Dambovitza in Bucuresti

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Dambovitza in Bucuresti

Post by valic »

Fratilor,

Azi fuse-i 1,5 ore pe Dambovitza, intre T Noi si M Bravu, pe la stavilarul ala ...... la pod ... pietonal am cam inghetat .............
Am luat 3 bibanasi la fo' 10-12cm.
Poate alta data merge mai bine......... e o varianta de criza ........ Miroase mana a peste ? E de bineeeeeeeeeee
Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by Adar Marian »

Mon cher, la varga si fir de 0,12, ac mic si cu viermusi sau doar la cocolos, toata vara s-a luat macar de-o prajeala oriunde pe Dambovita.
Fara sa-l caut, doar ca sa-mi testez lansetele, firele, jigurile si plasticile noi, mai mereu am agatat cate un bibanus. Splaiul va fi mereu o alternativa demna de luat in seama.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by Adar Marian »

Desi mi-am propus, n-am reusit s-ajung pana azi intr-o locatie care-i la doi pasi de mine, Lacul Vacaresti. Culmea, o singura data am trecut de dig!
Dom'le, a pescuit careva acolo? Cand si-n ce fel? Ce a luat? De ce intreb: lacul o sa dispara-n vara asta si-i musai sa-l calc inainte de a fi ingropat sub terenurile de golf, bazinele de inot si ce dracu or mai face acolo...
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by costin stefanescu »

nu stiu Mariane,eu n-am mai calcat pe acolo de vreo 18 ani,da' de unde stii ca seaca anul asta?
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by valic »

asa am inteles si eu, ca acolo se va face un mare parc, proiectul este mai vechi ...........
Valic
0744 644 368
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by Mihai Vinturache »

Se discuta destul de serios intr-o vreme despre un hipodrom. Macar daca ar face asa ceva, ar ramane totusi un spatiu de verdeata.
Sincer sa fiu, ma tem sa nu ajungem tot la asfalt.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by Adar Marian »

Proiectul vechi a cazut, era vorba de un investitor pe baza de ciungi si bonibon, insa la primarie s-a depus unul nou care are mari sanse de realizare - chestie pe care o stiu de la secretarul(a) :D Uniunii Arhitectilor.
User avatar
maryoo
Posts: 8
Joined: 16 Feb 2010, 20:01

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by maryoo »

care te bagi la un pescuit c&r pe lacul morii la chiajna
eu o sa plec astazi pe la 11
la mai multe fire-ntinse
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by Miyagi »

maryoo wrote:care te bagi la un pescuit c&r pe lacul morii la chiajna
eu o sa plec astazi pe la 11
la mai multe fire-ntinse
Deci! Ai avut ce sa eliberezi Maryoo?
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by costin stefanescu »

acum Cornele depinde unde a fost,daca a fost la pod,a stat langa aia cu halaiele :lol: si cu spritzul de rigoare,daca a stat pe canal,poate a facut ceva, acolo se mai ia, dar azi,cu toate ca a fost frumos,a batut vantul si acolo te cam ia pe sus,slabe sanse parerea mea!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by Miyagi »

Daca n-a zis nimic pan`acu inseamna ca l-a rupt pa genunchi Costine :lol: .
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by Adar Marian »

Azi dimineata aglomeratie mare de la Biblioteca Nationala si pan' la pod, la Unirii. Facusem si poze, din pacate m-a pus Necuratu' sa umblu-n setari si le-am sters din greseala. La 6 PM cand ma-ntorceam spre casa, mai erau doar doi: un baboies si-un spiningist. pesti n-am vazut la ei, da' i-or fi pitit in pachetul de tigari, te pomenesti...

Image
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by Adar Marian »

Si daca tot adusai vorba de Dambovita, reiterez propunerea facuta anul trecut asociatiei de a intreprinde o ecologizare acolo. Gandesc ca alaturat unei mediatizari sustinute si cu oareshce sprijin din partea primariei - Oprescu deja ridicase problema in presa - APC21 ar castiga enorm in planul imaginii, pentru ca de ce sa n-o zicem p-a dreapta: una-i sa ranesti mizeria pe malu Neajlovului si alta-i s-o faci in buricu targului.
LE. Ce frumos ar arata un articol cu noi adunand peturile de pe acolo pe langa aia pescuind in plina prohibitie - asta da stire! Le-am da peste nas rau de tot incepand cu ANPA-ul, Min. Agriculturii, Politiei Comunitare si la toti ceilalti.
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by mdd69ro »

dap, subscriu la ecologizarea Dambovitei, eventual intr-o sambata sau duminica, acolo pe unde se stie ca ar fi mai "curata"; binenteles ca le-am da peste nas tuturor, pe linga o treaba adevarata.....

poate ar trebui pusa propunerea in alta parte :?: :?: :?: :?:
spor
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by rebeu »

'zent! Când? Haidem odată!!!!
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by Dumitrescu Iancu »

mdd69ro wrote:dap, subscriu la ecologizarea Dambovitei, eventual intr-o sambata sau duminica, acolo pe unde se stie ca ar fi mai "curata"; binenteles ca le-am da peste nas tuturor, pe linga o treaba adevarata.....

poate ar trebui pusa propunerea in alta parte :?: :?: :?: :?:
spor
Marian stie,ca de obicei,ce spune!Pentru o astfel de actiune este nevoie de aprobarea primariei,care nu e prea incantata ca "i se da peste nas" si nu aproba!Sunt multi cei care vor sa iasa in evidenta printr-o actiune de genul acesta,usor de realizat si cu impact mare la public(inclusiv unele asociatii ecologiste),de aici si reticenta primariei!Asa ca nu putem promite nimic sigur!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by Miyagi »

Si eu sunt de acord si ma voi prezenta. Daca e nevoie de pregatiri ma ofer. Deschid discutia in clubul Filantropica sa nu-l umplem pe acesta.
User avatar
maryoo
Posts: 8
Joined: 16 Feb 2010, 20:01

Re: Dambovitza in Bucuresti

Post by maryoo »

Miyagi wrote:
maryoo wrote:care te bagi la un pescuit c&r pe lacul morii la chiajna
eu o sa plec astazi pe la 11
la mai multe fire-ntinse
Deci! Ai avut ce sa eliberezi Maryoo?
scuze ca nu am mai postat ,dar am fost plecat o perioada mai lunga si .......
am prins atunci 12-13 bibanusi intre 10 si 14 cm.
am dat cu rama pe canal
la pod erau cred ca 20 de persoane cu halau :evil: :evil: :evil: rusine
sanatate si fire-ntinse
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”