe, bineinteles) cu cei mai mari pescari, incluzandu-i bine inteles si pe cei de aici, in a caror discutie, cu scuzele de rgoare, am intervenit.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: pescuitul in constanta

Post by ioanrv »

Lorelai wrote:Daca ati urmarit postarile, acu ceva vreme , trimis de Dorin, Mila 23, am fost intr-o incinta unde a fost festival .
Cu cateva zile inaintea mea au fost altii, mi-a spus baiatul de la Dorin, care au luat gherla.
Aveam si eu inima indoita cand m-am dus. Pana la urma pescuitul tine si de pofta pestelui de a manca.Si aici ma bat (in vorbe, bineinteles) cu cei mai mari pescari, incluzandu-i bine inteles si pe cei de aici, in a caror discutie, cu scuzele de rgoare, am intervenit.
De acord intru-totul cu cele spuse, nici la noi nu era suparare daca (doar) nu manca (sau ataca in cazul de fata) pestele...Dar atunci cand e apa atat de limpede incat se vede naluca cum cade in apa chioara, despre ce pescuit mai poate fi vorba ?! unde nu vezi decat piscina oricat ai da ocol ?!...te intrebi: dar unde e naibii pestele :?: :idea:
User avatar
gabibrb
Posts: 174
Joined: 06 Jan 2010, 12:40
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by gabibrb »

Lorelai wrote:Costine, ai terminat treaba ?
Vezi, poate venim de revelion ! :lol: :lol: :lol:
normal ca mergem sa ude peretii... altfel ii udam noi... ne gandim intre timp cum...
User avatar
gabibrb
Posts: 174
Joined: 06 Jan 2010, 12:40
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by gabibrb »

Claudiu wrote:...si tot o balta salbatica este, ca doar n-a populat-o ala cu stiuca. Am mers cu gandul ca este pazita de braconieri si sansele sa prinzi peste frumos ar fi trebuit sa fie mari...numai ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ. Gata, da-o-n spume ! Next :arrow:
Claudiule, e treaba cu "socoteala"...
Mariuss1
Posts: 23
Joined: 30 Sep 2011, 09:32

Re: pescuitul in constanta

Post by Mariuss1 »

odata ce claudiu a fost la vlahi nu am putut sta linistit si iaca am ajuns si eu ieri , ma ....... baiatu asta cam are dreptate :roll: locuri de pescuit nu sunt decat 2 [cu apa adanca] dar nu cum zicea marele gica pescar 8m pe dracu cea mai mare adancime are maxim 2,5:evil: :evil: am vaslit ziua intreaga si am luat 2 buc la 3 kg .ale naibi stiuci tare scumpe mai sunt :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by Claudiu »

Mariuss1 wrote:odata ce claudiu a fost la vlahi nu am putut sta linistit si iaca am ajuns si eu ieri , ma ....... baiatu asta cam are dreptate :roll: locuri de pescuit nu sunt decat 2 [cu apa adanca] dar nu cum zicea marele gica pescar 8m pe dracu cea mai mare adancime are maxim 2,5:evil: :evil: am vaslit ziua intreaga si am luat 2 buc la 3 kg .ale naibi stiuci tare scumpe mai sunt :lol:
Fericitule, cum de ai reusit sa iei 2 buc ? Unde le-ai gasit, unde stateau ascunse ? :o
Apa tot asa limpede era ?
Mariuss1
Posts: 23
Joined: 30 Sep 2011, 09:32

Re: pescuitul in constanta

Post by Mariuss1 »

clau am pus si poza de care iti ziceam la telefon :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by Claudiu »

Moaaa, ditamai fitofagu` a inghitit a naibii ! :o

http://www.pescuitulsportiv.ro/balti.php?id=1034

Daca zici ca au bagat 28 tone de fitofag, e clar ca are ce manca cumatra si n-o mai pasioneaza tablele si cauciucurile...
Mariuss1
Posts: 23
Joined: 30 Sep 2011, 09:32

Re: pescuitul in constanta

Post by Mariuss1 »

si asta nu e nimic stai ca o sa pun poza cu fito scos din gura si pozat intreg :lol: :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by Claudiu »

Pune si aici ;)
Mariuss1
Posts: 23
Joined: 30 Sep 2011, 09:32

Re: pescuitul in constanta

Post by Mariuss1 »

gata sefu ia si delecteazate :lol: :lol: :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by Claudiu »

Fito ala are juma` de kil, cred. Uite o alta metoda sa prinzi fito, dai la stiuca. :lol:
Azi s-a dus din nou Ioanrv, vrea sa scape de sechele, cica. Sa vedem ce-o sa faca. :)
Merita, dom'le, merita ! Dai un milion, da` stai in fatza... in barca. :twisted:
Mariuss1
Posts: 23
Joined: 30 Sep 2011, 09:32

Re: pescuitul in constanta

Post by Mariuss1 »

i-ai explicat lui ionarv unde sunt locurile alea adanci? azi are sanse mari dupa spusele paznicilor de acolo [ziceau ca se ia mai bine pe vreme innorata . ce mai sti de alex coman k nu mai dau de el la telefon
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by Claudiu »

Da, i-am zis de locurile alea. Sa speram ca face treaba, ca ar fi si pacat, la cate bulioane a dat. :lol:
Cu Alex am vb acum ceva timp si e sucarit ca nu a inceput stiuca in Delta.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: pescuitul in constanta

Post by Miyagi »

Claudiu wrote:Da, i-am zis de locurile alea. Sa speram ca face treaba, ca ar fi si pacat, la cate bulioane a dat. :lol:
Cu Alex am vb acum ceva timp si e sucarit ca nu a inceput stiuca in Delta.
Bah da tot singur Baftosu`! Nare bah nimic. Nici Dom` profesor stiuca la recorduri :roll: . O sa vedeti voi :x .
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: pescuitul in constanta

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Fito ala are juma` de kil, cred. Uite o alta metoda sa prinzi fito, dai la stiuca. :lol:
Azi s-a dus din nou Ioanrv, vrea sa scape de sechele, cica. Sa vedem ce-o sa faca. :)
Merita, dom'le, merita ! Dai un milion, da` stai in fatza... in barca. :twisted:
Am dat 150 lei (taxa + barca) si am inlocuit sechelele cu serenitatea...0 barat atat la mine cat si la restul pescarilor, acum se vedea substratul pe intreaga suprafata (in conditii de cer innorat :!: )... apa, cum spunea si Marius, curent 0-1 m, gropanele la 2,5 m :lol: . Adio Vlahi :!:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: pescuitul in constanta

Post by Claudiu »

Lasa, Ioane, nu fii trist, ca n-ai de ce... doar ca de banii aia, in doua runde... mergeam prin Delta cateva zile. :twisted:
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”